Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody The Bear And The Bow

Rekapitulace epizody The Bear And The Bow

Rekapitulace epizody The Bear And The Bow

V epizodě The Bear And The Bow musel Gold prokázat svou statečnost, aby ochránil svou milovanou, Merida zachránila své bratry a zpátky ve Storybrooku se hrdinové konečně spojili s Merlinem.


9 0
6.11.2015

Statečná Merida…

David a Hook zapracovali na své bojové choreografii a společně s Merlinem a Hookem osvobodili Lancelota z vězení. Jako bonus dostali z vězení i Meridu, jejíž hlavní cíl je zachránit její bratry ze spárů klanů DunBrochu.

Merida nenechala nic náhodě a omráčila Belle, aby ji s sebou vzala do DunBrochu. I když si s sebou mohla vzít Davida, čestného rytíře, nebo Hooka, nemilosrdného piráta, vybrala si nakonec Belle, jejíž vědomostí si cenila víc než svalů.


Meridin otec, král Fergus, dal kdysi Meridě moudrou radu: „Pokud víš, za co bojuješ, nikdy nemineš cíl.“ Tato rada však Meridě na to, aby sebrala odvahu a postavila se klanům, nestačila. Belle proto Meridě připravila lektvar Mor'du. Merida, bez proměny v medvěda, byla nucena využít své vlastní schopnosti a odvahu. Jediným výstřelem prostřelila tři šípy, které měly zabít její bratry, a získala si tak respekt klanů.

Zpátky v Kamelotu, Emma zjistila, že se s Merlinem již potkala jako dítě, když ji upozornil, aby nevytahovala meč z kamene. Merlinova proroctví nejsou nikdy jasná, ale pokud Emma vytáhne meč s temnotou v sobě, stane se nejspíš něco špatného.

…a statečný Gold

Bellino hlubší porozumění magie Meridě pomohlo nejen v DunBrochu, ale zachránilo jí život ve Storybrooku. Emmina nemilosrdná mise, jejíž cílem je udělat z Golda hrdinu, vzala nečekaný obrat, když přikázala Meridě, aby zabila Belle. Gold rozbil naštípnutý šálek, aby uprchl, ale jeho úmysly směřovaly dál než jen do jeho obchodu. Belle se Goldovu varování snažila porozumět, ale navždy opustit město? To nikdy.

Změna srdce nakonec Golda přivedla zpět k Belle, aby ji mohl zachránit před divokou medvědicí Meridou. Jednou provždy tak dokázal, že uvnitř každého může být světlo.

Meč (už není) v kameni

Mezitím, Emma se rozhodla popovídat si s dalším prohnaným padouchem. Ale ani nejhorší čarodějnice ve městě nechtěla s plány Temné nic mít.

Gold přišel vítězně za Emmou a za podmínky navrácení Meridina srdce vytáhl Excalibur z kamene. Při odchodu Emmě naznačil, že udělat z něj hrdinu byla její největší chyba.

Merlinův záznamník

V Reginině hrobce si hrdinové konečně uvědomili, že Artuš není králem, v kterého doufali. Poté, co se pokusil zničit Karmínovou korunu a jediné spojení s Merlinem, přivolala Regina jinou osobu, která se mohla s Merlinem spojit. Henryho. Ačkoli Henry Temné druhou šanci dávat nechtěl, byl ochoten svou matku zachránit. Ale místo spojení s Merlinem hrdinové viděli pouze předem nahranou zprávu, Merlinův záznamník.

Merlin hrdiny informoval, že jedinou osobou, která nyní může temnotu zastavit, je Nimue. Otázkou tedy je, jak ji najít? A hlavně, co Emma provedla Merlinovi?

Foto: ABC
Přeloženo a upraveno z webu Hypable

Diskuze /5

Klora

Belle ten šálek ve 2. serii rozbila, když ztratila paměť, kdy se vrátil ? O.o

#2 ThePCqwer
8.11.2015 | 20:08:44
ThePCqwer

#1 Klora: LACEY! na tu sem si dlouho nevzpoměl :D a Rumple ho opravil pomocí magie

#3 Klora
8.11.2015 | 21:07:32
Klora

#2 ThePCqwer: Aha díky. To rozbití si pamatuju, tu opravu už nějak ne :D.

8.11.2015 | 22:26:43
Ridley

Ta šálka je predsa nesmrteľná.. Má viac životov jak Voldemort :D.. ta šálka je Voldemort! :D

#5 Klora
9.11.2015 | 11:15:13
Klora

#4 Ridley: Jo vsadím se, že za pár dílů se zase objeví. Celej.

9.11.2015 | 21:28:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E03: The Garden of Forking Paths

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy