Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x08 Think Lovely Thoughts

Rekapitulace epizody 3x08 Think Lovely Thoughts

Rekapitulace epizody 3x08 Think Lovely Thoughts

V osmé epizodě této série, Think Lovely Thoughts, se rozřeší situace mezi Goldem a Panem, Emma s Reginou se postarají o zatmění měsíce a Henry rozdává poměrně hodnotné dary.


0 0
19.11.2013Gold může zachránit Davida. Možná.

Pan oznamuje Ztraceným chlapcům, že Henry se vydá do Skull Rock zachránit magii, ať to stojí co to stojí. Špatný nápad, Henry. A co se týče Henryho – stále ho všichni hledají. Gold prozrazuje účinky Pandořiny skříňky – že do ní polapí Petra Pana, když otevře víčko. Jenže Neal všechny přesvědčí, že Gold chce zabít Henryho kvůli věštbě.

Jelikož Neal Goldovi ani trochu nevěří, bere si od něj Pandořinu skříňku a zakazuje mu použít magii. Gold Nealovi objasňuje, proč mu tolik jde o zkázu Pana – Petr Pan zničil jeho otce.

Emma se baví s Hookem o zachráně Davida, jenže ten Davidovi nedává žádnou šanci na opuštění ostrova. Naštěstí tento rozhovor zaslechne Gold a nabízí pomoc – může Davida zachránit pomocí elixíru, který vyrobí ve svém obchodě. Teď musíme jen doufat, že tato pomoc dopadne lépe, než pokus doktora Whalea o záchranu jeho bratra.Wendy si trochu protáhne nohy.

Naši hrdinové nachází Panův kemp, kde na uvítanou Regina pošle kouzlem k zemi všechny Ztracené chlapce. Najdou Wendy v kleci, od které se dozvídají, že se na ostrov vrátila, aby zachránila Neala, kterého zpočátku nemohla poznat.

Poté jim všem lže o Henrym – ale nakonec kápne božskou, a tak se dozvídají, že Pan je nemocný a jediná věc, která ho může zachránit, je Henryho srdce. Díky tomu sice bude Pan nesmrtelný, ale Henry musí zemřít.

Petr Pan s Henrym doplouvají ke Skull Rock, kde Pan kreslí na zem čáru – ochranné kouzlo. O pár chvil později na stejné místo doplouvají i ostatní, ale projít může jen Gold, jelikož jako jediný nemá stín. Naštěstí Emma pomůže Regině kouzlit, zablokují měsíční svit, a tím zmizí i jejich stíny. To dává smysl, ne?Mějte srdce

Pan přivádí Henryho k obrovským přesýpacím hodinám a oznamuje mu, že odpočítávají konec magie v Zemi Nezemi. Pan se na chvilku ztratí a my se dozvídáme, že to je Goldův otec. Cože?! To nám trochu připomíná Star Wars, když se Luke dozví, že je syn Darth Vadera. No, když tak o tom přemýšlíme… můžeme být rádi, že Pan neusekl Goldovi ruku.

Pan chce, aby mu Gold dal ještě jednu šanci, aby mohli začít znovu, jenže s tím Gold nesouhlasí. Gold vytahuje Pandořinu skříňku (kterou mu Neal před vchodem do jeskyně vrátil) a chystá se jí na Pana použít. Jenže Pan předtím Pandořiny skříňky vyměnil, Gold se přeměňuje v červený kouř, který mizí ve skříňce, a ta se zamyká.

Pan se vrací za Henrym a přesvědčuje ho, aby mu dal své srdce. Zrovna když se k tomu Henry chystá, přichází naši hrdinové a říkají Henrymu, že mu Pan lže. Jenže Henry je přesvědčený, že musí zachránit magii, vráží své srdce Panovi do těla, padá k zemi a Petr Pan se vznáší ke vzduchu s ještě zlověstnějším výrazem, než kdy dřív.Goldův otec by měl dospět

Ve flashbacích se ocitáme v Říši pohádek a seznamujeme se s Goldovým intrikářským otcem, který obírá lidi ve městě v karetních hrách. Dává malému Rumplovi panenku, načež ho nechává u starších žen s výmluvou, že si musí najít práci. Dámy učí Rumpla používat kolovrátek a zjišťují, že na to má opravdu talent.

Dávají mu magickou fazoli a radu, ať odejde bez svého otce, který se stejně nikdy nezmění. Malý Rumple jí ale otcovi ukazuje, a tak se vydají na místo, kam jeho otec cestoval jako malý v říši snů. Na místo s názvem Země Nezemě. Na místo, kde je vše možné, stačí tomu jen věřit.

Otec ve snech mohl létat, což mu nyní nejde, a tak si uvědomuje, že k tomu potřebuje skřítčí prach. Takže s Rumplem najdou obrovský strom, na kterém se prach nachází. Jelikož se Rumple bojí, tak otec na strom šplhá sám, protože po prachu opravdu touží.

Takže otec na strom vyšplhá, jenže i po tom, co si nabere prach zjišťuje, že stejně není schopný létat. V tu chvíli se u něj objevuje jediný obyvatel ostrova – super strašidelný stín. Otec se vrací za Rumplem dolů, ale jen proto, aby malého Rumpla mohl stín odnést. A díky tomu se jeho otec stává opět malým klukem. Když stín odlétá, otec se proměňuje v malého kluka, kterého dobře známe – v Petra Pana.

Na konci stín bere Pana k přesýpacím hodinám a oznamuje mu, že jeho mládí mu vydrží jen nějaký čas, jelikož Země Nezemě má sloužit jako místo pro mladé kluky, kam můžou cestovat ve svých snech a ne jako jeho domov. Ale Pan je odhodlaný najít způsob, jak zůstat mladý navždy.Tři největší záhady epizody:

1. Je teď Pan opravdu nesmrtelný?
A jak se Gold dostane z Pandořiny skříňky? Doufejme, že Emma s Reginou opět spojí své síly a tohle nějak vyřeší.

2. Jak Gold plánuje zachránit Davida?
Samozřejmě za předpokladu, že se ze skříňky dostane.

3. Zabije Gold svého otce?
Nebo se usmíří?

Diskuze /9

TerkaAndy

Co se týče mě, tak zatím nejlepší epizoda týhle série :)

#2 dextermorgan08
webmaster
19.11.2013 | 18:48:07
dextermorgan08

#1 TerkaAndy: jo jo :D

19.11.2013 | 18:49:23
Liss93

To, že je Peter Pan otcem Rampelníka jsem netušila ani v nejdivočejších snech. Myslela jsem, že to byli buďto kamarádi od dětství a nebo bratři.

19.11.2013 | 18:54:27
vikktorko000

No musím povedať že ma prekvapilo viac to aký je Henry blbec ako to že Pan je Klingáčov otec. Ale diel to bol dobrý len tak dalej

19.11.2013 | 19:39:31
komcus

Něco mi říkalo, že to jeho otec bude, taky jsem to někde psal v sobotu, že si to myslím :)

webmaster
19.11.2013 | 20:54:09
TerkaAndy

Tak to mě to teda nenapadlo ani v nejmenšim.. Celkově v tomhle díle pro mě bylo všechno fakt napínavý až do konce, žádný předvídavý konce :) Na konci jsem i celou dobu čekala, jak se Henry rozběhne mamince/kám do náruče a Happily Ever After a ono ne.

webmaster
19.11.2013 | 21:46:01
Lirimo

Henry je vůl.. A Petr Pan alias taťka Rampla bomba!

20.11.2013 | 15:23:27
DHARMA4,8

Velmi překvapivý díl. Otec Rampelnika mě opravdu překvapil. Jen doufám, že nejlepší postava pro mě nezůstane ve formě červeného kouře.

20.11.2013 | 17:13:08
lilith23

No pripájam sa. Prekvapene som hľadela keď otec Rampelnika omladol a hľa Peter Pan. Ústa otvorené od údivu a nechápala som že ma to vôbec nenapadlo:D Ale na konci mi to presne pripomenulo scénaristické naťahovačky, keď sa malý múdry chlapec z prvej série ktorý každému dohováral a radil zmenil na idiota (keď už to tak musím napísať) a veril viac úplne cudziemu ako trom najbližším ľuďom. To proste pre mňa nemalo logiku.

21.11.2013 | 15:47:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.