Outlander (Cizinka) Jak si zatím Cizinka vede?

Jak si zatím Cizinka vede?

Jak si zatím Cizinka vede?

Čísla sledovanosti nejsou v případě kabelových stanic tolik důležitá. Přesto si seriál nevede vůbec špatně a je s podivem, že jsme se ještě nedočkali oficiálního prodloužení pro třetí řadu.


12 0
10.5.2016

minule jsme informovali, že se uniklých epizod asi budeme dočkávat i nadále. Negativní vliv na seriál to jistě nemá, ba naopak přidá na popularitě. Starz ostatně Cizince připravilo pořádnou reklamu. Člověk může podle ilustračních obrázků z oficiální streamovací aplikace (v naší zemi bohužel nedostupná) dokonce snadno nabýt dojmu, že stanice nic jiného než Cizinku asi ani nenabízí.

Starz – to je nyní hlavně Ourlander. FOTO: STARZ


první epizody jsem zmiňoval, že druhá řada odstartovala bombasticky, a to navzdory o několik dní uniklé epizodě. Ostatní díly sice poklesly, ale stále jsou nad průměrem loňské řady a hlavně si drží stabilně stejné publikum. Což je pro kabelovou stanici dobrá zpráva, i když vzrůstající publikum by bylo ještě lepší. Do celkové divácké sledovanosti je ještě nutné započítat ty, kteří si epizodu pustí ze záznamu nebo v některé z repríz v průběhu následujícího týdne (zhruba dvě třetiny diváků premiéry). A zapomenout nelze ani na ty internetové diváky, kteří si mohou užívat epizody o den dříve (tady přesná čísla neznám). Pro kabelovku jako Starz je však důležité, kolik zvládne přitáhnout předplatitelů. Sledovanost premiéry tak není úplně důležitá a následná opakování i přehrání online mohou čísla premiéry snadno i převýšit.

Pro Jamieho a Claire začala nová etapa společného života. FOTO: STARZ

Přes to všechno je ale zatím s podivem, že stále nebylo oznámeno prodloužení pro třetí řadu. Minule jsme se oznámení dočkali těsně před odvysíláním druhé epizody a další hit stanice Starz, Black Sails, se prodloužení pravidelně dočkává vždy ještě před začátkem předchozí řady. A ano, snažím se tímto remcáním stejně jako minule oznámení o trochu uspíšit ;-) O to, zda seriál prodlouží, bych se ale vůbec nebál. Je pouze otázkou kdy. A nebojí se toho ani showrunner Ronald D. Moore, který na svém twitter účtu uspořádal krátké Otázky a odpovědi, aby zodpověděl některé dotazy fanoušků.

Mimo jiné prohlásil, že „zatím nic není oficiální, ale jsem velmi, velmi optimistický a aktivně už začínáme plánovat“. A co se týká zpracování třetí knihy, je také velmi nadšený: „Vážně se těším na to dění okolo. Od celé série si slibuji hodně zábavy. Bude to náročné – ale taková už je Cizinka“. Jenže zpracování Mořeplavce právě díky jeho obsahu prý nebude vůbec lehké, „Mořeplavec je příběhově o něco jednodušší, ale velmi složitý na výrobu“. A pokud by měl srovnávat dosavadní práci na obou sériích, „každá byla náročná v jiném ohledu. U první série šlo o zavedení příběhu a u té druhé o celkové přestavbě zavedené první řady“.

Taky už netrpělivě vyhlížíte prodloužení? A vy, kteří máte načteno, těšíte se na zpracování třetí knihy více než té druhé? Na které scény jste nejvíce zvědaví? Prosím o skrývání případných spoilerů.

Diskuze /3

Thundeus

Začalo to velmi dobře a zatím mě to mrtě baví, tak se snad dočkám i 3.série, protože zatím je to show se vším všudy.

11.5.2016 | 10:50:09
vivien29

Promotion má Starz v malíku, o budoucnost sledovanosti sérií nemám obavu:-) A ano, těším se moc!!! Každá ze sedmi knih má jednu hlavní nosnou myšlenku, na kterou se nabalují rozvětvené linie příběhu. Jednoznačně nejkvalitnější je první kniha a myslím, že zůstane nepřekonatelná. Každá další kniha je čím dál tím víc přeplácanější a narvaná množstvím buď pro příběh nepodstatných sledů událostí nebo naprosto neuvěřitelných a nepravděpodobných náhod. Právě proto velmi fandím seriálovému zpracování, které dokáže vycizelovat jádro příběhu, očistit ho od balastu a dodat mu uvěřitelnost (v rámci časoprostoru):-) Pevně věřím, že úplně stejné to bude s Mořeplavcem, kterého mám výrazně mnohem raději než nudnou a rozvleklou Vážku, proto se na něj neskutečně těším.

Samozřejmě nejvíc na samotné znovushledání Jamieho a Claire v tiskárně, na knize mě ale také hodně bavilo propojování kapitol ze současnosti (Claire – Roger – Brianna) a dvou linií minulosti (Jamie, Claire – Frank), ale to, obávám se, v seriálu takto nebude, protože to vlastně není ani v této sérii. Překvapilo mě, že Mořeplavec má být příběhově jednodušší? Mně přijde kniha narvaná snad až příliš velkým množstvím příběhů, které prožíval 20 let Jamie a Claire jak samostatně, tak později společně…

11.5.2016 | 13:44:40
40440

Vzhledem k tomu, že je Mořeplavec moje nejoblíbenější kniha, tak jsem zvědavá jak bude natočeno setkání v Edinburgu po 20 letech, drama na Lallybrochu Jamie, Claire a Loghaire. Potom moře a různá ztroskotání. Setkání s Galies v jeskyni. Snad také nevynechají dobu , kdy Jamie pobýval v Anglii a narodil se mu syn Willie

26.7.2016 | 21:14:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás