Outcasts (Vyděděnci)
73/100 - 21×

Outcasts(Vyděděnci)

Lidstvo bojuje o přežití na cizí planetě ve zbrusu novém sci-fi od BBC.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 59 minut
hrají
Jamie Bamber (Mitchell Hoban), Liam Cunningham (Richard Tate), Hermione Norris (Stella Isen),

Rozhovor s Jamiem Bamberem o jeho seriálové kariéře

Rozhovor s Jamiem Bamberem o jeho seriálové kariéře

Jamie Bamber alias Mitchell ze seriálu Outcasts hovoří o své uplynulé seriálové kariéře, především svém působení v Battlestar Galactica, Law & Order: UK a samozřejmě také Outcasts.

0 0
19.6.2011

Od 11. června uvede BBC America seriál televize SyFy Battlestar Galacitica, který začne úvodní minisérií a nadále bude pokračovat každou neděli.

Bamber, který také účinkoval v seriálu BBC America Law & Order: UK říká, že stále potkává lidi, kteří se prý chtěli dívat na Battlestar Galacticu, ale nedostali se k tomu.

Často od lidí slýchávám: „Slyšel jsem, že je to dobrý, ale nikdy mě to nechytlo," říká Bamber. "Ne každý to viděl a BBC America má naprosto jiné publikum, které třeba na SyFy po všechny ty roky, během vysílání BSG, ani nepřeplo.“ Také říká, že nezkoušel Battlestar Galacticu sledovat znova „systematicky“, ale spíš, od jejího ukončení před dvěma lety, viděl pár částí seriálu.

„Vždycky mě to překvapí.“ říká Bamber. „Je to trochu divné, protože jsme všichni byli o osm let mladší [minisérie se natáčela v roce 2003] a naštěstí jsme všichni stále přátelé, je zajímavé přemýšlet,jak se životy nás všech od té doby změnily.“

Jeho nejoblíbenější části seriálu se vždy odehrávají kolem finálí sérií. „Zvláště finále třetí série, kdy jsem musel pracovat okolo soudního tribunálu" říká Bamber. "Mohl jsem si v seriálu zahrát spoustu rolí, podobných lidí tam nebylo mnoho. Byl jsem bojový pilot, potom právník a nakonec politik. Hrál jsem opravdu hodně rozdílných věcí.

Battlestar Galactica ho změnila jako herce, převážně protože mu práce hodila „nejvíc hodin před kamerou, které jsem kdy dostal" poznamenal. „Čím jsem starší, tím víc věřím ve cvičení a práci, než v přirozený talent a schopnosti. My, co jsme dělali na Battlestar Galactice od začátku, jsme se navzájem povzbuzovali, abychom ze sebe dali vše a cítili, že jsme členy rodiny, kterou seriál vytvořil. Rozhodně mě to změnilo. Cítím, že jsem se toho spoustu o herectví naučil, zvláště od některých zkušenějších herců kolem mě, ale také o tom, jak fungují příběhy a jak se můžou vyvíjet."

Výběr dalšího projektu byl promyšlený, kvůli tomu jak vysoko nastavila Battlestar Galactica laťku. „Je těžké něco hodnotit podle Battlestar Galacticy a je těžké něco podle ní nehodnotit." říká. „Law & Order byl seriál, který jsem si vybral, protože jsem chtěl něco úplně odlišného, ve smyslu velice roztroušeného, rozvíjejícího se příběhu, zasazeného do moderního města, které všichni známe… To, co mi přišlo na seriálu zajímavé, bylo jít do Londýna a natáčet americký seriál pro britskou televizi. To byla výzva, kterou jsem si opravdu užíval a ten fakt, že to opravdu fungovalo byl opravdu hodně potěšující.

Ohledně Outcasts byl Bamber velice ostražitý a nakonec vlastně skončil v úplně jiné roli, než v které se měl původně objevit. Nakonec však dodal, že byl rád, že se mohl zúčastnit natáčení.

„Opravdu se zdráhám zapojovat do science fiction projektů, protože cítím, že už jsem to dělal a dělal to dobře, takže čekám, až když se objeví něco, co má potenciál být ještě zajímavější než BSG.“

„Příběh Outcasts je o skupině lidí, kteří se snaží začít znovu na nové planetě.“ říká Bamber. „Zatímco Battlestar Galactica byla velmi militantní seriál, protože tam existoval známý a nebezpečný nepřítel, tak tohle je víc o tom, co si jsou lidé schopni provést sami. O tom je Battlestar vlastně také, ale v Outcasts neexistuje žádné vnější ohrožení. Nebezpečí pochází od lidí a z nové planety. Je to daleko víc sociálně-politické, také je to daleko víc britské a já jsem rád, že jsem viděl, co BBC umí."

A ohledně Bamberovi budoucnosti, říká, že nečeká návrat do Law & Order: UK (hrál ve třech sériích seriálu, poslední bude teprve odvysílána na BBC America) a v současnosti se s rodinou usadil v Los Angeles. Spojil se s výkonným producentem Battlestar Galacticy Ronem Moorem, aby natočili pilot 17th Precinct, ale ten NBC nepovolila, takže si Bamber teď užívá „práci na volné noze“.

„Mnohem radši udělám ještě pár jednotlivých projektů, než bych se zavazoval k nějakému dlouhotrvajícímu televiznímu kontraktu." říká Bamber „Ačkoli, však to znáte, nikdy neříkej nikdy.“

Diskuze /2

Gravelark

na hornblowera zapomněl? :)

20.6.2011 | 13:19:55
lightbrand

Doporučuji Terra Novu, hodně podobný námět, ale Outcasts to nejsou.

27.10.2011 | 23:38:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama