Outlander (Cizinka) S02E10: Prestonpans

S02E10: Prestonpans

S02E10: Prestonpans

S důvěrou v Claire a její znalosti historie, vede Jamie jakobitskou armádu do zlomové bitvy s britským protivníkem blízko Prestonu. Claire se mezitím stará o mrtvé a umírající, bolestnou cenu za probíhající válku.

cz sk
11.6.2016
820 000
59 minut

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
jasonpileek

Já knihu nečetl a proto také neporovnávám. Za mě zase jedna z nejlepších epizod. Naprosto depresivní, emotivní a drastická epizoda. Mě osobně celé režijní a naprosto mistrovské hudební zpracování zase naprosto vtáhlo a půlku jsem toho málem profňukal. Normálně jsem víceméně cynik, ale druhá série tohoto seriálu je naprosto geniální .. Nejhorší bylo, když jsem čekal, že ten malej se z bitvy už nevrátí.. Za mě 100% .

15.6.2016 | 23:29:27
siri

Nemám tuhle část příliš ráda ani v knize. Minule jsem se nechala unést hudbou a Lordem Johnem. Povstání už jede naplno a horalové se setkali se smrtí. Netvrdím, že to nebylo dojemné, ale na můj vkus až moc předvídatelné a trochu sentimentální. Taky se mi už definitivně nelíbí, co provádí v seriálu s Dougalem (vyjma jeho sebevražedné mise, to bylo moc pěkné) a princův požadavek na přednostní ošetřování Angličanů mě zvedl ze židle (nebo snad něco takového má oporu v předloze? Tuto pasáž jsem vzala rychločtením…). Jinak ano, hudba a přechody mezi scénami opět dokonalé. Bitevní vřava skrytá v mlze – OK – Outlander není seriál, na který se dívám kvůli soubojům a bitvám ;).

webmaster
15.6.2016 | 9:48:28
Kothy

Konecne poradna bitva :)

14.6.2016 | 0:27:38
oskarka

Tento díl se mi líbil víc nežli ten předchozí, i když v něm byla válečná řež a utrpení lidí. Oceňuji, jak Claire využívá všechny tehdy dostupné prostředky k léčbě (při znalosti medicíny 20. století) a jak umí motivovat lidi.

Jaime se zase osvědčil jako obratný politik (v tom dobrém slova smyslu – viz princ a Dougal).

Jinak tehdy se vojáci nepřátelských armád běžně na bojišti doráželi, co by s nimi také měli dělat, pokud je nechtěli vzít do zajetí. A tam brali jen ty, za které mohli dostat výkupné nebo jejich zajetím ovlivnit další průběh bojů – a to se obyčejných vojáků netýkalo.

13.6.2016 | 22:13:37
eva01234

Bravo, Bravo, …Pamätajte ma ! Už ďalšie víťazstvo nebude. Len plač a nedočkavosť kedy bude 3 séria. Bravo za tuto epizódu ♥ ♥ ♥

13.6.2016 | 15:53:50
Callysto

Tak nevím, jestli jsem se víc bála o Douglase nebo o toho jeho koně. Asi o koně.

13.6.2016 | 14:08:57
Hana Březinová

epizoda byla super nemám co dodat už se těším na další díl a děkuji moc za překlad ♥

13.6.2016 | 10:32:26
vivien29

Jsem z epizody, opět odkloněné od knihy, zcela nadšená. Ze tří důvodů: 1.Úplně každá postava je výrazně zapojena do příběhu, to pomáhá jeho prohloubení, 2.Úchvatný hudební podklad bitvy, který začíná už ve scéně z provizorní nemocnice od slov Claire „I know what you're all feeling“ jako zrychlený tlukot srdce žen, a také mužů – krásné!! 3.Dokonalá obrazová a emotivní atmosféra v každé scéně – na strategické poradě Karla s generály a vůdci klanů, při výjezdu Dougala do pole mezi oba tábory, večer před bitvou plného slibů a závazků, v provizorní nemocnici, a co mě úplně dostalo, jednak zobrazení bitvy v hluboké mlze, zpomalené záběry, stříkající krev, jednak úplný závěr -„..let him lie“, záběr na Ruperta, a konec. Tma. Ticho. To mě dorazilo. Viděli jste film Nebe? Stejný paralyzující efekt.

12.6.2016 | 20:08:04
kristyn.g

také mám načteno, u Anguse jsem brečela… ale velká část mě spíš moc nebavila.

12.6.2016 | 13:03:21
LadyAn

Tak tenhle díl je jen pro opravdu silné žaludky, jak je vidět, hned v prvních několika sekundách. Mám načteno, tudíž základní děj znám a budu zase trpělivě čekat na titulky, abych se dozvěděla o čem je řeč… Ale emoce číší z každé minuty, myslím, že tento díl bude citově velmi silný. Za mně opět plný počet bodů.

11.6.2016 | 14:33:29

Outlander (Cizinka)
95/100 - 291×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
7 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás