Outlander (Cizinka) Připravte se na příchod Paměti kostí

Připravte se na příchod Paměti kostí

Připravte se na příchod Paměti kostí

Už příští měsíc se můžeme těšit na české vydání sedmého dílu knižní série Cizinka. Co nás čeká tentokrát?

15 0
16.10.2019

Jednou z nejlepších věcí na otevření knižního sequelu je vědomost, že se brzy znovu setkáte s velmi dobrými přáteli, lidmi, které jste si zamilovali. Míváme ovšem i obavy, zda pokračování bude ve stejném duchu jako předchozí díly, nebo nabere úplně jiný směr. Naštěstí jsem ale už na první straně zjistil, že mne doopravdy čeká další úžasné dobrodružství plné starých známých, nových nepřátel a vztahů, které jdou napříč časem… doslova.

Sedmé pokračování oblíbené knižní série Cizinka, nazvané Paměť kostí, nás zavede za našimi hrdiny Jamiem a Claire, právě když na začátku americké revoluce opouštějí Fraserův hřeben v Severní Karolíně a navracejí se do Skotska. Jak se dalo předpokládat, nic se neděje podle plánu a brzy se dostanou do bojů s piráty, nejrůznějšími násilníky a také s Brity u Ticonderogy a Saratogy. Když Jamie a Claire dorazí do Lallybrochu, stará zranění a nové ztráty jim zkomplikují životy a znovu se musejí odloučit. To způsobí, že se příběh pohybuje mezi pohledy Jamieho a Claire, ale i mezi pohledy Jamieho dvou dětí, Brianny a Williama; Jamieho synovce, Iana Murraye; a lorda Johna Greye.


Paměť kostí svůj příběh staví na událostech Ledového dechu a jeho síla leží v hloubce cítění všech postav. Některé z dějových linií se uzavřou a s novými postavami přicházejí nové problémy. Gabaldon připravila Brianně a Claire několik velkých překvapení; a když dlouho skrývaná tajemství vyplavou na povrch, Jamie, William a John se musejí vypořádat s tím, co sdílejí.

Diana Gabaldon to se svým příběhem vždy bere dlouhou oklikou a někteří mají pocit, že by bylo potřeba více škrtů a úprav. Nicméně já si to nemyslím, naopak – moc se mi líbí, jak reálné se dané historické období a postavy zdají, a nezáleží na tom, kolik stránek Gabaldon k dosažení tohoto efektu potřebuje. Toto je rozsáhlý a šťavnatý román, a jak řekl sám Jamie: „Nejsi zrovna klidná, Anglánko, ale stejně tě mám rád.“

Více naleznete na stránkách Knihy Dobrovský.

Diskuze /4

kuba2008

Páni, to se máme na co těšit. A zase i Skotsko. Už se nemohu dočkat. Jen mne netěší, že se Jamie a Claire zase rozdělí.

#2 delfinek
16.10.2019 | 12:08:36
delfinek

#1 kuba2008: Já jsem taky nadšená, že se vracejí do Skotska. To jsem nevěděla, že to v tomto dílu bude. To je super. Moc hezky napsaný článek. Jsem tak natěšená. :-) Odloučení Jamieho a Claire hodně špatně snáším, ale zase je to tím napínavější, a úžasný když se zase sejdou. A poslední věta článku – krása ! Vystihuje to to co na těchto knížkách miluji. :-)

16.10.2019 | 20:18:05
berta

Jsem natěšená a nadšená zárověň , každou knihu hltám a stále se vracím k některým pasážím , někdy si i pouštím celou sérii epizod , které jsem již několikrát viděla. To , že se vracejí do Skotska je velmi příjemná zpráva, jejich odloučení jistě nebude nadlouho a můžeme se těšit na jejich setkání.

17.10.2019 | 6:50:19
Whitewolf114

Bože, bože, bože… Já se tak strašně těším… To ale nejde ani popsat. Ledový dech byl naprosto dokonalej a když jsem četla tohle na paměť kostí? Nemůžu se vůbec dočkat!!!!!!!!!

19.10.2019 | 18:34:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: Never My Love

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují: @hermionablack, @LadyAlex, @Blythe a @Miss.Fine.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete ve fóru.

Kategorie Hodnocení epizody slouží pouze k hodnocení epizody. Své případné dotazy prosím směrujte do všeobecné diskuze.

Odhadované dokončení překladu je pouze orientační, podle potřeby se může změnit.

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás