Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody Dreamcatcher

Rekapitulace epizody Dreamcatcher

Rekapitulace epizody Dreamcatcher

V páté epizodě Dreamcatcher se hrdinové vloupali do Emmina domu, Merida začala s Goldovým výcvikem a došlo i na zlomené srdce.


8 0
29.10.2015

Zlomené srdce

V Kamelotu, se David a Mary Margaret pokoušeli přesvědčit Reginu, že jejich záměry s dýkou jsou v nejlepším zájmu Emmy, ale Temná byla naštěstí na blízku. Emma nahlédla pomocí temné magie do minulosti a zjistila, že jsou její rodiče pod kouzlem, ale také, jak byl Merlin zaklet do stromu.

Merlin doufal, že pomocí dýky může zabít netvora (Temného), který zničil jeho pravou lásku. Poté, co ji nedokázal zabít, získala Temná dýku. Pomocí ní a Merlinovi slzy, ho pak Temná zaklela do stromu. Regina navrhla použít na jeho osvobození stejné kouzlo a jediné, co nyní potřebovali byla slza ze ztracené lásky (zlomeného srdce).


Regina se dobrovolně nabídla a Emma ji pomocí lapače snů znovu ukázala Danielovu smrt, která byla šokem i pro Emmu, neboť na vlastní oči viděla, co Cora udělala jejímu milovanému. Reginina slza však nebyla dostatečně silná, protože po Danielově smrti šla v životě dál; její nový život s Robinem otupil bolest z Danielovy ztráty.

Ahoj, Merline

Mezitím, jinde v Kamelotu, vznikala nová láska a Emma se snažila najít jiné zlomené srdce. Regina a Emma povzbudili jejich syna, že nemusí být rytíř, ale stačí, když bude sám sebou. Nicméně, když si Violet uvědomila, že se jí Henry dvoří, zdvořile odmítla jeho návrhy a zatlačila ho zpět do „friend-zone“.

Potom, co se Henry vrátil ke svým matkám, Regině došlo, že Henryho slza je to, co potřebovali, a Emma tak konečně osvobodila Merlina.

Merlin uvítal hrdiny v Kanelotu a odhalil, že je schopen zbavit Emmu temnoty. Ovšem pokud se třeba jen jediná část jejího srdce nebude schopna vzdát temnoty, nemůže být nikdy volná.

Zbabělec Gold

Zpátky ve Storybrooku, Emma stále držela své plány v tajnosti, ale Gold ji připomněl, že jako Temný své záměry nezatajoval, ale jen své činy. Než Emma poslala Golda s Meridou do lesa, dal jí Gold radu – čím více se snaží omlouvat za své činy, tím více od sebe začne všechny odhánět.

Merida se snažila udělat z Golda hrdinu, ale psychicky i fyzicky slabý Gold dokázal stěží zvednout meč, natož bojovat s Meridou. Když ani bití do něj nestačilo, našla si Merida v pohádkové knize jeho slabinu, která by ho mohla donutit bojovat – naštípnutý šálek.

Henry se snažil dostat svou matku z temnoty a tak ji poprosil, aby mu pomohla najít ztraceného koně Violet. Když Henry prozradil, že kůň miluje dýně, vzala ho Emma na Petrovu farmu. A když koně Emma svou temnotou vyděsila a nemohla tak oficiálně zachránit den, musel Henry dokončit její práci a vrátit koně Violet.

Lapač snů

Mezitím, se ostatní vloupali do Emmina domu, kde ve sklepě našli Excalibur a všimli si jeho značení podobné tomu na dýce. Hook se chtěl pokusit meč vytáhnout, ale Reginu popadla chvilková slabost a zastavila ho. Při odchodu si Hook všiml lapače snů, který si Regina vzala s sebou.

Artuš následně hrdinům odhalil, že jakmile se dýka a Excalibur spojí, může s ním Temný navždy zničit světlou magii.

Manipulace s lapačem pak Regině odhalila, že Emma vzala v Kamelotu Violet srdce a přinutila ji, aby zlomila Henrymu srdce. Tuto krutou pravdu naneštěstí viděl i Henry. Lapače snů a zejména ten, co Emma držela se slzami v očích, jsou tedy pravděpodobně klíčem k tomu, co se stalo v Kamelotu.

Ztracená důvěra

Na závěr epizody, Regina se snažila oslovit dobro, které zbylo z Emmy, kterou kdysi znala, a říct jí, že tímto přístupem může navždy ztratit Henryho důvěru. Také jí připomněla, že má s prací s Temným bohaté zkušenosti a vše je založeno na manipulaci. Pokud Regina nyní stojí na morálních zásadách, představte si, jak hluboko Emma klesla.

Foto: ABC
Přeloženo a upraveno z webu Hypable

Diskuze /5

Packa

To, co udělala Emma, mi přišlo jako nejkrutější a nejsobečtější čin, co jsem od ní (a asi i v tomhle seriálu?) viděla. V té době ještě nebyla úplně Dark One, bojovala s tím, a přesto vědomě zlomila Henryho srdce, aby pomohla sobě.

#2 komcus
redaktor
29.10.2015 | 18:37:42
komcus

#1 Packa: Souhlasím s tebou. Tohle jsem od ní fakt nečekal. Hlavně, že pomůže sobě, ale na synáčka se vykašle. Vsadím se, že toho koně pustila ze stáje Emma, protože věděla, že za ní Henry přijde a chtěla tím napravit, co udělala v Kamelotu. Ale jak se zdá, tohle ji Henry jen tak neodpustí.

#3 Packa
webmaster
29.10.2015 | 18:58:33
Packa

#2 komcus: Jo, to s koněm si myslím taky, ale to už by mi nepřišlo tak překvapivé. Od Rumpla jsme zvyklí, že Dark Ones mají prostě divnou logiku. Ale tehdy v Kamelotu to byla ještě pořád Emma a přesto udělala tohle. Opravdu nečekané. :( Henryho reakce mě teď fakt zajímá. Na svých matkách hodně visí, opravdu je miluje, je vidět, že to s Emmou nechce úplně vzdát ani teď. Ale po tom, co viděl – no nevím, jestli to jeho vztah k Emmě nepotopí.

redaktor
29.10.2015 | 19:24:55
VerunkaBulinova

Mám hlavně pocit, že Emma chtěla aby všichni viděli tu vzpomínku. Nejdřív si lapač prohlížela v té stodole či čo a brečela, ale že by ho jen tak nechala u ní doma na stole? Příjde mi to od Temného dost nepromyšlený, myslím že má Emma plán a tohle muselo být jeho součástí.

#5 Packa
29.10.2015 | 20:43:08
Packa

#4 VerunkaBulinova: Já jsem právě přemýšlela, jestli to byl ten samý lapač nebo ne. A pochybuju, že by chtěla aby tohle viděli. Když jí to Regina vpálila do obličeje, vypadala dost zaskočeně. Navíc nevěřím, že by ze všech vzpomínek ukázala, jak zlomila Henrymu srdce.

redaktor
29.10.2015 | 21:02:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.