Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 4x05 Breaking Glass

Rekapitulace epizody 4x05 Breaking Glass

Rekapitulace epizody 4x05 Breaking Glass

Co se událo v páté epizodě s názvem Breaking Glass naleznete v následující rekapitulaci.


0 0
6.11.2014Emma a Lily

V minulosti se mladá Emma setkala na útěku z dětského domova s dívkou Lily. Ta jí pomohla v obchodě při krádeži a rychle se staly dobrými kamarádkami. Vloupaly se do jedné z chat, kam přes zimu nikdo nejezdí.

V noci je v domě překvapil jeden muž, ze kterého se vyklubal Liliin otec. Zklamaná Emma se k Lily doslova otočila zády a vrátila se zpátky do domova.Ráda sněhuláky staví…

V současnosti objevila Emma fotky se Sněhovou královnou, které nechala Regina vyfotit v době, kdy Emma přijela do Storybrooku. Emma s Elsou se tedy vydaly za Reginou. Než si Emma stihla s Reginou v její rodinné hrobce promluvit, Elsa se vydala za Anniným hlasem, který ji zavedl až do pasti Sněhové královny.

Poté se Emma vydala na průzkum, aby našla Elsu, a v lese znovu narazila na Reginu, která ji zamozřejmě znovu obvinila z toho, že ji zničila život. Já se jí ani nedivím :P. Vzápětí narazili na ,,sněhuláka'' Sněhové královny, a byly nuceny spojit své síly, aby jej porazily. Mezitím Elsa překonala svůj trvalý strach, dostala se z okovů a zachránila Emmu a Reginu před Sněhovou královnou. Ta ale získala přesně, co chtěla (Regino zrcadlo) a zmizela pryč.
Pořád jenom zrcadla

Mezitím, se Belle ujala hlídání malého Neala, aby si spolu mohli David a Mary Margaret vyrazit na večeři. Tu jim ale překazil útěk Willa Scarleta z vězení, na kterého Mary Margaret narazila na pláži. Tam se Will snažil najít svůj pytel (mapu k pytli si schoval do toho pytle – tak to chce potlesk :D). Mary Margaret prokoukla Davidův plán s pronásledováním Willa, který ji měl vrátit zpět do dobrodružného života, a dala Willovi milost. Doma sice zjistila, že nic takového David naplánované neměl, a Will jen vše odkýval, aby se dostal na svobodu. Ale co… třeba se už nebude opilý vkrádat do knihovny :D.

Sněhová královna dala Sidneymu, který Reginu zradil, svobodu a z jejího kapesního zrcátka, složila poslední část kouzelného zrcadla.

Na konci epizodu pak Emma a Hook našli starou nahrávku z Emminé minulosti s Lily, kde bylo i video z jednoho jejího domova, kde byla její pěstounkou Sněhová královna.Narážky na film:

Výraznou narážkou v této epizodě bylo jednoznačně Elsino ledové schodiště. Fanoušci filmu Ledové království tyto podobnosti jistě ocení.Hodnocení epizody: 90%

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.