Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody Nimue

Rekapitulace epizody Nimue

Rekapitulace epizody Nimue

V epizodě Nimue získala Emma Prométheovu jiskru ke spojení Excaliburu, Artuš se spojil se Zelenou a v dávné minulosti byl stvořen první Temný.


9 0
15.11.2015

Nimue

Žízní vyprahlý Merlin našel v poušti svatý grál. Po napití byl obdarován nesmrtelností a magií. O 500 let později byl Merlin připraven usadit se se svou láskou Nimue, ale jeho magie ho držela při životě a bránila mu zestárnout.

Nimue požádala Merlina o napití z grálu, aby spolu mohli žít věčně. Její žádost však nebyla pouze z lásky, ale z nenávisti k muži, který vypálil její vesnici. Merlin její žádost odmítl, neboť ukončení jeho života by naplnilo její srdce temnotou.


První Temná

Merlin, díky Prométheově ohni, vytvořil z grálu meč, aby mu vzal jeho moc. V tom se objevil Vortigern. Při snaze ho zastavit, jím byla Nimue „zabita“. Na cestě se totiž Nimue tajně napila z grálu a získala nesmrtelnost. Nimue se tak dočkala své pomsty a zabila Vortigerna, díky čemuž se stala první Temnou.

Nimue následně rozlomila Excalibur na dvě části a vzala oheň, aby Merlinovi zabránila v jeho spojení a udržela si svou moc.

Poté Merlin připoutal moc Nimue k dýce a zbytek meče zabodl do kamene.

Emma uspěla, ostatní selhali

V Kamelotu šla Emma s Merliem najít jiskru Prométheova ohně, ale aby ji získali, Emma musela vyvolat prvního Temného. Nimue, která byla v Emmině hlavě, ji chtěla donutit, aby přijila moc a zabila Merlina, ale díky náhrdelníku od Hooka dokázala pokušení přemoct a od Nimue získat jistru.

Mezitím se ostatním hrdinům nepodařilo získat od Artuše meč, neboť se k němu přidala naše prohnaná Zelena. A poté, co očarovala meč, dostal Artuš moc ovládat Merlina, který hrdiny poslal pryč.

A zpátky ve Storybrooku, Emma pomocí Prométheova ohně spojila meč a dýku v celý Excalibur.

Foto: ABC
Přeloženo a upraveno z webu Hypable

Diskuze /1

Dituska89

To ze byla Nimue Temna mi bylo jasny hned ve scene kdy ho promeni na strom a on ji predtim rekne ze mu vzala jedinou lasku ale to ze byla uplne prvni jsem si tedy nemyslela a zvlast propojeni se Svatym gralem bylo celkem chytre… Ale co me zklamalo bylo spojeni Zeleny s Artusem… Zelenu jsem mela fakt rada ale ted uz mi tam pripada nejak navic… A to ze vsechno to, ze je Emma Temna, zpusobila hlavne ona, mi prislo trosku zbytecne… Doufala jsem ze se k nim prida a spolecne budou proti Emme… Moc se netesim na to jak bude Emma bojovat proti Merlinovi a snazit se zustat dobra (coz se nakonec nepovedlo)…

15.11.2015 | 19:56:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E02: A Pirate's Life

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Nejlepší epizody 7. série

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy