Outcast
94/100 - 41×

Outcast

Kylea Barnese po celý jeho život sužuje démon. Jednoho dne ke všemu svému utrpení navíc zjistí, že by mohl nastat veškerý konec života na Zemi, čemuž se snaží zabránit. Seriál vychází z komiksové předlohy autora populárního The Walking Dead Roberta Kirkmana.

USA | 2016 | Pauza
vysílání
2 sezóny | CineMax | 50 minut


Seriálová novinka, která vás rozhodně vyděsí

Seriálová novinka, která vás rozhodně vyděsí

Stanice Cinemax si pro nás připravila letní novinku, která nás nenechá spát. Jaký je hororový seriál Outcast?


18 0
13.6.2016

Cinemax sice moc seriálů neprodukuje, ale když už se do něčeho pustí, tak to za to stojí. Seriálová produkce tohoto prémiového kanálu se zatím vejde na prsty jedné ruky, ale všechny patří mezi ty nejvydařenější kousky. Bavíme se tady o Strike Back, Banshee a The Knick.

Nově to Cinemax zkouší s hororovým Outcastem, který má za sebou zatím dvě epizody. Uspokojit hororové fanoušky není zrovna lehký úkol. V tomto žánru se totiž těžko přichází s něčím novým, co by fungovalo, přitom to většinou není ani potřeba.


Nejspíš to si řekla i stanice Cinemax a u Outcastu vsází na démony a jejich vymýtání. Vymýtání ďábla jsme viděli již na tisíc způsobů, přesto Outcast dokáže zaujmout. Seriál sice začíná tím, jak je malý kluk posednutý ďáblem a první epizoda se věnuje vymýtání, ale druhá epizoda napovídá, že celé to bude především o Kyleovi Barnesovi.

Kyle Barnes má totiž s tímhle démonem již velké zkušenosti, před lety jím byla posednuta jeho matka a pořádně mu znepříjemnila mládí. Kyleovi se před lety podařilo démona z matky vyhnat, ale jak se zdá, tak démon následně posedl i jeho ženu. Zoufalý Kyle se vrací domů, kde doslova jen přežívá a to až do doby, kdy dojde k dalšímu posednutí.

Outcast doprovází deprimující atmosféra, kterou podbarvují šedivé barvy. Nechybí napínavé scény, vypjaté momenty a nechutné události. Div si nevytrháte vlasy. Seriál nebude přímočarý a nabídne nám celý Kyleův příběh, který není z nejveselejších. Otázkou zůstává, zda se tvůrcům podaří udržet v seriálu napětí a celou zápletku okolo démona moc nezamotat, aby dávala trochu smysl.

Jedno je jasné, Cinemax seriálu věří a druhou řadu měl jistou již před premiérou. Děsit nás tedy bude nejen letos. Už jste Outcast vyzkoušeli? Co na seriál říkáte?

Foto:Cinemax

Diskuze /7

Ryen

Mám stažený první díl a pořád jsem se rozmýšlel, jestli má vůbec cenu to zkoušet… Ale když to tady tak čtu, tak si to jdu pustit. :D

13.6.2016 | 23:22:21
OlafDark

Více než děj mě zatím děsí CZ titulky prvního dílu od nejmenované externí překladatelky, ale po dvou dílech v originále dávám seriálu 4/5. Lekavé scény tam jsou, postav moc ne, což je ale pro mě plus.

webmaster
14.6.2016 | 1:36:37
AurielTheAngel

Spokojenost.

14.6.2016 | 8:15:20
Elerin

Já jsem ze všech těch zvěstí a článků čekala, že to bude opravdu hororový seriál. První díl měl své momenty a nechutnosti, druhý byl úplně mimo jakékoli napětí, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Whispers, Scream a možná i Scream queens mi zatím přišli víc hororovější ;)

14.6.2016 | 10:03:20
billiblixa

po dvou dílech rozmýšlím jestli pokračovat…má to svoje momenty, ale ty neustálé flashbacky (a prakticky stejné), rodinné scény jsou až moc otravné a hlavní hrdnina je nesympatický lůzr…

14.6.2016 | 11:49:49
hanach80

Za mě zatím 4/5. Trochu mi to ruší pocit kolísavé atmosféry. Chvíli mrazivo, děsivo, vážno a najednou kus nudného patosu.

14.6.2016 | 14:53:03
had-89

neskutočná pecka, najlepšia novinka!!! bavím sa skvelo…akurát tie české titulky chýbajú poriadne

15.6.2016 | 7:04:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!