Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x09 Save Henry

Rekapitulace epizody 3x09 Save Henry

Rekapitulace epizody 3x09 Save Henry

Po menší pauze jsme se konečně dočkali epizody Save Henry, ve které Hookova loď konečně zamíří směr Storybrooke, Petr Pan stále mládne a usoudili jsme, že by se Regina jako chůva neuživila.


1 1
3.12.2013

Tenhle strom vás odpočinout nenechá

Na začátku epizody jsme přesně tam, kde končila minulá – a Henrymu bez srdce není úplně nejlíp. Pak Regina Emmě připomíná, že Henryho láska je to jediné, co v životě má.

Emma Ztraceným chlapcům slibuje, že jim pomůže najít rodiče a na oplátku chlapci prozrazují, kde je Pan – u Přemýšlecího stromu. Emma, Regina a Snow se tam vydávají. Mezitím Neal dává pozor na Henryho a Hook všechny bere na svou loď.

Emma, Regina i Snow dorazí ke stromu, který dokáže vycítit lítost a výčitky, a tak je hned všechny spoutá. Ale Regina prohlašuje, že ničeho nelituje, jelikož jí její činy zavedly k Henrymu, a tak jí strom pouští. Vyrve Henryho srdce z Panovi hrudi, popadne Pandořinu skříňku (ve které je uvězněn Gold) a všichni se vrací na loď.

Kašpárek v krabičce? Spíš Henry ve skříňce.

Naši hrdinové přivádí Henryho zpět k životu a propouští Golda z Pandořiny skříňky. Když Henry zůstane sám v kajutě, objeví se u něj Pan a zrovnu se mu snaží ukrást srdce, ale nejde to tak hladce, jelikož Regina Henryho ochránila pomoucí kouzla.

A jelikož Pan nemůže ukrást Henrymu srdce, snaží se mu alespoň vyrvat jeho stín. Naštěstí vchází Gold a chytá Pana do Pandořiny skříňky. Puf a problém je pryč. Pak k všeobecnému veselí stačí jen využít chycený stín k tomu, aby loď mohla odletět do Storybrooku.

Jenže… Problém pryč není. Henry je nějak moc podezřele hodný na Panova stoupence, Felixe. A tak zjišťujeme, že Pan nyní žije v Henryho těle, zatímco je Henry v jeho těle uvězněn ve skříňce. A sakra!

Spi, děťátko, spi

Flashbacky v tomto díle nás nezavedou do daleké budoucnosti, nýbrž do Storybrooku před 11 lety. Regina se cítí opuštěná a chtěla by dítě. Gold jí jedno obstará – malého Henryho. Z nějakého důvodu se Henrymu u Reginy nelíbí a když se Regina dozvídá, že jeho matka byla nalezena blízko Storybrooku v den, kdy seslala na pohádkovou říši kletbu, rozhodne se Henryho vrátit zpět do nemocnice.

Na poslední chvíli Regina opět mění názor a usoudí, že Henryho ve svém životě potřebuje. Naštěstí, protože pak vidíme, že další rodiče na seznamu pro Henryho byli John a Michael Darlingovi, kteří pracovali pro Pana. A Regina na konci vypije lektvar, po kterém zapomene, kdo je Henryho biologická matka.

Tři největší záhady epizody:

1. Jak se Henry dostane z Pandořiny skříňky?
A vůbec – jakto, že je tak jednoduché do ní někoho dostat a opět ho vypustit, když se údajně jedná o jeden z nejstrašnějších předmětů?

2. Pomůže Davidovi Goldův elixír?
Neměl na ně spíš počkat na ostrově, než se s elixírem vrátí? No, musíme doufat, že vydrží živý déle než Hookův bratr a dostane se až do Storybrooku.

3. Zabije Gold Pana jednou provždy?
Upřímně, jsme docela zvědaví, jak to mezi nimi dopadne.

Diskuze /7

TerkaAndy

Bohužel, čas mě trochu tlačí, obrázky snad dodám v průběhu týdne.

webmaster
3.12.2013 | 19:27:49
komcus

1.Vypustí ho ze skříňky, aby se ho zbavilijednou proždy, jak říká Emma v promu.
2.David to na 100% přežije. Přece jen by hlavní dvojku (pravou lásku) nerozdělili.
3.Já osobně si myslím, že Gold Pana zabije, aby se tak zbavil tíživé minulosti zbabělce.

#3 TerkaAndy
webmaster
3.12.2013 | 21:17:32
TerkaAndy

#2 komcus: 1. To jo, ale jak je možný že lidi jde do Pandořiny skříňky tak lehce zavřít i je z nich pustit? 2. To si taky myslím, každopádně to furt nevysvětluje to, že Hookův bratr zemřel skoro hned po opuštění ostrova.. A oni než se dostanou do Storybrooku, pak než to Gold připraví… to mi přijde trochu nelogický :) 3. To doufám, toho herce sem si sice oblíbila, ale Pan jako takovej mi už leze krkem :D

#4 domisek89
webmaster
4.12.2013 | 8:15:50
domisek89

#3 TerkaAndy: Vezou s sebou tu vodu, která by ho měla udržet naživu, než Gold nachystá lektvar… Myslím, že to bylo v předminulém díle :)

4.12.2013 | 8:44:27
Ryen

Pan je konečně pořádnej záporák v seriálu (možná ještě Cora), ale i když bych ho tam rád viděl dál, tak nevidim jinej Panův konec než smrt. Nechávat ho naživu je moc nebezpečný a že by se „polepšil“ jako Gold nebo Regina, to asi ne. ;) Jenom by mě zajímalo, jak ho donutí jít zpátky do svýho těla. :D

4.12.2013 | 17:07:46
Liss93

Tak teď bude Henry hrát hodného hocha, ale mezitím bude kout pikle. Na záměnu těl přijdou asi až v předposledním nebo posledním díle.

5.12.2013 | 18:19:06
Liss93

Pardon, teď jsem viděla upoutávku na další díl a vypuštění Pana/Henryho ze skříňky.

5.12.2013 | 18:26:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E02: A Pirate's Life

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Nejlepší epizody 7. série

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy