Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 415×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Geppetto

Geppetto

Otec Pinocchia, kterého Jiminy nešťastnou náhodou připravil o rodiče. Ve Storybrooku jako Marco.

Sezóny 6
2011 - 2018

Když se Geppetto jaký malý kluk jednou vrací domů, nachází svoje rodiče proměněné v loutky a tři cizince. S jedním z nich, Jiminym, se dříve seznámil na loutkovém představení. Jiminy, v podobě cvrčka, se o Geppetta od té chvíle stará.

O mnoho let později, Geppetto si z kouzelného stromu vyřeže dřevěnou loutku, Pinocchia, kterého vychovává jako vlastního syna. Jednoho dne končí oba na moři, kde Pinocchio obětuje jedinou záchrannou vestu pro svého otce. Další dnes jsou vyplaveni na břeh. Geppetto přežil, ale Pinocchio je mrtvý. Vzápětí zasahuje Modrá víla, která přeměnuje Pinocchia na skutečného chlapce.


Geppetto vyrobí kouzelnou skříň, která může zachránit Sněhurku a její nenarozené dítě před kletbou. Nikdo, kromě Jiminyho a Modré víly však neví, že skříň byla schopna přepravit dvě osoby, ale Geppetto jí poslal svého syna.

Po seslání první kletby je známý pod jménem Marco. Poté, co jsou Henry a Archie uvězněni ve starých dolech, Marco se účastní jejich záchrány. Později za ním do dílny přijde cizinec August, aby ho požádal o místo učedníka. Marco mu namítne, že nemá čím platit, ale Augustovi to nevadí.

Odhalil jsi své chyby a snažil ses je napravit. To je nejdůležitejší. Kdybych měl syna, tohle by mi stačilo.

  • Marco k Augustovi

Marco je v Babiččině bistru, když zaslechne Mary Margaret, jak říká Emmě, že v lese našla úplně zdřevnatělého Augusta. Společně se vydávají do lesa k jeho karavanu, ale August je pryč. Na cestě Emma zvedne telefon od Augusta, který se je snaží před někým varovat. Když dorazí k stanici šerifa, vychází ven August, který umírá Marcovi v náručí. Matka představená jej však díky jeho nesobeckosti, statečnosti a pravdomluvnosti proměňuje zpět na Pinochia, čímž mu zachraňuje život.

Ve snaze najít autora, Regina požádá Marca, aby přivedl Pinocchia, který jako August přidal do pohádkové knihy svůj příběh. Marcovi se nelíbí Reginin přístup k Pinocchiovi, který si na nic nemůže vzpomenou, proto odchází. Když se později přijde Regina omluvit, dá jí Augustovi staré věci. Jednou v noci je Marco opět navštíven Reginou, která unese Pinocchia, aby dokázala svou loajalitu Temným královnám.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Selenator_09

Docela fajn postava

8.7.2016 | 17:39:35

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama