Orange Is the New Black 13 nezodpovězených otázek po čtvrté sérii

13 nezodpovězených otázek po čtvrté sérii

13 nezodpovězených otázek po čtvrté sérii

Dramatický konec, ztráta jedné z postav. Těmito slovy by se dala jednoduše popsat čtvrtá série. Otázek bez odpovědí však zůstává víc. Co můžeme čekat od páté série? Zrekapitulujeme si děj posledních třinácti epizod.


8 0
13.9.2016

1. Zmáčkne Daya kohoutek?

Ve třinácté epizodě jsme v poslední chvíli opustili Dayu, ke které během vězeňské vzpoury doputovala zbraň od bachaře Humphreyho. Mnoho vězeňkyň Humphreyho nenávidí. Pro připomenutí, donutil Maritzu spolknout malou myš a Crazy Eyes vyprovokoval k bitce s Kukudiovou. Daya také neprožívá tuto sérii zrovna radostné období. Ohledně Bennetta jsme se v této sérii vůbec nic nedozvěděli, navíc matka Dayi Aleida byla propuštěna z vězení a o její malé dcerce také nemáme žádné informace. Daya je teď navíc pod vlivem Marie, která se stala šéfkou hispánského gangu. Bude mít Daya odvahu zmáčknout kohoutek?


(Rozhodne tento okamžik o osudu Dayi v seriálu?, foto: Netflix)

Dascha Polanco (Daya) k tomu uvedla: „Umím si představit, že Daya zmáčkne kohoutek. Daya prožívá určité deprese ze ztráty dítěte. Mohla by se stáhnout a začít přemýšlet o tom, co znamená být matkou a neztratit tak šanci být se svým dítětem. Prochází ale traumatem, v tuto chvíli je velmi křehká a citlivá.“

2. Co se stane v páté sérii?

I když se Daya rozhodne Humphreyho nezastřelit, stále bude ve věznici probíhat vzpoura. Piscatella a Bayley jsou pryč, Humphrey a McCulloughová klečí na zemi před Dayou a ostatními vězeňkyněmi. Kteří strážci zůstali, aby zvládli situaci? Noční můra MCC nastává. Jak se se vzpourou vyrovná Caputo? Přijde nakonec o práci nebo se rozhodne skončit sám?

(Vzpoura právě začala, foto: Netflix)

Laura Prepon (Alex) ke konci série řekla: „Vzpoura se skutečně povedla. Uvidíme její následky. Pro Jenji (hlavní scénáristka a producentka) není nic tabu. Nebojí se ničeho a ví, co dělá.“

3. Jaký dopad bude mít smrt Poussey na Taystee a Soso?

Smrt Poussey hluboce zasáhla jak Taystee, její nejlepší kamarádku, tak Soso, její přítelkyni. Viděli jsme Taystee, jak klečela u nehybného těla Poussey a brečící Soso, které zpívala Norma. Pro Soso je situace o to těžší, že Possey byla jedinou osobou, která jí v Litchfiledu rozuměla. Postarají se přátelé Poussey o Soso, nebo zůstane sama? Taystee iniciovala vzpouru poté, co zjistila, že dozorce Bayley nebude potrestán a navíc se vrátí zpátky do vězení. Jak bude reagovat Taystee, pokud se nedočká spravedlnosti za smrt Poussey?

(Smrt Poussey bude rezonovat celou pátou sérií, foto: Netflix)

Danielle Brooks (Taystee) ke vzpouře uvedla: „Jsme ve válce. Taystee nemá co ztratit. Ztratila všechno, na čem jí záleželo. Je čas bojovat. V tomto rozpoložení se Taystee nachází.“

Kimiko Glenn (Soso) se vyjádřila ke smrti Possey: „Jak se vyrovnat se smrtí ve vězení? Jste v pasti. Nemáte kam jít. Nemáte rodinu, ke které se můžete obrátit. Soso nemá ani vězeňskou rodinu. Neumím si představit, jak se s tím vyrovná."

4. Vrátí se Bayley do Litchfiledu?

Dozorce Bayley opustil Litchfiled poté, co neúmyslně zavinil smrt Poussey. Během tiskové konference Caputo Bayleyho bránil a řekl, že je dočasně mimo službu. Jak se Bayley vyrovná se smrtí Poussey? Vrátí se zpátky na místo tragédie?

(Jak dopadne Bayley?, foto: Netflix)

Alan Aisenberg (Bayley) k tomu dodal: „Jde o věc, která jistě změní Bayleymu život. Zavinit smrt jiného člověka a i když jde o neúmyslný čin, může každého zlomit, obzvlášť pokud jde o jednadvaceti­letého ne zrovna moc vzdělaného kluka, který jen tak proplouval životem. Bude to určitě hodně zajímavé.

5. Byl Piscatella propuštěn?

Poté, co Caputo zjistil okolnosti smrti Poussey, poslal Piscatellu domů. I když se Caputo postavil za Bayleyho, MCC jeho krok neschvalovala. Může si dovolit věznice přijít o dalšího dozorce? Uvidíme Piscatellu v páté sérii?

(Uvidíme ještě Piscatellu?, foto: Netflix)

Brad William Henke (Piscatella) ke své roli uvedl: „Hodně věcí, které dozorci udělali, Piscatella neřekl, aby udělali. Řekl jim, aby byli přísní, ale oni to posunuli na jiný level. Jsou věci, které se staly, ale Piscatella u nich nebyl. Na konci jsem měl pocit, že Piscatella zvládá svoji práci dobře.“

6. Odejde Judy z Litchfieldu?

Judy Kingovou jsme naposledy viděli ve chvíli, kdy se pokoušela odejít z Litchfiledu, avšak její odchod překazila vězeňská vzpoura. Judy je tak zaseklá mezi dozorci a vězeňkyněmi. Pokud přežije nepokoje, může být ještě propuštěna? Pokud bude propuštěna, pokusí se pomoci objasnit smrt její kamarádky Poussey?

(Zasáhne Judy do vzpoury?, foto: Netflix)

Blair Brown (Judy) ke své postavě poznamenala: „Doufám, že Judy spáchá další zločin. Mohla by někoho zastřelit a být tak odsouzena na doživotí, to by bylo dobré.“

7. Bude Crazy Eyes poslána na psychiatrii?

Nejenže Crazy Eyes málem vymlátila duši z Kukudiové (k bitce byla vyprovokována), ale i vyvolala souběh událostí, který vedl ke smrti Poussey. Naposledy jsme Suzanne viděli ve vězeňské nemocnici, hned vedle Kukudiové. Pomůže společné chvilky na nemocničním oddělení k nápravě vztahu mezi Crazy Eyes a Kukudiovou?

(Skončí Crazy Eyes na psychiatrii?, foto: Netflix)

Uzu Aduba (Crazy Eyes) uvedla: „Pokud je něčí pohled na svět nepochopený nebo odlišný, vždycky to vyvolá zpětnou vazbu.“

8. Opustí někdy Lolly psychiatrické oddělení?

Lolly byla umístěna na psychiatrii poté, co bylo objeveno mrtvé tělo muže, který chtěl zabít Alex. Lolly se k vraždě přiznala Healymu, který si po objevení těla spojil dané události a Lolly byla umístěna na psychiatrii. Vrátí se někdy Lolly zpět do volného režimu věznice?

(Co se stalo s Lolly?, foto: Netflix)

Lori Petty (Lolly): „Nemůžu s určitostí potvrdit, ale myslím si, že Lolly ještě uvidíme. Právě se natáčí první epizoda páté série a víte, jak končí čtvrtá série. Děje se teď hodně věcí. Předpokládám, že vzpoura se rozšíří na psychiatrii, stejně jako na samotku.

9. Co se stane s Healym?

V této sérii jsme se dozvěděli, že Healyho matka měla psychické problémy, které byly nesprávně léčeny a kvůli kterým Healyho jako malého opustila. Healy se chtěl utopit, avšak byl vyrušen telefonátem z věznice. Poté sdělil informace o Lolly ostatním a byl nucen ji odvést na psychiatrii. Tato zkušenost ho zlomila. Může Healymu něco nebo někdo pomoct a vrátí se ještě do Litchfieldu?

(Dostane se Healy ze svého stavu?, foto: Netflix)

Michael Harney (Healy): „Jsou určití lidé, kteří pracují ve vězení a jsou mentálně nemocní. Healy neustále bojoval sám se sebou, až v něm najednou nemoc vypukla.“

10. Zůstane Nicky čistá?

Tři roky byla Nicky čistá, pak se však opět vrátila k drogám. Po návratu z věznice s maximální ostrahou se Red postarala o to, aby se Nicky ke drogám nedostala. Díky pomoci Pennsatucky je ve střízlivém stavu, ale nikdo neví, jak na ni zapůsobí smrt Poussey a nová situace ve vězení. S Lornou má komplikovaný vztah, který se vyvíjí jako na houpačce. Dokáže se Nicky vzdát drog?

(Zvládne Nicky být bez drog?, foto: Netflix)

Natasha Lyonne (Nicky) k tomu řekla: „Myslím, že smrt Poussey bude mít dopad na každého ve vězení a určitě i na Nicky.“

11. Dostane se Stella ven z maximálky?

Ve třetí sérii nám vstoupila do seriálu postava Stelly, která byla poslána Piper do vězení s maximální ostrahou, kde se sešla s Nicky. Viděli jsme krátkou scénou mezi Nicky a Stellou, ze kterého vyplynulo, že Stella v maxu bere drogy, Nicky se tak od ní s odporem odvrátila.

(Uvidíme ještě Stellu?, foto: Netflix)

Natasha Lyonne (Nicky) uvedla k románku se Stellou: „Předpokládám, že Nicky je hotová z každého, s kým něco měla. Zapadá to do jejího stylu uvažování – ať už je střízlivá nebo sjetá, myslím, že bude záležet na její náladě. A taky, Stella je sexy.“

12. Zůstanou Alex a Piper tentokrát spolu?

Vztah Alex a Piper tuto sérii prošel určitým vývojem poté, co Piper byla nedobrovolně potetována nacistickým symbolem a Alex se přiznala, že zabila Aydina, který byl najat, aby ji zlikvidoval. Piper a Alex se tak k sobě vrátili, ale jak budou další sérii pokračovat? Sblíží je smrt Poussey a připustí si, že jedna druhou ve vězení potřebují?

(Jak bude pokračovat vztah Alex a Piper?, foto: Netflix)

Laura Prepon (Alex) uvedla: „Tento incident (smrt Poussey) opravdu utuží hodně vztahů ve vězení. U Alex a Piper nevím, jestli dokážou takoví lidé zůstat dlouho spolu. Občas se stane něco, kvůli čemu se rozejdou, ale protože jim na sobě opravdu záleží, tak se k sobě zase vrátí. O tom to celé je. Nemyslím si, že se to v blízké době změní.“

13. Zvládne Litchfield další vězeňkyně?

Figueroa se zmínila před Caputem o tom, jestli byl informován, že do Litchfieldu míří další turnus nových vězeňkyň. Vězení je už dnes dost přeplněné a nejspíš se v páté sérii dočkáme nových postav. Je možné přijmout nové vězeňkyně a udržet ve vězení klid?

(Bude schopen Caputo ustát svoji funkci?, foto: Netflix)

Jenji Kohan (producentka): „Už jsme začali natáčet pátou sérii a je to šílené.“

Zdrojem je článek pro Hollywood Reporter.

Diskuze /13

Nina317

Už z toho robia kovbojku :D ďalšie väzenkyne?:DD seriál dobrý, ale už to ide dolu kopcom

13.9.2016 | 22:05:15
LindaPinda

Seriál je podle mě průměr, jiné nadchly víc. Nebaví mě Caputo a jeho románek s Lindou (to přeskakuji). Litovala jsem, že se Red nechtěla více zaplést s Healym. Pokud budu sledovat pátou sérii, tak jen kvůli Stelle. Je to bez nadsázky nejkrásnější holka, kterou jsem kdy viděla.

#4 Erzik
14.9.2016 | 0:54:20
Erzik

Chyba Jestli se nepletu, tak ten falešný dozorce nebyl sám Ayden, ale někdo koho poslal. Takže je možné, že Alex ještě bude mít nějaké následky, až Ayden zjistí, že je na živu.

#7 Catwoman007
redaktor
14.9.2016 | 8:31:18
Erzik

#2 LindaPinda: Mě to docela baví pořád a poslední dva díly předchozí série fakt stály za to. Každopádně také bych si moc přál návrat Stelly, souhlas, že je nadpozemsky sexy..

redaktor
14.9.2016 | 8:32:48
Hortenzie

A nezpomněli ještě na jednu další věc – ten hoří koš? podle mě to bude mít ještě další následky.. jinak ty papírky mohli spláchnout ale tohle mi přišlo moc na oko…

14.9.2016 | 12:13:54
vfvf

Kdy bude nová série?:D

#7 Catwoman007
14.9.2016 | 18:45:21
Catwoman007

#3 Erzik: V poslední epizodě čtvrté série Alex schovává papírky se jménem zabitého dozorce, kde je napsáno: „Jeho jméno bylo Aydin Bayat“. Ten, kdo ho poslal byl její bývalý boss Kubra Balik.
#6 vfvf: Nová série bude za rok zase v červnu. :)

#10 Erzik
webmaster
14.9.2016 | 20:59:50
LuckaTvShow

Poslední díly byly opravdu dobré. Jsem zvědavá, jak to dopadne. A asi jako jediná doufám, že se Stella nevrátí, protože je mi velmi nesympatická a přijde mi trochu falešná. :-)

#9 Packa #11 mathush #12 M.Heaven #13 reihsik
14.9.2016 | 21:53:05
Packa

#8 LuckaTvShow: Jediná rozhodně nejsi, já taky Stellu nemusím vidět znovu. ;)

redaktor
15.9.2016 | 8:54:36
Erzik

#7 Catwoman007: Aha, tak to jo, šéf byl Kubra, to je fakt, to jsem si spletl..

redaktor
15.9.2016 | 14:11:22
mathush

#8 LuckaTvShow: Stella se mi taky nelibi, ale uvital bych návrat Lolly :-) Je hezky paranoidní :-D

21.9.2016 | 17:15:47
M.Heaven

#8 LuckaTvShow: Já Stellu taky nemám ráda. :D

11.10.2016 | 23:18:24
reihsik

#8 LuckaTvShow: Jediná určitě nejsi :D

9.3.2017 | 15:56:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Titulky k páté sérii

Epizoda S05E13: Storm-y Weather

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Rozhovor s Alanem Aisenbergem o osudovém okamžiku dozorce Bayleyho: I dobří lidé dělají špatné věci

Rozhovor s Alanem Aisenbergem o osudovém okamžiku dozorce Bayleyho: I dobří lidé dělají špatné věci

Herec Alan Aisenberg, představitel dozorce Baxtera Bayleho, v rozhovoru pro The Hollywood Reporter podrobně rozebírá předposlední epizodu čtvrté série. Jaké ohlasy slýchá na svoji postavu od diváků a co si myslí o určujícím okamžiku čtvrté série?

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích