Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x11 Going home

Rekapitulace epizody 3x11 Going home

Rekapitulace epizody 3x11 Going home

Se spožděním po vás máme rekapitulaci finálové epizody prvního bloku, Going Home (Zimní finále).


1 0
23.12.2013

Hádejte, kdo je zpátky

Na začátku epizody se Petr Pan (v Henryho těle) těší na to, jak si podrobí všechny ve Storybrooku. Aby kletba mohla být spuštěna, potřebuje ještě několik věcí. Jednou z nich je vyrvání Felixova srdce. Felix byl Panovi opravdu věrný.

Gold říká Regině, že může kletbu zastavit, ale bude pro to muset něco obětovat. A také nejdřív musí dostat Henryho zpět do svého těla. K tomu potřebují temnou hůlku, o které Zvoněnka ví, že jí měla Modrá víla, která bohužel zesnula.

Naneštěstí tuto hůlku chce i Panův stín. Hook dokonce téměř obětuje svůj život, když se snaží stín zastavit, ale bezvýsledně. Nicméně Zvoněnka použije skřítčí prach pomocí kterého vyletí do vzduchu, stín chytne do skořápky a tu vhazuje do ohně. Tím přivedla zpět k životu Modrou vílu, která za odměnu ze Zvoněnky opět udělá vílu. No, ale trochu doufáme, že tím nebyl zpět přiveden i Greg Mendell.

Gold vráží kudlu do zad

Gold dává Panovi na ruku náramek od Grega a Tamary, který brání používání magie. Pan pomocí hůlky provede kouzlo, které pošle Henryho a Pana do svých vlastních těl. Zbytek mezitím najde Henryho, který má svitek s kletbou.

Když si Regina vezme svitek, zkolabuje. Mezitím se probouzí Petr Pan. A jelikož magický náramek vytvořil on, tak nefunguje. Dává ho Goldovi a odchází. Gold náramek nemůže sundat a dokonce chvíli přemýšlí o tom, že si usekne ruku.

Pan nachází ostatní a bere si zpět svůj svitek. Když přijde Gold, je zrovna uprostřed rozhodování, koho zabije nejdříve. Gold povolává svůj stín, který mu přináší jeho dýku. Gold jí bere a zabodává s ní Petra Pana. Pan se vrací zpět do svého starého těla, pak Gold zabodne dýku hlouběji a oba dva mizí – pravděpodobně mrtví. Jediné co po nich zůstává na zemi, je svitek.

Hezký pokus, Hooku

Regina prozrazuje, co se stane, až zničí svitek, a tím kletbu. Storybrook zmizí, jako by nikdy neexistoval a všichni se vrátí zpět do pohádkové říše – až na Emmu a Henryho, kteří musí zůstat. Ani jeden z nich se nebude o Storybrooku pamatovat a Regina už Henryho nesmí nikdy vidět. A tak Emma s Henrym odjíždějí ze Storybrooku při západu slunce.

Poté vidíme vzpomínku, jak se Emma v nemocnici rozhodla, že si dítě nechá. Po této vzpomínce vidíme, jak si Emma s Henrym užívají kakao se skořicí, při čemž poslouchají „Charlie's Girl“ – stejnou písničku, kterou poslouchal Neal, když jsme ho poprvé viděli v jeho bytě v NYC. Poté někdo klepe na dveře – je to Hook, který Emmě oznamuje, že její rodina je v nebezpečí. No, alespoň Hook je stále sexy jako dřív.

Bohužel, Emma nemá ani ponětí o tom, kdo je Hook a když se jí snaží políbit, dostane za to kopanec. Do místa, kde to není úplně příjemné.

Zpátky do minulosti

V tomto díle byla taková směska flashbacků. První je ze chvíle, kdy Snow vložila Emmu do začarované skříně. V dalším je Hook a pan Smee. Jsme svědky momentu Hooka se Zvoněnkou – řiká jí, že svůj život je ochotný zasvětit pomstě. Jo a také jsme viděli, jak Mary Margaret dala Henrymu knihu.

Nakonec dojemný flasback, ve kterém Belle omylem vyruší Rumpla, který zapaloval svíčku na narozeniny svého ztraceného syna.

Největší záhady epizody:

1. Jak se Hook dostal za Emmou?
A jaké zprávy má o její rodině?

2. Kam zmizel Gold?
Předpokládáme, že není nadobro mrtvý. Teď je ale otázka, jak se dostane zpět.

3. Zmizel Storybrooke opravdu navždy?
A podaří se Emmě a Henrymu si vzpomenout?

Diskuze /11

Liss93

Za ty 3 měsíce zapomenu, že nějaký OUaT je :D

#2 TerkaAndy
24.12.2013 | 22:00:12
TerkaAndy

#1 Liss93: Tak to já teda s tim, jak skončil tenhle díl, nezapomenu, i kdybych chtěla :D

webmaster
25.12.2013 | 16:58:11
Gepeto
  1. Buď použil svoju loď alebo ak to chcú spraviť originálne a držať sa toho, že aj pre Hookovu loď by to bola výzva vzhľadom na zničenie kliatby a Reginine obkeci, že sa ta už nevrátia ⇒ Balón z Čarodeja zo zeme Oz? Písali ste, že sa tam objaví nejaký nový chlapík, ktorý mi pripomína Jerryho Dantanu z Newsroomu BTW, možno má byť čarodejom zo zeme Oz a možno – keďže podľa rozprávky nemá byť skutočným čarodejom, ale len iluzionistom – je sám zo Zeme bez mágie. Aké zprávy? Predpokladám, že to bude mať dočinenia s novou antagonistkou – evidentne :D
  2. Hech, už som tu písal svoju šialenú teóriu o tom, že Gold s Panom sú tam, kde bol aj Filip a oslobodia ho v epke, kde flashbackovo ukážu aj Filipovo vyslobodenie :D
  3. Nevzpomenú si, Hooka vyhodia a ten si nájde inú Emmu a iného Henryho :D :D

Myslím si, že tvorociva chcú využiť to najlepšie na seriály – kostými a fantasy pozadie. Často som sa zamýšľal, či by koncept seriálu nebol lepší ako viac fantasy, keďže vo Svete bez mágie vyzerali postavy tak fádne zatiaľčo v Začarovanom lese sú všetci pestrejší. Aj keď Storybrooke by mi chýbal. Ale tak ja som aj veril, že čaro prvej série so stretávaním rozličných postáv a až neskorších zistení, kto sú, sa vráti v Zemi nezemi, no tam pridali len Petra Pana a Zvonilku a ich príbehy boli tiež odseknuté – možno Zvnkinu cestu do Zeme Nezeme alebo Baelov život a podobne ukážu. Ale čakal som, že do Zeme Nezeme dajú aj postavy z iných rozprávok – hoc aj Pocahontas – a bude do obšírnejšie. Sklamal som sa.

Mňa viac zaujíma, ši princ pre Rapunzel bude čarodej/alebo iná postava zastanutá tým novým, hook keď už má slezením skúsenosti – stonka -, Neal, aby bol šťastný alebo z toho spravia lesbickú lovestory a jej „princom“ bude Mulan. Posledná možnosť by ma bavila asi najviac. A sľúbili príchod nejakej homosexuálnej postavy do Storybroku ak si pamätám – myslel som si, že to má byť jeden z bratvo Darlingových podľa vzhľadu, ale podľa traileru výraz „Storybrooke“ používajú všeobecne.

#4 Liss93
25.12.2013 | 17:08:32
Liss93

#3 Gepeto: A jak je to vlastně s Mulan? Milovala Philipa, pak Auroru a teď bude cestovat s Robinem … Je bi? Je o tom někde něco rozepsáno? A kde bylo, že přijde homosexuální postava? Přívítám to, ale nějak nedokážu otipovat, kdo by to mohl být.

#5 Gepeto
26.12.2013 | 1:21:40
Gepeto

#4 Liss93: Ako je to s Mulannechápem ani ja. Asi to tvorcovia chcú uhrať tak, že ani sama nevedela, že je lesbička, až neskôr sa zamilovala do Aurory a možno to ešte flashbackovo rozpitvúv druhej polovici. Alebo je bi. Ja neviem,nie som tvorca :D

Ale potešila by ma netradičná lovestory Mulan a Rapunzel. Nejaká homosexuálna dvojica by ten príbeh spravila vskutku netradičný.

Písali do redaktori: „Do Storybrooku přijde homosexuálně orientovaná postava, o které tvůrci zatím neví, zda bude ženského či mužského pohlaví, ale je jisté, že bude reálná, respektivě nebude mít své alter ego v Začarovaném lese.“ http://www.edna.cz/…ine-3-serie/

BTW tu je ten, čo ho tipujem na čarodeja zo zeme oz http://www.edna.cz/…arnim-bloku/

#6 Liss93
27.12.2013 | 22:51:39
Liss93

#5 Gepeto: To klidně může být on, ale co by mohl mít s Emmou společnýho? A napsali, že ta homosexuální postava přijde do Storybrooku, který už není, leda by s tím udělali nějaké wibbly wobbly stuff :D

#7 komcus
28.12.2013 | 23:18:10
komcus

#6 Liss93: No, ono to podle proma na další díl vypadá, že Storybrooke není tak úplně pryč.

webmaster
28.12.2013 | 23:28:50
hollis

Mně osobně se líbí, jak tvůrci OUaT vyresetovali, přestali se plácat ve Storybrooku a snad se jim tentokrát podaří nějaká lepší dějová linka s tím, že udělají z Henryho vedlejší postavu, protože vážně, to že to dítě neumí hrát vidí i slepej a to jak jsou z něj všichni dospělí neustále na měkko mě pěkně vytáčí. Ohledně Hooka předpokládám, že zničení Storybrooku nijak neovlivnilo schopnost jeho lodi cestovat mezi světy a už jednou s ní přece do NY doplul…

#11 IngloriousBastard
6.1.2014 | 11:35:54
Spockie

Také vám připadlo, že to vypadalo, že ta pohádková kniha nebyla pohlcena tou mlhou?

#10 Spockie
12.1.2014 | 11:52:07
Spockie

#9 Spockie: Jo a samozřejmě je také stále otázka, kdo tu knihu vytvořil a kdo ji dal Margaret do skříně. Nebo jsem jen byl nepozorný a už je to jasné?

12.1.2014 | 11:53:39
IngloriousBastard

mne skor herecky vadil Pan…bol privelmi … afektovaný :D#8 hollis:

19.1.2014 | 7:51:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E02: A Pirate's Life

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Nejlepší epizody 7. série

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy