Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x02 Lost Girl

Rekapitulace epizody 3x02 Lost Girl

Rekapitulace epizody 3x02 Lost Girl

Ve druhé epizodě třetí série, Lost Girl Emma objeví sebe samu, Gold stráví pár chvil s imaginárním přítelem a jeden z hrdinů utrží nepříjemné zranění.


2 0
7.10.2013


Mapa, která nic neukazuje

Začátek epizody nám dokazuje, že hlavní hrdinové s námi mají alespoň jednu věc společnou – nemají rádi lezení po horách. Všichni jsou vyčerpaní, když je Hook vede na místo, kde by podle něj měl být náš malý lhář, Petr Pan. Ale když tam dorazí, zjišťují, že všude kam jejich oko dohlédne, je jen Temná džungle. Takže je čas na to, co dělá po turistice každý – jdou spát.

Emma se brzy budí, protože slyší zvláštní zvuky. Za zvuky může Petr Pan, který se objeví, aby dal Emmě dárek – prázdný list papíru, o kterém Pan tvrdí, že zavede Emmu k Henrymu, pokud přijme to, čím je.Rumbelle je opět tu! No… tak nějak

Mezitím má Gold dva návštěvníky. První je jeho vlastní stín (který si sám vyjme) a dá mu za úkol, schovat jeho dýku tak, aby jí nikdo nenašel. A další nečekaná návštěva je Belle, která je ve skutečnosti jen iluze, kterou si Gold nechtěně vytvořil.

Gold se Belle svěří, že záchrana Henryho je marná, pokud se opět stává Temným. Ale Bella ho přesvědčí, aby to s Henrym nevzdával. Také mu poradí, ať se odprostí od minulosti, což znamená zbavit se panenky, kterou mu dal otec předtím, než ho opustil. Takže Gold neochotně hodí panenku ze skály.

Emmě se nedaří a mapa stále nic neukazuje, s čímž není Regina spokojená. Takže začaruje mapu, aby je zavedla za Henrym, i když ho podle Pana musí najít Emma. Samozřejmě, že je mapa nezavede za Henrym, ale za Petrem a následuje boj se Ztracenými chlapci, kteří používají otrávené šípy.


David to dostal

Naštěstí to v bitvě odnese jen Davidova bunda. Nicméně si Snow všimne, že Emma zaváhá, když se dívá do tváře jednomu ze Ztracených chlapců. Později se jí na to Snow ptá a Emma přizná, že v něm viděla sebe samu, protože ona taky není nic jiného, než sirotek. A hele – používá to správné slovo.

Díky tomu, že sama sebe nazvala sirotkem se na mapě konečně ukazuje trasa, jak se dostanou k Henrymu. Po tom, co si Emma s Hookem připijí rumem se všichni vydávají na sever. Brzy se setkávají s Petrem Panem. Pan Emmě slibuje dvě věci – že Henry nebude chtít opustit ostrov a že se z ní stane opravdový sirotek.

Mezitím se Gold nemůže zbavit panenky – vždy se znovu objeví, dokonce ani ohnivá koule ji nezničí. A navíc zjišťujeme, že otrávený šíp nezničil Davidovi jen sako, ale poranil mu i kůži.


Někdy je meč prostě jen meč

Ve flashbacku v tomto díle chce Regina po Snow, aby si sbalila věci a odešla. Regina jí nabízí, že pokud se vzdá své koruny a opustí město, nechá jí a Krasoně na pokoji. Pokud ne, každý den zabije jednoho obyvatele.

Krasoň jde pro radu k Rampelníkovi a pak Sněhurku zavede k meči, který jí může pomoci – k Excaliburu. Narozdíl od Krasoně se Sněhurce podaří meč z balvanu vytáhnout, což znamená, že je skutečnou vládkyní království. Když se pak Regině postaví, podaří se jí svým novým mečem udělat škrábanec na tváři.

Snow se bojí, že je Krasoň Rampelníkovi něco dlužný, takže si Rampelníka sama zavolá. Ale Rampelník s tím neměl nic společného, protože meč, který Sněhurka našla, nebyl Excalibur. Sněhurka je na Krasoně naštvaná, ale usmíří se poté, co jí Krasoň přesvědčí, že jen chtěl, aby si opět začala věřit.


Tři největší záhady epizody:

1. Bude Davida říznutí od otráveného šípu hodně bolet?
Pokud nás Shakespear něco naučil, je to to, že po styku s otrávenou zbraní není člověku příliš dobře. Takže bude muset někdo umřít aby ho zachránil, jako to bylo v minulé sérii s Goldem?

2. Vyplní se Panova věštba o Emmě a Henrym?
Pokud se Davidovi otrávený šíp stane osudným, z Emmy už bude poloviční sirotek. Ale opravdu Henry nebude chtít opustit ostrov? Vypadá to, že Gold možná bude Henryho jediná naděje.

3. Mnoho otázek o Goldově otci
Na internetu bylo zveřejněno, že se Goldův otec ukáže v epizodě 3×08, takže do té doby budeme muset být trpěliví. Ale Gold je očividně s otrovem jakýmsi způsobem spojen – že by býval jeden ze Ztracených chlapců? A jakto, že se k němu stále vracela ta panenka?

Diskuze /2

Berušák

Díky moc za postřehy ;) !!! Jako vždy super!! :)

#2 TerkaAndy
8.10.2013 | 18:53:38
TerkaAndy

#1 Berušák: Není zač :)

webmaster
9.10.2013 | 16:08:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E03: The Garden of Forking Paths

cz30%
Odhadované dokončení 23.10. | 21:00

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy