Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody Heart of Gold

Rekapitulace epizody Heart of Gold

Rekapitulace epizody Heart of Gold

V epizodě Heart of Gold musel Robin zachránit Goldovi život, v minulosti Robin oloupil prohnanou čarodějnici a Marian odhalila své úmysly.


4 0
19.4.2015

Once Upon a Time 4×18 Heart of Gold


(Úvodní sekvence epizody Heart of Gold; Foto: ABC)

Na začátku epizody hledá Emma s ostatními autora, který jim uprchl na konci minulé epizody. Mary Margaret a David se Emmě snaží vysvětlit, co v minulosti udělali, ale Emma jejich výmluvy odmítá poslouchat.


Rampelník najde autora jako první a nabídne mu kouzelné pero za to, že mu napíše nový šťastný konec. Poté, co Rampelník řekne Regině, že si svůj šťastný konec musí zasloužit, ji dá Robinovo číslo, aby mu zavolala.


(Robin na koni pronásleduje zloděje ulicemi New Yorku; Foto: ABC)

V minulosti, před 9 týdny, Robin, Marian a Roland překročili městskou linii Storybrooku a vydali se do New Yorku, kde hledají Nealův starý byt, od kterého dostal Robin od Reginy klíč. V tom ukradne zloděj Marian kabelku a Robin se za ním vydává na koni.

Poté, co najdou Nealův byt a usadí se v něm, se najednou objeví Gold a požaduje, aby okamžitě opustili byt jeho syna. Během hádky se Gold kácí k zemi. V nemocnici mu oznámili, že šlo o infarkt. Gold pověřuje Robina, aby pro něj sehnal elixír zlomeného srdce.

Mezitím, v minulosti Sherwoodského lesa. Šerif Nottingham hrozí Robinovi, že zavře jeho krčmu, pokud mu nezaplatí včas daně.

Robina navštíví Rampelník, aby mu jako nejlepšímu zloději nabídl práci, za kterou jej štědře odmění. Robin se tedy vydává do země Oz, aby od prohnané čarodějnice ukradl elixír zlomeného srdce. Na cestě se seznámil se zlodějem, Willem Scarletem, kterému Robin slíbil, že i pro něj vezme jeden elixír.

V přestrojení za stráž pronikl až do trezoru, kde vzal jen jednu lahvičku, neboť ho načapala prohnaná čarodějnice. Díky luku, který nikdy nemine cíl, se mu podařilo vyváznout. Před Willem napřed tajil, že se mu podařilo lektvar vzít. Když ale Robinovi vyprávěl o své ztracené sestře, rozhodl se mu lektvar před odchodem z Oz tajně podstrčit.


(Co je horší než prohnaná čarodějnice? No přece tři prohnané čarodějnice; Foto: ABC)

Zpátky v Sherwoodském lese se Robin s Malým Johnem a ostatními postavili proti šerifově kruté vládě. A z Robina z Loxley se stal Robin Hood, který bral bohatým a dával chudým. Společně s jeho milovanou Marianou se tak stali psanci před zákonem.

V New Yorku. Robin ukradl z Walshova obchodu elixír, který by mohl uzdravit Golda. A i když se to Robinovi snažila Mariana rozmluvit, dal nakonec elixír Goldovi.

Gold zjistil, že elixír nefunguje. V tom se objevila Mariana s pravým elixírem a proměnila se v Zelenu.

(Zelena je prostě stále víc šílenější.)

Poté, co se Gold probral, uzavřel se Zelenou „nucený mír“. Zelena s ním také probrala autora a její šťastný konec.

Na konci epizody, zpátky v současnosti, se Regina dovolala na Robinovo číslo. Telefon zvedla Marian, která Regine odhalila svou pravou identitu. Gold dal Regině na výběr, buď zachrání Emmu od temnoty nebo svého milovaného Robina.


(Regina se právě dozvěděla, že její milovaný je nevědomky ve spárech její sestry Zeleny; Foto: ABC)

Diskuze /3

alexis

Zelena byla skvělá v téhle epizodě. Jsem ráda, že je zpět, ona ta její smrt vypadala trochu nepřesvědčivě.

#2 komcus
19.4.2015 | 16:11:38
komcus

#1 alexis: Já jsem taky rád :)
Ten pocit, když zjistíte, že 2 hodinové finále 3.série bylo nakonec o Zeleně víc než to vypadalo. :D

webmaster
19.4.2015 | 16:21:41
gladiator992

Juj zelena <3

19.4.2015 | 16:44:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.