Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x13 Witch Hunt

Rekapitulace epizody 3x13 Witch Hunt

Rekapitulace epizody 3x13 Witch Hunt

Druhá část třetí série se rozjíždí a už jsme měli možnost vidět dva díly. Co se stalo v epizodě S03E13 Witch Hunt se dočtete v článku.


0 0
19.3.2014

Emma s Reginou to umí narafičit

Ve Storybrooku: Henry se setkává se Snow a Davidem v Babiččině bistru. Vůbec si na ně nepamatuje, takže jsou to pro něj staří známí Emmy. Henry nepoznává ani Reginu, což jí opravdu raní. A tak Regina ubezpečuje Emmu, že opravdu kletbu nespustila ona – proč by sama sobě způsobovala trápení.

Emma svolává městskou schůzi a všichni obyvatelé jsou si jistí, že za spuštění kletby může opět Regina. Regina začne vyšilovat a pomocí magie způsobí zemětřesení, což všechny jen utvrdí v tom, že je vše její vina. Proti Regině se obrací i Emma, ale o pár chvil později naštěstí zjišťujeme, že je to jen jejich tajný plán, jak dopadnou pravého „pachatele“.

Snow si pročítá knihu o dětech a velmi jí znepokojují zmínky o vzácných dětských nemocech. Pak se objevuje nová obyvatelka Storybrooku, Zelena (alias Zlá čarodějnice), která Snow začne uklidňovat a nabídne se jí, že jí v budoucnu pomůže s čímkoliv, co se bude týkat miminka.Kdo sní o tom, že umí létat?

Malý John pronásleduje krocana a nevšimne si, že zašel až za hranici Storybrooku. Popadne ho létající opice a někam s ním zmizí. Johna později najdou v lese s pár kousanci. Odvezou ho do nemocnice, kde se John proměňuje v létající opici.

Regině se bohužel nepodaří udělat další lektvar na vrácení paměti. Ale společně s Emmou vymyslí další plán – po městečku rozhlásí, že se Regině příprava lektvaru povedla, a tak se již brzy zjistí, co se za poslední rok odehrálo. Lest funguje a někdo se vloupe do Regininy kanceláře. Ale bohužel po příchodu Emmy a Reginy osoba zmizí v oblaku zeleného dýmu a to i přesto, že Regina na místnost použila pokrevní kouzlo.

Nakonec se Regina dočká a setkává se s Henrym. Henry ze setkání rozhodně není tak nadšený jako Regina, ale souhlasí, že spolu někdy půjdou na zmrzlinu. Loučení Reginu zabolelo, jelikož jí Henry při loučení jen potřásl rukou.

A jeden z nejšokujících momentů epizody: Zelena drží Rumpla v kleci. A nevypadá to s ním vůbec dobře – zdá se, že z něj bude opět starý bláznivý Rampelník.Rodinné problémy

V Pohádkové říši: Regina přijde na to, že čelí Zlé čarodějnici, ale všechny ubezpečuje, že se s ní nikdy nesetkala. Jelikož zachránila Robinova syna, chce se jí nějak odvděčit a doprovází jí tajnou chodbou do zámku.

Po cestě si ti dva povídají o všem možném a Regina mu dokonce přizná, jak moc jí chybí syn. Když chodbou dojdou až k rodinné kryptě, Reginu překvapí, že jsou dveře otevřené. Kryptu totiž zabezpečila pokrevním kouzlem.

Nijak jí to ale neznervózňuje, protože má jiné plány – vyrobí spící lektvar, který nehodlá použít na Zlou čarodějnici (jak předpokládal Robin), nýbrž na sebe. Nejdříve ale zničí oheň, který udržuje kolem zámku ochranné kouzlo, jak slíbila ostatním.
Než se Regina stihne píchnout a upadnout do hlubokého (a pravděpodobně nekonečného) spánku, vyruší jí Zlá čarodějnice. Regina se od ní dozvídá, že jsou nevlastní sestry a Zlá čarodějnice jí vyčítá, že Reginy se Cora nezbavila.

A tím Regina nachází nový důvod, proč dále žít – zničí svou nevlastní sestru. Proč ne, zatím přece zabila jen svého otce a matku.Největší záhady epizody:

  • Co chce Čarodějnice od Rumpla? Jak mu zachránila život?
  • Rozhovor Zeleny se Sněhurkou byl dost strašidelný. Plánuje snad Zelena něco s jejím miminkem? A neudělala něco Sněhurce, když si sáhla na její břicho?
  • Kdo je otcem Čarodějnice?
  • Kde je Neal?
  • Jak se Henrymu vrátí pamět?

Diskuze /12

zoey

„Největší záhady epizody“ naprosto vystihují moje myšlenky u této epizody :D !

19.3.2014 | 18:19:18
Liss93

Své tipy na některé záhady jsem už vyjádřila v diskusi, ale u některých si opravdu nevím rady. K čemu Zeleně bude Sněhurčino mimčo a pokud má Rampla, tak by mohl žít i Pan …

19.3.2014 | 20:13:04
Chiarlotte

Už dříve mě napadlo, jestli spolu náhodou Cora s Ramplem neměli dítě… A hle! Je tu Wicked, nevlastní sestra Reginy. Takže si myslím, že otcem Wicked je Rampl.

#5 Ryen
19.3.2014 | 21:23:47
Leeroy

žial je to možné, čo nieje bohviečo, lebo však zachvíľu všetci zistia, že sú jedna veľká rodina… napr, ak by bola Zelena Rumplova dcéra, tak Neal je jej nevlastný brat, takže Zelena je vlastne Henryho teta :D tohto bordelu bolo dosť už v druhej sérii, nemuseli by to zase zamotávať…

19.3.2014 | 22:27:09
Ryen

#3 Chiarlotte: To je zajímavá myšlenka – je fakt, že barvu pleti mohla zdědit po Ramplovi :D

Jinak by mě taky zajímalo, jak Zelena dokázala Rampla oživit a jakou magií ho dokáže udržet v takovýhle klícce. No ale hlavně, že je náš oblíbenec zpátky – a zatim to vypadá, že z „pana Golda“ toho už moc nezbylo. ;) Zájem o Sněhurčino dítě taky určitě neni náhoda. A i když Neal se určitě časem najde a Henrymu se taky časem jistě vrátí paměť – vůbec by mě nemrzelo, kdyby tyhle dvě postavy ze seriálu odešly nebo zůstaly v pozadí. :D

Jinak taková moje teorie na závěr: Napadlo mě, že když dělaj takovýhle tajnosti (teď myslím před divákama) se sesláním kletby, že můžou chystat nějaký překvápko a kletbu třeba vůbec nemusela seslat Zelena. Co kdyby např. seslala kletbu sama Sněhurka, protože v Začarovaným lese proti Zeleně prohráli a rozhodli se i za cenu ztráty paměti vtáhnout jí do tohohle světa, aby jí měli šanci porazit? To by bylo pěkný překvápko. :D No ale to je jenom taková teorie , co mě napadla a chtěl jsem se o ní ze zajímavost podělit. ;)

20.3.2014 | 9:17:29
Rumplbellfanda

Ryen .. Tvá teorie je zajímavá, ale vždyť kdo vytvořil první kletbu … Rampelník a možná se zelená dozvěděla o Henrym a Storybrook a tak oživila nějakým způsobem rampelníka a vzala si jeho dýku a nařídila mu vytvořit další kletbu aby mohla potrestat Reginu tím že jí vezme to co miluje .. teda možná to tak není ale podle mě stoprocentně za další kletbu může zelená. Jinak doufám že si Rumpl pamatuje Bell protože jak mám v názvu .. sem fanda jejich páru … jsou nejlepší pár v celém seriálu

#8 Ryen
20.3.2014 | 16:01:55
Liss93

A já si myslím, že se na konci série vše vyřeší několika pořádnýma hudlanama z pravé lásky a bude! :D

20.3.2014 | 16:38:28
Ryen

#6 Rumplbellfanda: To je taky fakt – to, že by mohla mít jeho dýku je dost možný, měl jí v době „smrti“ u sebe. To by vysvětlovalo, že ho může držet v zajetí a s tou kletbou to mohla taky takhle udělat. Že by kletbu seslala, aby dostala Henryho kvůli pomstě Regině už se mi moc nezdá, ale i to se nedá vyloučit. ;) Jinak s tím, co si Rampl vůbec pamatuje, je taky zajímavý – určitě si, řekl bych, pamatuje všechno, co se stalo před první kletbou. Ale je možný, že si nepamatuje to, co se stalo, když byl jako pan Gold a to by taky vysvětlovalo, proč se i v týhle „lidský“ podobě chová stejně jako Rampelník. ;)

#9 Stelly
20.3.2014 | 19:33:17
Stelly

#8 Ryen: a hlavně „zemřel“ to taky s člověkem trochu zamává… ;)

22.3.2014 | 20:14:32
Stelly

napadla mě ještě jedna záhada co se stalo s Mulan? o.O

#11 komcus #12 Magenta
23.3.2014 | 15:29:53
komcus

#10 Stelly: To je pravda, ale tvůrci řekli, že neví, jestli se Mulan ještě někdy v OUaT objeví.

webmaster
23.3.2014 | 16:56:35
Magenta

#10 Stelly: Zrovna jsem četla, že Mulan se v téhle řadě už neobjeví. Ale zase by se měla objevit aspoň Karkulka. :)

překladatel
24.3.2014 | 17:02:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E03: The Garden of Forking Paths

cz30%
Odhadované dokončení zítra 21:00

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy