Orange Is the New Black Rozhovor s Lorraine Toussaint alias 'Villain Vee'

Rozhovor s Lorraine Toussaint alias 'Villain Vee'

Rozhovor s Lorraine Toussaint alias 'Villain Vee'

Nová vězeňkyně Vee, která má však už některé konexe s ostatními vězeňkyněmi z minulosti, v podstatě vychovala Taystee a má poměrně složitý vztah s Red, vybudovaný z předchozího pobytu ve vězení, přinesla do seriálu další šok faktor, který zdaleka nestojí jenom na jejích divoce rozčepýřených vlasech. Její vypočítavost nezná mezí, s ní přišlo více napětí a drama. Vee ztvárňuje herečka Lorraine Toussaint, která poprvé o OINTB promluvila s tiskem. Rozhovor čtěte uvnitř článku. Upozornění, kdo neviděl kompletní druhou sérii, článek obsahuje SPOILERY.


1 0
23.6.2014

Takže… každý je nadšený z vašich hereckých výkonů v OITNB!

Víte, když na něčem takovém pracujete, jste jakoby ve vakuu, rozumíte, nedostane se vám žádné venkovní reakce. Pak je to najednou venku a máte obrovskou radost z okolních reakcí. Jsem nadšena.


Jak se vlastně stalo, že jste byla obsazena? Komu za to vděčíme?

Byla jsem v L.A. a můj manažer říkal, že shánějí někoho, aby mohli přidat do seriálu další postavu.Tak jsme spolu něco nahráli a poslali jim to do New Yorku. Dostali jsme odpověď velice rychle, líbilo se jim to. Vše se to stalo opravdu velice rychle. Během týdne jsem byla v New Yorku, musela jsem se rychle přizpůsobit situaci, najednou jsem měla strávit šest měsíců v New Yorku. S Jenji jsme se pořád naháněli na telefonu, abych to zkrátila, když jsem v New Yorku přišla do práce na plac, stále jsem s Jenji ještě ani nemluvila.

Hrála jste Vee, aniž byste si o ní promluvila s člověkem, který postavu napsal?

Ano! Jenji dorazila asi půl hodinky před tím, než jsme začali natáčet. Konečně se nám tedy podařilo spojit, chvíli jsme si povídaly, když odcházím na plac na svou scénu, říká mi: „A mimochodem, Vee je psychopat!“ Šla jsem na tu scénu poměrně dost zmatená.

A jak jste tu postavu vnímala tedy před tím než vám Jenji řekla, že je sociopat?

Jednoduše jako takovou problémovou ženu. S ní jsou a budou neustále nějaké starosti, ale rozhodně jsem ji nevnímala jako psychopata.

Mám dojem, že lidé s Vee sympatizovali nebo se s ní částečně ztotožňovali právě kvůli tomu jejímu mateřskému pudu. Vzala pod křídla několik děvčat a všem jím říká „moje holky“.

Přesně tak. Vee touží být mnoha věcmi. Výhodou psychopatů bývá, že umí velice dobře používat mimiku, emocionální mimiku. Je těžké pro okolí říci, zda je to zrovna jen hra nebo to teď zrovna myslí ta osoba vážně. Je zvláštní hrát postavu, která neustále hraje.

Na konci série se Vee snaží ještě najít znovu zázemí u Taystee, jelikož vypadá, že nad ní všechna děvčata zlomila hůl. Říká Taystee: „Zlomila jsi mi srdce“ a Taystee odpovídá: „To by se mohlo stát, kdybys nějaké měla.“ Co si o tom myslíte, má Vee srdce?

To je vlastně jedna z mých nejoblíbenějších scén, právě kvůli této větě. Opravdu jsem moc chtěla mluvit s pravou Vee. Na tyto věci se zeptat, zjistit, kde je její srdce, kdo k němu má přístup, jestli někdo vůbec. Má prostě jiné kapacity v srdci než třeba Taystee. Která se k Vee dostala pravděpodobně nejblíže než kdokoliv jiný. Ale je pravda, že i to je relativní.

Vee říká Taystee: „Byla bys už 10 let mrtvá, kdyby nebylo mě.“ To vypadá, jakoby Vee sama opravdu věřila, že upřímně dělá pro „svoje holky“ to nejlepší co může.

No samozřejmě, to si Vee opravdu myslí. Myslí si, že jim nabízí alternativu, která je mnohem lepší než ty ostatní alternativy v jejich životě, ty považuje za opravdu hrozné, hrozně těžké. Vidí se jako jejich matka, jako mladé si je přivlastní a vlastně je tak nějak postupně pohltí. Ale opravdu se vidí jako jejich matka.

To je zajímavé, co asi dělá její svědomí v momentě, kdy přesvědčuje Crazy Eyes, aby se přiznala k napadení Red, kterou ve skutečnosti přepadla Vee sama. Jak by mohla něco takového udělat, jestliže je přesvědčena, že je jí matkou?

Víte, opravdu tomu věří, ale u takovýchto lidí tam prostě to svědomí není. Nepotlačují ho, neobchází ho nijak, prostě tam není. Také jim chybí pojítko mezi akcí a následky. Takže ve chvíli, kdy házím Crazy Eyes pod autobus, moc nad tím ani nepřemýšlím. Navíc Crazy Eyes je taky nezmar, přežije vždy. Tak mě napadá, že to, co mám ráda na vztahu Taystee s Vee, možná, aspoň já mám tedy takový pocit, že Taystee je jediná, kterou ve skutečnosti Vee nikdy pod autobus nehodila. Taystee asi ani pořádně neví proč tomu tak je, překvapuje jí to.

Spousta herců, kteří hrají nějakou zápornou postavu, mluví o tom, jaká to byla zábava. Bylo hraní Vee taky takovou legrací?

Nebyla to sranda v takovém smyslu, v jakém toto slovo běžně vnímáme. Miluju hraní, miluji to, že to je moje práce. Hraji s takovou vášní, že to ani nemohu popsat. Tato vášeň byla právě klíčem ke hraní Vee. A přesto hraní Vee přineslo i své oběti. Vlastně se nakonec stala pro mě velice zajímavým duchovním zážitkem.

Duchovním?

Každý máme svou temnou stránku, já tomu říkám „já ve stínu“. Většina z nás se s ní však během života sotva dostane do kontaktu. To má svůj důvod, konfrontace s touto stránkou vyžadují velké množství energie. Já jsem však o sobě vždy chtěla vědět vše, ne jen ze zajímavosti, beru to jako závazek sama k sobě. „Vypuštění“ Vee mě donutilo zatancovat si i s vlastním „já ve stínu“. Využila jsem hraní Vee jako možnost nechat řídit auto mé „já ve stínu“ po šest měsíců.

Vlastně hraní Vee bylo velice hmatatelné, přijela jsem do práce a oblékla si tu vězeňskou kombinézu. A především ty boty, na těch jsem to pocítila nejvíc, jsou neuvěřitelně těžké, když jsem si je obula, cítila jsem najednou od palce u nohy až po mé vlasy něco jako: Ok, teď jsem Vee. A chtěla jsem hrát.

Co se týče outfitů a masek, ví se, že v této show to nezabere příliš času, což nebývá pro televizní show úplně běžné. Jaké to je, hrát takovou postavu, na kterou vás vlastně téměř neupravují nebo tedy, nezkrášlují.

To zbožňuji. Je to celé takové přirozené, prostě takové čerstvé. Myslím, že to také velice přispívá úspěchu celé show a Vee samotné. Ta nahá upřímnost je krásná. Bylo to velice osvobozující, čím hůře jsem vypadala, tím snad lépe. „Vy jste zrovna vylezla z postele? No výborně, tak jdeme rovnou točit!“ (směje se).

Množství herců, které jsou obsazeni do OITNB nemají větší zkušenosti, častokrát je to pro ně první velká role. Vy jste tam přišla už jako zkušená herečka. Přenesla jste ten mateřský pud Vee v seriálu i do reálu na plac?

Teď se tak přihlouple usmívám, protože já ty ženy úplně zbožňuji. Přála bych si, abyste mohla cítit, jak moc je mám ráda! Jsou jako moje dcery. Jsou mladé, krásné a tak talentované! Statečné, vtipné, zároveň takové zranitelné, laskavé a velkorysé. Myslím, že jsem je učila určitým věcem díky tomu, že tomu byly přístupné. A když říkám věcem, tak tím určitě nemyslím hraní, to je opravdu není nutno učit! To spíš takové věci, jak to s kamerou funguje, když je blíže, když je dál; se světlem apod.

Takže vás uvítali s radostí?

Přišla jsem do společnosti, která už byla víceméně zformovaná, sama o sobě byla takovým gangem. Přišla jsem jako nováček a musím říct, že toto jsou ti nejvelkorysejší herci, s jakými jsem kdy pracovala. A je jich tolik! Mimochodem, nikdy jsem ten seriál neviděla.

Moment, vy jste nikdy neviděla ani jede díl?

Vlastně jsem o té show nic nevěděla, ve svém okolí jsem občas zahlédla nějaký ten plakát, reklamy byly na autobusech a podobně. Ale nikdy jsem to neviděla. Já jsem se prostě zamilovala do napsaného scénáře, bylo to krásně napsáno. Když jsem do týmu přišla, každá z hereček mi chodila klepat na dveře a vítala mě mezi nimi. Daly mi pocit, že jsou moc rády, že jsem mezi ně přišla. Srdce mi z toho plesalo.

To když poslouchám, umocňuje to je ještě ten strach, že byste se nemusela vrátit na obrazovky v třetí sérii.

Já vím! Posledně mi psala Uzo sms, že jí tam chybím, tak jsem jí hned psala, že mi taky chybí. Za hodinu se podívám na telefon a mám tam podobnou zprávu od Vicky. Opravdu to je nádherná parta, moc mi to chybí.

No, třeba se Vee na obrazovky vrátí…

Je Vee mrtvá? Nebo není? Je to nezmar, u ní nikdy nevíte. Navíc… Příběh tvoří Jenji, u té taky nikdy nevíte…

zdroj: http://www.thedailybeast.com/

Diskuze /3

Laonale

Doufám, že se vrátí… a bude mít problémy… hodně problémů… a žádné zastání od nikoho. :)

#3 Ojika
23.6.2014 | 18:18:54
dodoraskova

Super článek,, díky ;),, ten konec to byla špička,,, takový hořko-sladký konec..

24.6.2014 | 20:52:00
Ojika

#1 Laonale: To také doufám… Buď ať má hodně problémů a nebo ať se tam vůbec nevrací.. :D

25.6.2014 | 10:14:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Titulky k páté sérii

Epizoda S05E13: Storm-y Weather

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Rozhovor s Alanem Aisenbergem o osudovém okamžiku dozorce Bayleyho: I dobří lidé dělají špatné věci

Rozhovor s Alanem Aisenbergem o osudovém okamžiku dozorce Bayleyho: I dobří lidé dělají špatné věci

Herec Alan Aisenberg, představitel dozorce Baxtera Bayleho, v rozhovoru pro The Hollywood Reporter podrobně rozebírá předposlední epizodu čtvrté série. Jaké ohlasy slýchá na svoji postavu od diváků a co si myslí o určujícím okamžiku čtvrté série?

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích