Outlander (Cizinka)
95/100 - 308×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Podívejte se na rozhovor o knižní sérii Cizinka

Podívejte se na rozhovor o knižní sérii Cizinka

Chcete se dozvědět něco nového o Skotsku, jeho historii a kultuře? Zajímá vás odpověď na otázku, proč je knižní i seriálová Cizinka tak populární? Následujícího rozhovoru se účastní i Alexis Hájková, která se podílí na českém překladu seriálu u nás na Edně.

12 0
28.12.2019

Thumbnail Play icon

Diskuze /11

kuba2008

Hm, hm…Zajímavé.

30.12.2019 | 12:15:23
Whitewolf114

Naprosto souhlasím s Alexis Hájkovou. Já jsem četla všech 6 dílů. Paměť kostí ještě čtu. Jak někdo říkal, že se první polovina vleče a druhá půlka už je skvělá tak samozřejmě ještě nevím ale co můžu říct tak že ledový dech byl určitě dokonalý. Hořící kříž až někdy opravdu úmorný. Na to Skotsko se opravdu nezapomene v žádném díle. Přece jenom hlavní postava je ze Skotska takže na Skotsko se nikdy nezapomene už jen kvůli Jamiemu, protože z něho ten původ opravdu srší. Prostě Skot a dokonalej + samozřejmě se do Skotska neustále nějak vracíme. Já knižní sérii opravdu miluju. Nedokážu se od ní odtrhnout. Seriál je dokonalý. Obsazení hlavních dvou hrdinů nemá chybu. Čtvrtá řada byla podle trochu víc slabší ale na pátou řadu v únoru se moc a moc těším. Do Skotska bych se chtěla někdy podívat. Ještě jsem tam bohužel nebyla. Tohle video se moc líbilo. S Alexis souhlasím. Tohle je dokonalý příběh a co se týče sedmého dílu, začínám se bát konce + to čekání na další díl bude strašný. Za tohle video teda já osobně děkuju. Pánové tam říkali i věci, o kterých jsem ani nevěděla. jinak hraní na dudy v závěru moc krásný. Umět hrát na tento nástroj není vůbec jednoduchý podle mě.

30.12.2019 | 14:01:31
delfinek

Zajímavý rozhovor. Zase jsme se něco nového dozvěděli. Pokud se někdo trápil s Hořícím křížem, tak se bude trápit i s Pamětí kostí. Alespoň já jsem se trápila do 800 stránky. :-( Podle mě je Paměť kostí ještě o něco slabší než Hořící kříž. Ledový dech se mi líbil moc, tam děj frčel téměř od počátku. Přes všechny nedostatky mám celou Cizinku moc ráda – pro mě nejoblíbenější knížky i seriál. :-)

#4 Whitewolf114 #5 Whitewolf114 #6 Whitewolf114
30.12.2019 | 15:37:42
Whitewolf114

#3 delfinek: No abych pravdu řekla, hořící kříž mě trápil asi od počátku do nějakých 300 stránek potom mě to na nějakou dobu chytlo a pak mě to přestalo opět bavit ke konci ale asi posledních 200 stránek mě bavily. Takže půl na půl. Co se týče paměti kostí, mám přečtených prvních 200 stran a zatím mě to baví víc než hořící kříž jelikož ten mě na začátku nebavil jak už jsem řekla. Jediný co mě na tom zatím opravdu nebaví a asi ani nezačne tak stránky s Williamem a Johnem. To je opravdu pro mě úmorný, nesoustředím se a chci je mít rychle za sebou a šílím když to má s nima víc jak 20–30 stran. Brianna a Roger mě zatím baví, až mě to samotnou překvapuje. Někdo taky říkal, že i ta Claire s Jamiem jsou trochu nudný… To mi nepřijde, podle mě se to prostě jenom rozjíždí. Claire s Jamiem mě baví už jen kvůli té lásce… Ale jak říkám, jsem na začátku. Pravdou je, že ledový dech byl skvělý už nějak od začátku ale paměť kostí i když je tam ten pitomec John s nudným Williamem (Proč mají sakra svoje kapitoly??) tak mi to pořád nějak nepřipomíná hořící kříž ale pravda, čekám kdy se stane něco klíčového jako v ledovým dechu. Kdy tam bude zase skvělá zápletka. Zatím co jsem četla tak se řeší chystání do Skotska (Když teda nemluvím o tom Johnovi a Williemovi nebo o lince R+B) Taky čekám kdy spisovatelka zruší kapitoly s Johnem a Williemem

31.12.2019 | 0:45:06
Whitewolf114

#3 delfinek: omlouvám se, nějak se mi zasekl mobil. Ještě jsem chtěla dodat, že se začínám bát. Podle toho, co jste napsala, tak se nějakého vyvrcholení nebo skvělé zápletky nedočkám

#7 kuba2008
31.12.2019 | 1:03:31
Whitewolf114

#3 delfinek: Ach jo, až je mi to trapný. Nevím, co s tím mobilem je… Chci ještě dokončit, že každý má jiný názor na určitý díl takže se prostě uvidí. Zase, že by se celých 800 stran nic moc nedělo? To snad ne, snad nebude tak zle přeci. I když chápu, že nezáživný William může zabrat mnoho stránek.

#7 kuba2008
31.12.2019 | 1:09:07
kuba2008

#5 Whitewolf114:

#6 Whitewolf114: Těmi 800stranami se musíš prokousat a pak Tě bude na konci čekat opravdu překvapivá zápletka. Tak se těš.

#9 delfinek
31.12.2019 | 9:47:19
akko

Taky souhlasím, hořící kříž se mi taky táhnul, ledový dech byl skvělý a teď paměť kostí- pasáže s Wiliamem jsou zbytečně zdlouhavé, nechci psát přímo nudné, ale mozna budou mít význam pro dalsi děj. Baví mě linka s R+B, a blížím se k 800 se straně, takže jak tady čtu už by to mělo odsejpsat.

#9 delfinek
2.1.2020 | 21:51:54
delfinek

#7 kuba2008:
#8 akko: Je to tak, v Paměti kostí se člověk musí prokousat 800 stránkami a pak teprve začne pořádný děj. Já ji dočetla před pár dny a musím konstatovat, že je ze všech knih o Cizince, alespoň z mého pohledu, nejslabší. Než jsem ji začala číst, moc jsem se těšila, že se zase Jamie s Claire vrátí do Skotska. To se sice vrátili, ale jen na chvíli. Netušila jsem, že Skotsko bude jen asi na 200 stránkách. Kdyby Diana G. rozdělila děj mezi Ameriku a Skotsko půl na půl, a kdyby ten super děj na konci rozvinula do větší části knihy, určitě by kniha byla čtivější. Kapitoly s Williamem byly opravdu neskutečně dlouhé a nudné. A chyběla mi tam ta velká chemie mezi Jamiem a Claire, na kterou jsem si v cizinkovských knihách zvykla, a která je právě tím největším tahákem pro čtenáře. Možná si Diana myslí, že už by tuhle stránku měla omezit, protože jsou už starší, Claire je v Paměti kostí už 62 let a Jamiemu 57 let. Ale Cizinka není jen o jejich sexu, ale i o té úžasné lásce a vášni mezi nimi a to mi v P.K. chybělo. A taky žádná zajímavá zápletka až do té 800 stránky. Pak to ale nabere opravdu obrátky a čtenář se dočká velkých překvapení. No snad tohle všechno ve Vepsáno krví vlastního srdce zase najdu. :-)

#10 Whitewolf114
4.1.2020 | 18:33:03
Whitewolf114

#9 delfinek: Zajímavé… No tvůj názor… Já jsem díl ještě nedočetla tak uvidím. Já z knihou zatím takový problém jako ty nemám ale to může být asi tím, že ještě nejsem tak daleko. Například jsem se dozvěděla, že tam dokonce jednou bude William docela dlouho. 100 stran pouze on? …No ale sama uvidím… Spíš mě překvapil ten věk, co jsi zmínila.. To už je Jamiemu a Claire tolik?? Jsem si myslela, že méně. To mě docela dost překvapilo

5.1.2020 | 1:51:10
delfinek

Ještě jsem to raději spočítala, jestli jsem se u věku Claire a Jamieho nesekla. Ale je to tak. Claire se narodila 20.října 1918. V roce 1968, kdy se rozhodla, že se vrátí k Jamiemu do 18.století, jí tedy bylo 50 let. Vrátila se do roku 1766. No a Paměť kostí se odehrává v letech 1776–1778. Takže na konci Paměti kostí už Claire žije v 18.století 12 let. Tedy je jí 62 let a Jamie je o 5 let mladší. Jo, naši hrdinové nám zestárli. Diana je možná neměla odloučit na tak dlouho. :-) Jestli se tvůrci rozhodnou dál točit, jsem zvědavá, jak budou Cait se Samem namaskovaní. Zvlášť to její krásný tělo. :-)

15.1.2020 | 7:16:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Cizinka se vrátí v létě

Cizinka se vrátí v létě

Fanoušci seriálu Cizinka se mohou těšit na letošní léto. Stanice Starz totiž informovala, že sedmá série si právě tehdy odbude svou premiéru a rovnou nám naservírovala teaser se záběry z připravované sezóny.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama