Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x20 Kansas

Rekapitulace epizody 3x20 Kansas

Rekapitulace epizody 3x20 Kansas

Máme tu rekapitulaci epizody S03E20 Kansas. Vzhledem k tomu, že na stránce, ze které rekapitulaci tradičně překládáme, nebyla tentokrát rekapitulace uveřejněna, rozhodl jsem se udělat rekapitulaci ,,ze své hlavy''. Takže doufám, že se vám bude líbit. ;)


0 0
11.5.2014Dítě je na cestě

Ve Storybrooku: Sněhurčino dítě je na cestě a přichází tak čas na završení Zelenina plánu vrátit se v čase. Regina a Emma vytvoří ochranné kouzlo, které Zeleně zabrání vzít Sněhurce její novorozeně. Emma a Hook se vydají k Zelenině domu, aby ji nadobro zastavili. Rample začne Hooka topit ve studni, a následně i se Zelenou zmizí. Emma Hooka vytáhne, ale ten nedýchá. Zahájí dychání z úst do úst (taky vám to připadalo jako pusa?) a Hook se vrací mezi živé, Emmina magie je však pryč.

Mezitím, Zelena vytvoří z Ramplovi zlaté nitě ,,mozek, symbol rozumu. Ramplův rozum, Reginino srdce, Davidova odvaha a... teď už zbývá jen Sněhurčino dítě. Zelena přichází do nemocnice a všechny, kdo jí stojí v cestě sráží jako kuželky. Vzhledem k tomu, že Emma ztratila svou magii, dostane se Zelena snadno přes jejich ,,štít a Regina se kácí k zemi (jak jinak, že?). David se ji pokusí zastavit mečem (on si myslel, že zastaví Zelenu mečem?:D), ale to Zeleně nezbránilo, aby jim dítě ukradla.Wicked Vs Evil

Ikdyž přišla Emma o svou magii, Henry věří, že Regina svou sestru dokáže zastavit. Emma, Regina, David, Hook a Robin (alias 5 statečných) jdou společně Zelenu zastavit. Když dorazí, Zelenin portál je už skoro otevřen, ale oni se k jejímu náhrdelníku nedokáží dostat. Regina v sobě v poslední chvíli objeví svou dobrou stránku a pomocí zářivé magie Zelenu porazila a sebrala jí náhrdelník. Rampelník chce bezmocnou Zelenu zabít, ovšem Regina mu v tom zabraní. Tedy dokud je ona vlastníkem jeho dýky.

Regina prozatím zavře Zelenu do vězeňské celi, aby se nad sebou zamyslela. V nemocnici nás čeká rodinné setkání, kde je Hook jako páté kolo u vozu (nemyslíte?). Nesmíme také zapomenout na dojemné setkání Rampla a Belle. Belle chce Rampelníkovi vrátit jeho dýku, kterou ji prý před tím dala Regina. Rampl ale odmítne a dýku svěří Belle. A na konci scény požádal Rampelník Belle o ruku.

Na závěr, přichází Rampelník do vězení za Zelenou, přiznává se, že Belle ošálil falešnou dýkou, a pomstil Nealovu smrt, když Zelenu probodl dýkou, ta se změnila v porcelán, a ten Rampelník rozbil. Jeho čin však uvolnil moc z jejího náhrdelníku, který Regina ukryla ve své hrobce, a ten otevřel časový portál.
Dorotka

V Zemi Oz: Ve flashbacku přichází za Zelenou Glinda, aby ji dala šanci na lepší budoucnost, a nabizí jí post mezi ní a jejími sestrami čarodějkami, kde má být jako čarodějka ze Západu příkladem nevinosti. Zelena dostane od Glindy náhrdelník, který ji dá ještě větší moc, ovšem za cenu, že bez něj nebude mít moc žádnou. Zelena se odprošťuje od minulosti a její ,,zeleň'' mizí.

Všechno jde jako po másle, dokud se v Oz neobjeví Dorotka, kterou doneslo tornádo z Kansasu. Zelena v ní vidí hrozbu, proto se jí chce za každou cenu zbavit. Díky triku se jí podaří ,,být rozpuštěna vodou'', a jako čaroděj Oz pošle Dorotku zpět domů. Nakonec se pak zbaví i Glindy, když ji vykáže do Začarovaného lesa.Největší záhady epizody:

  • Je Zelena skutečně mrtvá?
  • Dozví se Belle o tom, že ji Rampelník podvedl? A byla by v tomhle případě ještě ochotná vzít si ho?
  • Jaké následky bude mít otevření Zelenina časového portálu?

Diskuze /15

migilko

Propadne? Jak propadne? Nic takovýho tam nebylo.

#2 jh666 #3 Liss93
11.5.2014 | 10:56:59
jh666

Je to v promu a v synopsi na další epizodu#1 migilko:

11.5.2014 | 11:05:47
Liss93

#1 migilko: Bylo to v traileru na dnešní finále.

11.5.2014 | 11:08:16
migilko

Ajo, proto si to radši nečtu aby mi nebyl vyzrazen nějakej SPOILER. Koho mohlo napadnout že budou spoilery i v rekapitulaci. Tak dík no..

#5 komcus #6 Vee12
11.5.2014 | 11:09:52
komcus

#4 migilko: Podle mě to spoiler není! Je to hlavní zápletka 2-hodinového finále.

webmaster
11.5.2014 | 13:12:16
Vee12

#4 migilko: Jaký spoiler? Kde? Pokud vím to, že propadnou je známý ze všech sneak peeků, které vyšli.. a fotky jsou také jasné.. jak jinak by se mohli ocitnout v Začarovaném lese? :)

11.5.2014 | 13:17:48
migilko

Oni BUDOU v začarovaným lese? Radši semka už nebudu chodit, ještě se dozvím, že Zelena je vlastně Rampelníkova máma. :)

#8 Stelly #10 komcus
11.5.2014 | 14:06:39
Stelly

super rekapitulace… :) a jakej spoiler?já sem trošku slepá a nevidím to.......
#7 migilko: a nic proti ale sleduješ ten seriál…nebo případně proma atd…?jen se ptám :) o.O

#10 komcus #11 migilko
11.5.2014 | 15:53:39
Nivie

Asi se ještě na světě vyskytnou ryzí a čisté duše, které si chtějí vychutnat zážitek z úplného překvapení (bez ironie). Já těmto lidem docela závidím jejich pevnou vůli. Když už jsme u toho, zajímá mě, jestli už někoho v celém seriálu napadlo přečíst tu Henryho knihu pohádek do úplného konce? (poslední stránka je úplně to první, co bych přečetla :D) Četl ji Henry, minimálně Regina a asi i Emma – dostal se už někdo na konec?

11.5.2014 | 16:16:03
komcus

#8 Stelly: Ten ,,spoiler'' jsem radši zmazal. Šlo o poslední záhadu epizody – původní znění: ,,Jaké následky bude mít otevření Zelenina časového portálu, kterým Hook a Emma propadnou?''

Tak nějak to bylo. Ale já to jako spoiler neberu, neboť jede o hlavní zápletku finále. A je tu asi první člověk, co si zde nečte synopse a nedívá se na proma.

#7 migilko: Bez urážky.

#12 Stelly
webmaster
11.5.2014 | 16:20:02
migilko

#8 Stelly: Seriál sleduju, jsem, řekněme, jeho poměrně čerstvým divákem. (S první sérií jsem začal cca měsíc zpátky) Nicméně mě naopak udivuje že tady jsem, zdá se jediný, kdo se nekouká na proma. :) Nakonec jste jen ušetřili mou přítelkyni od toho abych jí nadával, protože mi pak řekla přibližně totéž. :) (Dneska to bylo poprvý co jsem se odvážil tady něco přečíst, protože se mi vás všechny povedlo dohnat teprve včera, měl jsem tedy trošku šok ale už to odeznělo. Omlouvám se za menší vyšilování ;) )

#12 Stelly #13 komcus
11.5.2014 | 19:14:12
Stelly

#10 komcus: aha díky… :)
#11 migilko: aha tak to jo v poho… :) no tak proma sou to nejdůležitější… :)

#14 migilko
11.5.2014 | 20:04:00
komcus

#11 migilko: V pohodě :)

webmaster
11.5.2014 | 21:28:23
migilko

#12 Stelly: IMHO je důležitější samotnej seriál :)

#15 Stelly
11.5.2014 | 22:39:35
Stelly

#14 migilko: no to taky..... :)

12.5.2014 | 14:41:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E03: The Garden of Forking Paths

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy