Orange Is the New Black Lidi přitahuje na OITNB hlavně lidskost

Lidi přitahuje na OITNB hlavně lidskost

Lidi přitahuje na OITNB hlavně lidskost

V přestávkách mezi sériemi si několik představitelek seriálu našlo čas na krátký rozhovor, jehož překlad vám přinášíme.


7 0
15.5.2015

Dostalo se nám hodně volnosti a to je skvělé. Ženy líbají ženy a mají s nimi sex, ale příběhy jsou mnohem hlubší. Lidskost je to, co lidi na tomto seriálu přitahuje. Ukazujeme reálný život a důvěrné momenty – a to je to, na co lidé reagují. 

Svěřila se Danielle Brooks, představitelka Taystee při dotazu na lgbt laděnou otázku.


Foto: Netflix

Na samém konci minulého roku vyzpovídal Britský magazín graziadaily.co.uk některé z hlavních ženských hvězd oranžového seriálu. Ty se rozpovídaly například o tom, jak se jejich životy změnily od začátku vysílání, o postavách které ztvárňují, nebo třeba o tom, čím se podle nich seriál odlišuje od ostatních pořadů s podobnou tematikou. V článku naleznete překlad nejzajímavějších otázek, na jeho konci pak odkaz na celý rozhovor.

GD: Reálná Piper, autorka knihy, kterou je seriál inspirovaný, strávila na place hodně času. Cítila jste se pod velkým tlakem ohledně toho, jakým způsobem její postavu ztvárníte?

Taylor Schilling (Piper Chapman): Ano. Je to nezvyklá situace, která se moc hercům nestává. Ale Jenji Kohan mi dala svolení, dělat cokoliv jen budu chtít. Dala mi jasně najevo, že Piper Chapman je postava, že neztvárním reálnou Piper Kerman a to pro mne byla velká úleva.

GD: Dostala se k vám nějaká odezva od žen, které byly ve vězení?

Danielle Brooks (Taystee): Ano. Hodně lidí Taystee zná. Jednou jsem procházela po Times Square, když ke mně přišel muž, aby mi řekl, že byl ve vězení, a že znal muže, který byl úplně jako Taystee.

GD: Změnil se vám díky seriálu život?

Taryn Manning (Pennsatucky):Pra­covala jsem na filmu v Chicagu a nemohla jsem ujít ani půl metru, aniž by mě někdo nezastavil, aby si popovídal. Miluji pozitivní odezvu, které se mi dostává, ale občas toho může být až moc. Jsem plachá a znervózním, když za mnou běží parta křičících holek. Dokonce jsem si odbarvila vlasy, abych odvedla pozornost, ale nefungovalo to.

GD: Jak se liší Orange Is The New Black od ostatních filmů a seriálů, na kterých jste pracovala?

Taylor Schilling (Piper Chapman): Je vzácné pracovat v takto výrazně ženském prostředí, dokud nejste jeptiška, nebo strážný v ženské věznici. Ale všichni spolu skvěle vycházejí a kryjí jeden druhému záda v tom nejhlubším slova smyslu. Nevím, jestli je to reakce na seriál jako takový, jít opačným směrem, chovat se jinak, než naše postavy v seriálu, ale v tomto případě opravdu platí: ‚‚Jeden za všechny a všichni za jednoho.‘‘

Celý rozhovor si můžete přečíst na: graziadaily.co.uk

Foto: Netflix

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Titulky k páté sérii

Epizoda S05E13: Storm-y Weather

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Rozhovor s Alanem Aisenbergem o osudovém okamžiku dozorce Bayleyho: I dobří lidé dělají špatné věci

Rozhovor s Alanem Aisenbergem o osudovém okamžiku dozorce Bayleyho: I dobří lidé dělají špatné věci

Herec Alan Aisenberg, představitel dozorce Baxtera Bayleho, v rozhovoru pro The Hollywood Reporter podrobně rozebírá předposlední epizodu čtvrté série. Jaké ohlasy slýchá na svoji postavu od diváků a co si myslí o určujícím okamžiku čtvrté série?

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích