Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 4x04 The Apprentice

Rekapitulace epizody 4x04 The Apprentice

Rekapitulace epizody 4x04 The Apprentice

Čtvrtá epizoda s názvem The Apprentice je za námi. Připomeňme si, co se v ní událo.


0 0
23.10.2014Kapitán Hand

Na začátku epizody jsme ve flashbacku viděli Temného Zosa, který se snažil od čarodějova učedíka získat tajemnou krabičku. Což se mu nepovedlo, neboť se to nepovedlo zatím žádnému Temnému.

V současnosti se Emma rozhodla, že pozve Hooka na rande. Hook se hned vydal za Goldem, aby mu vrátil jeho ruku, nebo se Belle dozví o falešné dýce. Gold jej varoval, že to může mít vedlejší účinky, ale Hook na něj stále naléhal. A je to – kapitán Hand je na světě.

Mezitím již byla Emma nachystaná v krásných šatech na večerní rande. Mary Margaret hned přiběhla s foťákem (tak… jednu na facebook :D). A když Hook dorazil, čekalo Emmu překvapení – (Un)Hook s oběma rukama. Rande proběhlo v restaurace (žádné Babiččino bistro :O), kde se náhodou připletl Will Scarlet, který omylem strčil do číšníka a ten polil Emmu. A co Hook? Ten měl sto chutí dát Wilovi pořádnou nakládačku, ikdyž to sám nechtěl. No jo… ruka naložená spoustu let v lihu dělá divy.Oživlé koště

Emma nechala Willa opět utéct, protože si nechtěla kazit rande. Když pak Hook doprovodil Emmu domů, narazil u městské knihovny opět na Willa, a tentokrát mu dal ,,přes hubu''. Pochopil, že je něco špatně, a proto se vydal za Goldem.

Gold souhlasil za podmínky, že mu s něčím pomůže. Ráno se oba sešli v přístavu a Gold oživil koště, které je zavedlo až do domu starého může – čarodějova učně, kde ho Gold nechal pohltit čarodějovým klouboukem. Gold dal Hoovi opět místo ruky hák, a varoval ho, aby mu už nikdy nevyhoržoval, čehož může nyní dočinit pomocí pozměné nahrávky z učňova doma. A také tu došlo na vzájemné vyhrožování, co se jejich milovných žen týče. Staré spory Hooka a Rampla jsou zpět.

V epizodě se také na malý moment objevila sněhová královna, když pod Emminým autem vytvořila ledovou skluzavku. Emmu se pustila do pronásledování, ale sněhová královna záhy zmizela. A na konci epizody vstupuje do Goldových služeb (jako učeň) Henry, který se tím jen snaží pomoct Regině zjisit, kdo je autorem pohádkové knihy.
O Anně, Rampelníkovi a čarodějově učni

V minulosti, v Začarovaném lese, přichází Anna za Rampelníkem, aby zjistila, proč se její rodiče vydali na jejich osudnou cestu. Anna uzavřela s Rampelníkem dohodu – Rampl jí řekne o jejích rodičích, za to, že dá jednomu starému muži dočaje lahvičku s jedem. Starý muž (čarodějův učeň) Annu vlídně přivítá a ta se rozhodne, že mu obsah lahvičky do čaje nedá.

Zpátky v Rampelníkově zámku Anna zjistí, že v lahvičce byl vlastně protijed, a z čarodějova učně se stala myš. Když se vrátí zpátky do jeho chatrče, je tam i Rampelník, který využije její slzu (toho, jenž odolal vnitřní temnotě – pokušení Rampla zabít), aby otevřel již zmíněnou tajemnou krabičku, ve které se skrývá mocný čarodějův kloubouk.

Když Rampelník vyjde z tajné komory, podaří se Anně díky zásahu učně v podobě myši zmocnit se dýky Temného. Rampelníka donutí, aby jí onu tajemnou krabičku dal, a poslal jí zpět do Aredellu, s podmínkou, že jí a Else nikdy ublíží a vrátí čarodějově učni zpět lidskou podobu. V Aredellu se pak Anna shledává s Kristoffem.Nejžhavější otázky epizody:

Co má Emma společného se sněhovou královnou? V jedné krátké scéně se objevila i sněhová královna, která způsobila Emmě menší problém se zmrzlou silnicí. Proč pořád Emmu sleduje? Co s ní má společného? V příští epizodě nás čeká flashback s mladou Emmou. Dozvíme se něco právě tady?

Co má Rampelník v plánu? V epizodě jsme se dozvěděli, že pokud Rampelník shromáždí dostatečné množství magie, může se odpoutat od nadvlády dýky Temného. Je tohle jeho jediný úmysl? Nebo je v tom něco víc? A jak daleko kvůli tomuhle zajde?

Jsou staré spory zpět? Jak dobře víme, Hook a Gold se posledně nerozešli zrovna v míru. A došlo na výhružky i co se jejich milovaných žen týče. Jak daleko tyhle spory zajdou? A jsou v nebezpečí i Belle a Emma?

Co se Willovi stalo? Když byl v této epizodě Will Scarlet dopaden, měl u sebe knihu Alenka v říši Divů a obrázek srdcové královny. Co se mu v říši Divů přihodilo? A co hledá ve Storybrooku?

Diskuze /7

merit

diel bol fajn, to uz som písala inde, nejak nám tu viazne diskusia :) , prešla som pár iných stránok a fakt nechápen anti killian nálady, je to podľa mňa veľmi nešťastný chlapík (vlastne z toho čo pozerám, je na druhom mieste tesne za Jackom Harknessom :) ) Ináč, začali sa šíriť teórie okolo jeho priezvyska ( Killian Jones – Davy Jones )

23.10.2014 | 11:32:59
SaDiablo

Ne že bych postavu Hooka neměla ráda, epizoda mi prostě nesedla celkově. Co mě ale překvapilo, že si u mě Henry za poslední díl získal víc sympatií, než dokázal za tři série dohromady. Začíná to vypadat jako real deal. :D

23.10.2014 | 11:54:03
komcus

Omlouvám se smazání, ale příště radši do spoileru. Někteří by se mohli cítit uraženě, že to byl pro ně spoiler. Díky.

webmaster
23.10.2014 | 18:58:38
Simie

Akorát jsem díl dokoukala. A co můžu říct s jistotou: Willovo „bloody hell“ mi rozhodně chybělo. :D

#5 Hestia
webmaster
23.10.2014 | 19:00:54
Hestia

#4 Simie: mě taky :D .. ale kdo mi rozhodně nechyběl je Red Queen, tak doufám, že o ní pokud možno nepadne v OUAT ani slovo, protože tu jsem ve Wonderlandu prostě nesnášela!! :( :D zkrátka doufám, že Will řekne něco jako zase se na mě vysrala, už jsem s ní skončil a nikdy už o ní nechci mluvit :D

23.10.2014 | 21:02:11
Gepeto

Ja si myslím, že toto je Willov pobyt pred dejom OUaTiW. Teda pred tým, než ho našiel zajac.

#7 Kutil44
24.10.2014 | 14:46:02
Kutil44

#6 Gepeto: súhlasím s tebou Gepeto to dáva skôr logiku…

24.10.2014 | 16:01:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E02: A Pirate's Life

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Nejlepší epizody 7. série

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy