Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Šestá série odhalí mytologii spasitelů

Šestá série odhalí mytologii spasitelů

Šestá série odhalí mytologii spasitelů

Jak jsme se dozvěděli z Comic-Conové ukázky, Aladin je stejně jako Emma spasitel. Co se skrývá za jejich mytologií a jaké je mezi Emmou a Aladinem spojení?


21 0
2.8.2016

„Doufáme, že si lidé uvědomili, že Emma nebyla první,“ řekl o odhalení výkonný producent Edward Kitsis. „Jakmile si to uvědomíte, asi si říkáte: minulý rok jsme se dozvěděli o mytologii Temných, dozvíme se letos o mytologii spasitelů? Odpověď zní ano.“

Tvůrci OUaT řekli, že se možná dočkáme úplně prvního spasitele, ale příběh směřují k odhalení pravého významu býtí spasitelem. „Loni řekla Emma Hookovi, že ho miluje, aniž by byl poblíž nějaký problém nebo smrt. Byla schopna pustit tyto nové emoce do sebe. Jednou z věcí, kterou tento rok chceme, je dostat se do Emminy mysli. Jaké to je konečně najít svoje rodiče? Jaké to je být spasitelem? Jak neustále zvládat bojovat?“


(Je Emmě souzeno být šťastná?; Foto: ABC)

„Aladin je příkladem toho, co se stane spasitelům,“ pokračoval Kitsis. „Jafar mu řekl, že z něj zbude jen troska.“ Pro nás je důležité vědět, „je-li Emminým úkolem pouze pomáhání lidem? Může být šťastná? Stalo se tohle všem spasitelům? A co až zjistí, že není první?“

(Jafar tuší, že Aladinovy dny jsou sečteny; Foto: ABC)

Aladinův příběh nám v první části série poskytne podobnosti mezi příběhy těchto dvou spasitelů. „Pomalu budeme odhalovat Aladinův příběh, což nám už od počátku dá několik vodítek k tomu, co se bude dít s Emmou.“ řekl výkonný producent Adam Horowitz.

Na otázku, zda-li se Emma a Aladin sejdou, Kitsis odpověděl: „Doufám, že ano“. To v nás jistě vyvolává otázky, jak moc jsou spasitelé podobní Temným. Může být v jednu dobu více spasitelů? Má každá země svého spasitele? Nebo je tato práce předána až po smrti?

Zdroj: EW

Diskuze /11

VampKošilka

Upřímně jsem doufala, že Emma je jediný spasitel, aby to více ukázalo tu výjmečnost, ale nápad je to zajímavý a nejspíš se to dalo čekat. Celkově to, že spasitel se rozdává pro druhé a sám nemá nic mi zní dobře a Emma by se zase mohla dostat do svého živlu. Tak mě napadá, nezapojí náhodou i Ježíše? To mi přijde jako ten úplně první spasitel.:D

#2 Pe_Ter
2.8.2016 | 14:54:57
Pe_Ter

#1 VampKošilka: Niekto musel byť prvý… Chvála Ježišovi :D Každopádne som dúfal v šťastný happy end pre Emmu s Hookom nech už konečne nebudú smútiace epizódy čo zaberú celú sériu a hlavne preto, že každý si zaslúži šťastný koniec :)

#3 VampKošilka
3.8.2016 | 19:58:35
VampKošilka

#2 Pe_Ter: No, když už tam může být Hádes a řecká mytologie, tak Ježíš se tam určitě nějak vecpe. :D Však spasitel to byl, k tomu ukázkový příklad toho, že spasitel skončí špatně. :D Též doufám, že budou Hook a Emma štastně pospolu, však už si true love dokázali do aleluja.

#4 Pe_Ter #8 ksanzi10
3.8.2016 | 20:50:31
Pe_Ter

#3 VampKošilka: No tak to máš pravdu, ukážkový príklad ako končí spasiteľ :D Nič čo by som niekomu prial… Dúfam v to tiež ale ta veta pod obrázkom… „(Je Emmě souzeno být šťastná?; Foto: ABC)“ Proste zlý pocit :D

3.8.2016 | 23:59:25
Rebeka89

Jafar se objevil už v Once upon a time in Wonderland tak proč ho cpou sem? A když už tak proč ho má teď hrát někdo jiný??!

5.8.2016 | 0:25:47
fanta2pomeranc

Proč je Jafar přeobsazený… :( Naveen Andrews byl skvělý..

#7 Kutil44
5.8.2016 | 19:23:25
Kutil44

#6 fanta2pomeranc: Herec má nabitý program :(

5.8.2016 | 19:32:16
ksanzi10

#3 VampKošilka: Šak by ich z Vatikánu hnali, keby tam zakomponovali aj Ježíša. To si fakt neviem predstaviť. Nie je náhodou Alladinov príbeh pred Kristom (dátumovo)?

#10 VampKošilka
11.8.2016 | 16:32:42
Arya26

Slyším spojení mytologie spasitelů a je mi na blití – co dalšího zase vymyslí.

22.8.2016 | 23:26:23
VampKošilka

#8 ksanzi10: Obojí je období starověku, přesné datum u Aladina fakt nevím. A i kdyby Ježíš nebyl první, tak to spasitel určitě byl. Jak jinak vysvětlíme to, jak dokázal uzdravovat dotekem(což Emma umí taky:D) či jak měnil vodu ve víno? Napadá mě jen ta bílá magie, kterou momentálně vládne Emma. :D Další sérii bude mytologie čarodějnic, ze které pochází Regina a Zelena.:D

Je škoda, že se tam (když už se nám tak hezky sešly postavy z Aladina) neobjeví nějakým zázrakem i Genie, ale je jasné, že animovaně by vyšel draho a nějaký herec by v této roli nevypadal zrovna vábně.

27.8.2016 | 17:24:49
matrix17

To, že Ema nebyla první, mě vůbec nenapadlo. :D Ale tak proč ne. Jen doufám, že sem jim podaří trochu ukočírovat ty „super padouchy“. Zatím to má stejnou tendenci jako většina seriálů, tj. čím dál silnější padouch. Ted to skončilo bohem. Myslím, že dál se jít moc nedá, takže budou muset „klesnout“. A právě to se bojím, že se jim nepodaří udělat tak, aby to bylo pořád atraktivní. Ale nechme se překvapit.

redaktor
28.8.2016 | 15:11:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E02: A Pirate's Life

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Nejlepší epizody 7. série

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy