Orange Is the New Black Knižní vydání seriálu OITNB v České republice

Knižní vydání seriálu OITNB v České republice

Knižní vydání seriálu OITNB v České republice

Už jsme pomalu ani nedoufali, že by si někdo všiml knižní předlohy k seriálu Orange Is the New Black od Piper Kerman tady v České republice. Přesto se tak stalo, společnost Grada Publishing a.s. uveřejní českou verzi knihy autorky, která sepsala svůj životní příběh.


2 0
12.10.2014

Seriál, za jehož zrodem stojí známá producentka a scénáristka Jenji Kohan, použila pro svůj mistrovský kousek předlohu od Piper Kerman, která si prožila rok svého života ve vězení. Spisovatelka se rozhodla již během pobytu sepsat blog a za pomoci svého tehdejšího přítele, nynějšího manžela, Larryho Blooma, po opuštění vězení sepsala i knihu. Ta se stala ve Spojených státech hitem. Jenji a Piper se domluvily na spolupráci a seriál byl na světě.
My se v České republice mohli zatím spokojit s verzí seriálovou, popřípadě knižní verzí pouze v angličtině. V současnosti je kniha 38. nejprodáva­nějším titulem na Amazonu. Noviny New York Times řadí knihu na první příčku. Stránky na Facebooku mají 3 miliónů fanoušků.

Dne 13.10.2014 vychá­zí kniha v českém jazyce s názvem Oranžová je nová černá. K dostání bude u společnosti Grada za cenu 349 Kč ve verzi s pevnou vazbou a přebalem i na vyžádání v pdf verzi knihy, obálku s vysokým rozlišením a jako bonus rozhovor s autorkou.


„Kermanová nás vtahuje dovnitř, ukazuje každý detail (ano, i ženy si musí dřepnout a zakašlat)… Od této knihy je nemožné se odtrhnout, právě proto, že byste to mohla být i vy. Nebo vaše nejlepší kamarádka. Nebo vaše dcera.“ — Los Angeles Times

„Kermanová ani nefňuká, ani nepoučuje. Zaměřuje se na popis skutečných zážitků, drásavých i veselých, a osobností žen, se kterými tyto zkušenosti sdílela.“ — Boston Sunday Globe

Názor šéfredaktorky Grada
„Kniha vás chytí a nepustí, protože celou dobu máte pocit, že tohle můžete být i vy. Piper totiž není ostřílená kriminálnice z drsňáckých příběhů o podsvětí. Je jednou z nás.“

Diskuze /7

Lucifrid

Jsem zaspala, jsem nevěděla, že je seriál na motivy knihy. Jdu si zalézt do kouta a zastydět se… A knížku si pořídím. :)

#2 KevSpa
webmaster
12.10.2014 | 13:15:52
KevSpa

#1 Lucifrid: Já zas vím už poměrně dlouho, že kniha u nás vyjde, ale zapomněla jsem se autorce článku poněkud zmínit. :D Vzpomněla jsem si až teď. :D

webmaster
12.10.2014 | 15:14:33
sarii25

Sláva! Už vím co chci k Vánocům :)

12.10.2014 | 16:37:24
Ojika

Tak knihu musím hned mít, to je snad jasná věc, i když knihy vůbec nečtu, protože mě to nebaví, tak toto si hrozně ráda přečtu. :)

13.10.2014 | 8:45:22
Fae_girl

Ty vado yessss :) :D :D už vím co chcu k vánocům :D wohohooooo :D

13.10.2014 | 18:08:18
AnettPLL

Jupí :-D koupím :-D a kdy bude vůbec 3.serie :-)

13.10.2014 | 19:30:42
18Danielka18

No tak to je skvělý! Na to jsem přesně čekala :)

14.10.2014 | 12:08:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Titulky k páté sérii

Epizoda S05E13: Storm-y Weather

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Rozhovor s Alanem Aisenbergem o osudovém okamžiku dozorce Bayleyho: I dobří lidé dělají špatné věci

Rozhovor s Alanem Aisenbergem o osudovém okamžiku dozorce Bayleyho: I dobří lidé dělají špatné věci

Herec Alan Aisenberg, představitel dozorce Baxtera Bayleho, v rozhovoru pro The Hollywood Reporter podrobně rozebírá předposlední epizodu čtvrté série. Jaké ohlasy slýchá na svoji postavu od diváků a co si myslí o určujícím okamžiku čtvrté série?

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích