Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 4x02 White Out

Rekapitulace epizody 4x02 White Out

Rekapitulace epizody 4x02 White Out

Než se podíváte na další epizodu, máme tu ještě rekapitulaci té minulé s názvem White Out.


0 0
13.10.2014Ledová zeď

Elsa vytváří kolem celého města mohutnou ledovou zeď (další dobrá narážka na GoT, ne? :) ), která poškodí elektrické vedení. David a Emma jedou prověřit, co se stalo a u zdi se k nim přidá Hook. Zatímco spolu David a Hook vedou rozhovor o Emmě, Emma se vydá blíž ke zdi, kde vystraší Elsu. Ta náhodou strhla lavinu, která ji a Emmu uvěznila uvnitř ledové jeskyně.

Mezitím, přichází obyvatelé Storybrooku za Mary Margaret, aby něco udělala s vypádkem el.proudu, neboť je jako tvůrce nové kletby novou starostkou. Mary Margaret jejich nátlak nevydrží a doslova je seřve jak malý děcka. Mary Margaret nakonec přijde na to, že musí ,,nakrmit'' generátor, a eletřina opět funguje.O Pastýřce a pastýři

V minulosti jsme se ocitli v Začarovaném lese, kde Anna potkala Davida. A to zrovna v moment, kdy si Pastýřka přijela pro peníze na ochranu farmy. Vzhledem k tomu, že David a jeho matka nebyli schopni ji zaplatit, dostal David ultimátum – do druhého dne do poledne sežene peníze nebo Pastýřka zabere jejich farmu a budou si muset zbytek odpracovat jako otroci. Pro Davida je vše ztraceno, ale Anna mu nabídne lekce šermířského boje, aby se mohl Pastýřce postavit.

Když druhý den přijde David za Annou do stodoly, kde přespávala, zjišťuje, že ji Pastýřka unesla. David se za Pastýřkou vydává a nakonec nad ní vítězí. A pomocí její pastýřské hole nachází Annu. David za všechno Anně děkuje, a Anna pokračuje ve své cestě – za mocným čarodějem, jehož jméno jí dala Davidova matka…za Rampelníkem.
Kde je Anna?!

Zpátky ve Storybrooku. Elsa vyžaduje, aby David a Hook přivedli její sestru Annu. V Goldově obchodě Davidovi dochází, že Elsina sestra je stejná tajemná dívka, která mu kdysi pomohla, a tudíž ji mohou najít pomocí Pastýřčiny hole, protože ji s ní v minulosti označila (onačení je trvalé). David s Hookem sebrali hůl Pastýřce (nyní řeznici) a donesli ji Else, aby se soustředila a dostala sebe a Emmu ven, než Emma umrzne. Elsa uspěje a doma všichni díky Pastýřčině holi zjišťují, že Anna žije.

Ikdyž Regina poslala Henrymu zprávu, že chce být sama, jde Henry za ní a Regina ho nakonec pouští dovnitř. Na konci epizody chce Elsa zničit ledovou zeď, ale nemůže neboť je ve městě někdo, kdo ovládá silnější ledovou magii – Sněhová královna.

 

Diskuze /11

Liss93

Já akorát nevím, kdo je Pastýřka … Vyskytovala se v nějaké pohádce? Jedinou Pastýřku znám z Toy Story :D

#2 Gepeto
13.10.2014 | 17:46:23
Gepeto

#1 Liss93: Toto zaujímalo aj mňa. Najskôr som si myslel (zdalo sa mi, že tam má ružu), že je to Tŕňová čarodejnica zo Snehovej kráľovny. Tak som skúšal hľadať na wiki anglický výraz Pastierky (Shepherdness určite nepovedali). Toto bolo na wiki.

,,Bo Peep is based on the character from the nursery rhyme."

http://en.wikipedia.org/…ttle_Bo_Peep

Ako to chápem správne je to Marry mala jahniatko…

13.10.2014 | 19:36:14
Borgia

Našla som to aj ja na wiki, a myslím, že je dôležitá tá časť „Origins and history“. Fráza „hrať bo peep“ bola používaná v 14. storočí, kedy odkazovala na trest pranierovania. Napr. v 1364 pivárka Alice Causton bola odsúdená za nalievanie zlej miery(ukrátenej), za tento zločin bola postavená v pranieri(tá doska, kde sú ruky a hlava prestrčené cez diery a zločinec je vystavený na námestí „na hanbu“).

13.10.2014 | 19:45:07
Borgia

Marrry mala jahniatko je niečo iné: http://en.wikipedia.org/…_Little_Lamb

#5 Gepeto
13.10.2014 | 19:49:34
Gepeto

#4 Borgia: Aj mi bolo divné ako sa z Bo Peep stalo Marry :D

13.10.2014 | 21:19:57
fantasticjames

Přesně, tak jsem nad tím uvažoval kdo je pastířka. Podle mě je ale vymyšlená, jako Abigail.

#7 Borgia
13.10.2014 | 22:05:18
Borgia

#6 fantasticjames: Vymyslená ako vymyslená. Wiki tvrdí, že sú o nej zmienky už od štrnásteho storočia. V priebehu času sa jej charakter menil, ale nie je o nič viac vymyslená ako princ Krasoň alebo Siedmi trpaslíci :-P

#8 fantasticjames
14.10.2014 | 0:37:44
fantasticjames

#7 Borgia: Myslel jsem do příběhu. :) Ale když to tvrdí Wiki, tak to bude pravda :D

#9 Borgia #11 Gepeto
14.10.2014 | 1:02:47
Borgia

#8 fantasticjames: Wiki/autor dal aj odkaz na referenciu, ja si preverujem aj wiki, práve pretp, že ju tvoria ľudia(a niektoré veci sú tam strašné bláboly). Linka na knihu v ktorej sa spomína, že sa to spomínalo už vtedy- stránka v pdf dokumente č. 204(orig. stránka knihy 188): http://ia600307.us.archive.org/…salzuoft.pdf#… Mne sa na tom najviac páči, aké pomotané, podomýšľané a poprepletané sú tie rozprávky. Pôvodne som to začala pozerať práve preto. A vždy ma prekvapia niečím novým, nečakaným( že Peter pan bol zbabelý dospelý, ktorý by zapredal vlastnú krv za holý život, napríklad- toto u disneyho nebolo, ak sa dobre pamätám :-P )

14.10.2014 | 9:42:49
Bauli

Mně nejvíc uvízl v hlavě dlouhovlasý Krasoň, ještě s tou rtěnkou v některých záběrech, no chvilkama vypadal jako jeho žena :D

14.10.2014 | 12:19:07
Gepeto

Abigail nie je tak vymslená. #8 fantasticjames:

V báji o kráľovi Midasovi a jeho zlatej ruke sa spomína to, že omylom zaklial svoju dcéru a tak hľadal jazero, do ktorého by namočil ju a svoju ruku, aby ju zachránil (tu namiesto toho odkliali Frederika) a seba zbavil tejto moci. Jazero po dotyku zažiarilo zlatom a to by malo vysvetľovať vysoký výskyt zlata v tom jaztere. Neviem aké to má byť jazero, ale údajne tá báj je s nejakým spojená.

14.10.2014 | 13:38:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E02: A Pirate's Life

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Nejlepší epizody 7. série

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy