Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x07 Dark Hollow

Rekapitulace epizody 3x07 Dark Hollow

Rekapitulace epizody 3x07 Dark Hollow

V epizodě Dark Hollow Ariel s Belle najdou malý, ale o to děsivější předmět a Emma trochu rozohní situaci.


0 0
17.11.2013Písečný dolar? My bychom raději ten pravý

Epizoda začíná flashbackem ze dne, kdy Gold opouští Storybrooke a vydává se do Země Nezemě, přesněji ve chvíli, kde tráví poslední chvilky s Belle. Gold po ní chce, aby provedla maskovací kouzlo, takže se Belle vydává s dalšími lidmi z města do dolů. Maskovací kouzlo sice funguje, ale ještě předtím do města stihnou přijet dva muži v červeném autě.

Když se vracíme zpět do přítomnosti, Ariel se dostala ze Země Nezemě do Storybrooku a dává Belle písečný dolar. (No, doteď jsme nevěděli, že Belle sbírá mušle.) Jak se později ukáže, písečný dolar v sobě skrývá zprávu od Golda a říká Belle o lidech, kteří se chtějí dostat do Storybrooku a o tajemné věci v jeho obchodě. (Goldova zpráva vypadala trochu jako princezna Leia a její hologram ve Hvězdných válkách.)

Neal sděluje ostatním, že kokos není mapa hvězdného nebe, ale past určená pro Panův stín. Pak Hookovi před Nealem ujede, že políbil Emmu a jak to tak vypadá, ani jeden z nich jí nenechá jen tak jít. Všichni se přesouvají na zlověstné místo, které nese jméno Dark Hollow a kde se Panův stín ukrývá.Momentálně máme plné ruce práce

Belle s Ariel se snaží přijít na to, který předmět měl Gold na mysli, když si Belle vzpomene na hrneček. Když ho umístí na podšálek, kouzlo odkryje padací dveře, pod kterými se skrývá… Pandořina skříňka! Jenže se zdá, že slečny nejsou jediné, kdo Pandořinu skříňku chce. Zájem o ní mají i dva muži s pistolemi.

Výše zmínění muži s pistolemi svážou Belle i Ariel a oznamují jim, že pracují pro Petra Pana, ale narozdíl od Grega a Tamary nejsou žádní obětní moulové. Jenže chlapíkům nedošlo, že svázat mořskou pannu není tak jednoduché, a tak si Ariel sundá magický náramek, místo nohou má opět ploutev a provazy už pro ní nejsou tak veliký problém.

V Zemi Nezemi se mezitím naši hrdinové dostali až do Dark Hollow, kde potřebují zapálit svíčku v kokosovém ořechu. Hook a Neal se perou o zapalovač, protože… no, protože jsou to muži. Ale Emma naštěstí nepotřebuje zapalovač, takže pomocí magie svíčku zapálí a chytí stín předtím, než se Hookovi a Nealovi stane něco strašného. (Emma: Hook a Neal – 1 : 0.)Už konečně víme, kdo je v kleci!

Belle s Ariel si domyslí, že trpasličí krumpáče jsou schopné rozbít Pandořinu skříňku, a tak jdou do dolů, kde nacházejí i muže s pistolemi. Díky důlnímu vozíku Belle kazí mužům plány a získává Pandořinu skříňku. Pak se dozvídáme, že to není nikdo jiný než Michael Darling a John Darling, kteří se snaží zachránit svou sestru, kterou vězní Petr Pan.

Pan a Felix si uvědomují, že je potřeba dostat Henryho na svojí stranu, a tak si vymyslí menší lest. Pak Pan pomáhá Wendy Darling dostat se z klece. (No, tak tam nebyl Goldův otec, jak většina fanoušků předpokládala, bohužel.)

Když Henry sleduje Felixe, který se odplížil kamsi do lesa, narazí na žebřík, po kterém vyšplhá za zjevně nemocnou Wendy. Ta nejenomže Henrymu oznamuje, že je nemocná, jelikož ostrov ztrácí své schopnosti, ale také mu sděluje, že se znala s jeho otcem a že jsou si velice podobní. Později se dozvídáme, že Wendy jen lhala kvůli Panovi a ten jí dává zpět do klece.Další podivná zastávka – Skull Rock

Ariel předává Goldovi a Regině Pandořinu skříňku, což znamená, že odteď může mít lidské nohy, kdykoliv se jí zachce. Než zase odpluje, prosí Golda a Reginu, aby zachránili dívku, kterou Pan vězní – Wendy.

Emma říká Hookovi a Nealovi, že o ní oba dva musí přestat bojovat, protože jediný, na kom jí momentálně záleží, je Henry. Snow konečně odpouští Davidovi, že jí lhal a najdou Zvoněnku ve chvíli, kdy se objevuje Neal vítězoslavně držící kokosový ořech. Zvoněnka je ráda, že Neala vidí a všichni jsou odhodlaní najít Henryho.

Když už mluvíme o Henrym, Pan mu řekne, že musí zachránit Wendy a zavede ho ke Skull Rock. Pan říká, že je na to potřeba být hrdina a obětovat se. Henry vypadá sebejistě, ale my se o něj trochu bojíme.Tři největší záhady epizody:

1. Co Henry bude mít za úkol ve Skull Rock?
Docela nás děsí, co přesně Pan myslel tím „obětováním“. Bude muset Henry, nebo někdo jemu blízký, zemřít? A v souvislosti s Henrym nás napadá ještě jedna otázka – bude mezi ním a Wendy něco víc?

2. Jak Gold použije Pandořinu skříňku?
A co se týče Golda – kdy se k sobě s Belle konečně dostanou?

3. Koho si Emma vybere?
Teď se sice zaměřila jen na nalezení Henryho, ale co bude pak? Scéna mezi ní a Hookem byla docela žhavá.

Diskuze /3

TerkaAndy

Omlouvám se za trochu pozdní zveřejnění, nějak jsem to tento týden nevychytala s časem :)

#2 komcus
webmaster
17.11.2013 | 12:26:10
komcus

#1 TerkaAndy: Super jako vždy ;)

webmaster
17.11.2013 | 12:57:45
Liss93

Neal bude se Zvoněnkou ne? :D Vypadala, že ho ráda vidí :)

17.11.2013 | 17:03:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E02: A Pirate's Life

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Nejlepší epizody 7. série

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy