Orange Is the New Black (Holky za mřížemi) Tasha 'Taystee' Jefferson

Tasha 'Taystee' Jefferson

Tasha 'Taystee' Jefferson

Taystee je živel. Je hlučná, všude se přidá, nelze ji přehlédnout a málokdy si nechá něco pro sebe. Ráda na sebe upoutává pozornost a je středem všeho dění.

Sezóny 4
2013 -

Obvinění krádeže
Trest neznámý, byla propuštěna, ale vrátila se za porušení podmínky
Práce ve věznici knihovnice
Vězeňský gang v druhé sérii spolek Vee

MinulostTaystee vyrůstala v děcáku. Když byla mladá, potkala ženu jménem Vee, která ji vzala pod ochranná křídla a začala ji využívat ke svým nekalým obchodům s drogami. Taystee ji ale byla vždy vděčná, že pro ni Vee tolik udělala a považovala ji za svoji pěstounskou mámu. Jejím nejlepším kamarádem v dětství se stal RJ, který ale zemřel, což Taystee nesla hodně těžce.

1. série


Taystee je nezmar a dává o sobě hodně vědět. V průběhu první série zjistíme, že je ve vězení velmi dobrá kamarádka s Poussey. Její pobyt ve vězení je u konce, protože jí vyšla žádost o zkrácení trestu a tak se dostává na svobodu. Básní o tom, jak se setká se svojí nevlastní matkou a jak budou zase spolu, a že se o ni postará. Skutečnost je ale jiná a Taystee se ocitá bezradně na rozcestí. Neví, jak má pokračovat, takže se rozhodne úmyslně porušit podmínku a vrací se zpátky mezi své kamarády do vězení.

2. série


Historie se opakuje, vše se vrací jako bumerang. O tom by mohla také vyprávět právě Taystee, když zjistí, že do vězení nastoupila její nevlastní máma Vee. Zprvu je na ni naštvaná, že ji nechala na holičkách, když byla na svobodě, ale brzy pookřeje a stane se hlavní členkou spolku Vee. Společně s ní rozjedou ve věznici byznys prodeje tabáku a později i heroinu. Kamarádka Poussey se dostává do konfliktu právě s Vee a tichá nenávist přeroste i ve fyzické potyčky. Taystee se od své kamarádky odvrátí a stane se útočnou a konfliktní osobou. Její proměna překvapuje všechny okolo. Ke konci si ale Taystee uvědomí, kdo jsou její skuteční přátelé a kdo ji ve skutečnosti jen využívá.

Fotogalerie postavy k druhé sérii

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
TheSeventy

Taky moje hodně oblíbená postava. Byla dost chytrá a zábavná. Dost mě bavila její časová linka.

16.2.2021 | 12:41:21
StydiaShipper

V posledních dvou, třech sériích byla skvělá

29.7.2019 | 14:07:30
zavodnyrichard12

Super postava, ale dvě hvězdy ji strhnu za tu druhou sérii, kdy se chovala jako absolutní kráva…

20.2.2017 | 9:32:25
Messpeerless

Taystee je super, jedna z nejlepších za mě.

26.6.2016 | 8:35:12

Titulky k sedmé sérii

Epizoda S07E13: Here's Where We Get Off

cz100%
DOKONČENO

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Reklama

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích