Outlander (Cizinka) Dočkáme se celé řady s denním předstihem?

Dočkáme se celé řady s denním předstihem?

Dočkáme se celé řady s denním předstihem?

Pravděpodobně ano. Podruhé je to náhoda, potřetí ještě shoda náhod, ale počtvrté už zákonitost.


10 0
30.4.2016

S velkou slávou spustila stanice Starz 5. dubna svou vlastní aplikaci pro streamování obsahu. Za měsíční poplatek v přepočtu 200 Kč se odběratelé dostanou k výběru téměř dva a půl tisíce titulů a největším lákadlem byla pochopitelně Cizinka. A start nové služby stvrdili kromě celé první řady ke zhlédnutí zdarma také první předpremiérou a zřejmě v tom hodlají nadále pokračovat. Zmínila to sama Diana Gabaldon a fanoušci na jejím facebookovém profilu. Stanice se zjevně snaží svým divákům překlenout ono těžké období bez jejich oblíbeného seriálu, takzvaný Droughtlander (česky Suchozinka ;-) ).

Epizoda bývá odběratelům dostupná ihned po půlnoci amerického času (šestá ráno našeho času), takže první nadšené ohlasy můžete vídat už od sedmé hodiny. První ripy můžou být k sehnání na internetu asi někdy okolo desáté. Jak už jsem několikrát zmínil, situaci s titulky to nijak neovlivňuje. Ty vznikají na základě epizod z klasického vysílání v neděli a anglické se prozatím objevují až v době okolo oběda. Anglické titulky i náš překlad prvotně nesedí na uniklé epizody, ale až na regulérní ripy. Sežeňte si tedy raději i novou verzi epizod, ať nejste rozmrzelí, že vám titulky nepasují. Případně si můžete titulky celé posunout ve vašem přehrávači. A pokud máte tu možnost a chuť vychutnat si seriál v lepší kvalitě, po týdnu od odvysílání bývají dostupné epizody v rozlišení 4K.


A jen tak mimochodem, Sam Heughan má dnes narozeniny :-)

Diskuze /10

vivien29

Také jsem nevydržela čekat a La Dame Blanche jsem hned zhltla:-))) Jsem nadšená, děj je opět oproti knize zjednodušený a výstižný a konec epizody je excelentní, směju se ještě teď!:-))) Těším se na shlédnutí s anglickými i českými titulky! Tuhle epizodu (na rozdíl od 02 a 03) ráda uvidím opakovaně!:-)

30.4.2016 | 11:22:20
AjdaA

nechcete to někdo hodit na ulozto prosím ? :)

30.4.2016 | 12:45:58
rhobos

Je někde nějaké vyjádření tvůrců na tohle? :D Neničí to sledovanost ??? To jim to jako nevadí nebo co? :D ..

#8 vivien29
30.4.2016 | 13:00:43
ScaryX

Tak tohle je kabelovka a ne klasická televizní stanice, které plynou peníze z reklamy. Na kabelovce žádná není, protože si ji lidé platí zvlášť. Jestli dostanou poplatky za uživatele aplikace nebo diváka na kabelovce je tak vlastně jedno :-) Je ale zarážející, že v aplikaci je dostupná dříve. Obvykle se epizody uvolňují až po odvysílání.

#5 rhobos
webmaster
30.4.2016 | 13:28:02
rhobos

#4 ScaryX: nojo, ale ptám se spíš na čísla ve sledovanosti.. když to jde stáhnout o den dříve než to hraje.. aby pak neklesla :)

#6 ScaryX
30.4.2016 | 15:07:02
ScaryX

#5 rhobos: Jo takhle… No po pravdě letos ta sledovanost po první epizodě skutečně poklesla. Jenže zatím to je pořád víc, než byl průměr minulé řady :D Co nemají na sledovanosti v televizi, doženou ve zhlédnutí v placené aplikaci. A co jsem četl, tak některé divačky si nastavují budíky na půlnoc, aby honem rychle stihly zhlédnout novou epizodu ;-) Uvolnění epizody se jim zřejmě vyplatí a taky s tím museli počítat. Kdyby to nebylo výhodně, tak to nejspíš nedělají.

webmaster
30.4.2016 | 15:36:20
AnitkaO

Neví náhodou někdo kdy to bude s dabingem? Nemůžu to nikde vypátrat a moje mamka je už nervózní, že já se na to dívám a ona musí čekat na dabing :)

30.4.2016 | 17:57:29
vivien29

#3 rhobos: Myslím, že to nejen neničí sledovanost, ale dokonce zvyšuje popularitu. Ve výsledku se to finančně zúročí.

30.4.2016 | 18:08:10
Arwenka

Dá se Starz chytit v Čechách? Podle mě asi ne.

1.5.2016 | 18:30:06
ScaryX

Starz české zastoupení zatím nemá. Dostupná bude druhá řada možná někdy po konci finále. S dabingem nejspíš na placeném AXN, Prima se nedá říct. Případně možná Netflix.

webmaster
1.5.2016 | 21:11:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E10: Heaven & Earth

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují: @hermionablack, @LadyAlex, @siri a @Miss.Fine.
Přečasy: @ScaryX

Překlad sedí na verze:

  • WEB.h264-CONVOY
  • WEBRip.x264-RARBG
  • NF.WEBRip.DD5­.1.x264-NTb
  • AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete ve fóru.

Kategorie Hodnocení epizody slouží pouze k hodnocení epizody. Své případné dotazy prosím směrujte do všeobecné diskuze.

Odhadované dokončení překladu je pouze orientační, podle potřeby se může změnit.

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás