Outlander (Cizinka) Natáčení Cizinky v Praze

Natáčení Cizinky v Praze

Natáčení Cizinky v Praze

Před několika týdny se štáb přesunul ze Skotska do Prahy, aby zde natáčel druhou sérii úspěšného seriálu Outlander. Co všechno jsme pro vás přímo na place zjistili? Čtěte dál!


23 0
9.10.2015

Již po skončení první řady seriálu, která sklidila obrovský úspěch, se okamžitě začalo mluvit o pokračování. Tvůrci si nemohli stěžovat na nedostatek fanoušků ani předlohy, takže se téměř okamžitě začalo s přípravami, psaním nového scénáře a v neposlední řadě i s hledáním nových lokací, a právě jednou z nich se stalo naše hlavní město.

(I šlechta má právo na odpočinek. Foto: Ziina)


Co tedy o druhé řadě zatím víme? Podle tvůrců i herců bude naprosto odlišná od té první, a to v mnoha aspektech. Příběhově by měla pokrývat děj druhé knihy s názvem Vážka v jantaru.

A co můžeme čekat? Hodně napověděl poslední díl první řady, kdy jsou Jamie s Claire a Murtaghem donuceni utéct ze Skotska a Claire navíc Jamiemu oznámí radostnou zprávu, že čeká dítě. Budeme tedy moci sledovat jejich radosti i starosti ve Francii, kam se uchýlí, aby pokračovali v tom, co začali, což by mělo být odvrácení jakobitské revoluce, která, jak už víme z lekcí dějepisu, měla pro Skoty katastrofální důsledky.

Ohledně jejich vztahu bude určitě zajímavé sledovat, jak se poperou se svými city v novém prostředí plném intrik a nedůvěřivých cizinců. Zatímco v první sérii byla onou cizinkou Claire, nyní se budou oba pohybovat ve skoro neznámém a nebezpečném světě francouzského dvora. I když je teď jejich vztah silný a stabilní, čeká je nemálo nástrah a vynoří se i pár strašáků z minulosti, o kterých si mysleli, že je nechali za sebou. S Francií je navíc neodmyslitelně spjata móda a styl, Claire i Jamie tedy vymění prostý a praktický šat za okázalejší a příhodnější garderobu.

(I kompars musí mít vlastní stráž. Foto: Ziina)

Natáčení probíhalo v Praze téměř týden a jak si jistě pilné fanynky a někteří obyvatelé všimli, producenti využili pro natáčení několik krásných pražských uliček, které přetvořili ať už v rušné tržiště nebo nádvoří francouzského paláce. Do komparsu se navíc zapojili i české fanynky a fanoušci, kteří měli tu čest vyzkoušet si náročné natáčení i dobové kostýmy, ale hlavně se mohli zblízka podívat na své idoly – natáčeli zde totiž oba hlavní představitelé, Caitriona Balfe a Sam Heughan spolu s Duncanem Lacroix (Murtagh Fitzgibbons), ale těšit se můžeme i na nové tváře, o kterých snad prozradíme jen to, že je poznáte podle francouzského přízvuku. Že by přišel i král?

Přímo na place jsme udělali rozhovory s několika členy štábu i s oběma hvězdami seriálu. Na čem se všichni shodli? Prahu si zamilovali a prožili zde nádherné chvíle, měli dokonce čas projít se po historickém centru a někteří sebrali odvahu a zabrousili i do místních restaurací. K jejich pozitivnímu dojmu navíc přispěli i místní fanoušci (a hlavně fanynky) a vřelé přivítání, které si pro ně nachystali, takže můžeme směle doufat v to, že se sem v dohledné době vrátí.

Datum premiéry zatím není staveno, ale očekává se někdy v první polovině roku 2016. Spolu se zahájením druhé řady se zároveň můžete těšit i na rozhovory s herci a členy štábu.

Jak si krátíte čas? Máte nějakou fotku s natáčení s herci z Prahy nebo plánujete dovolenou ve Skotsku?

Diskuze /8

Allien9

„Jak si krátíte čas? Máte nějakou fotku s natáčení s herci z Prahy nebo plánujete dovolenou ve Skotsku?“ Sleduju seriály, fotku mám, ve Skotsku jsem byla. :-D

9.10.2015 | 12:07:51
skot11

Néééé. Já chci aby zůstali ve Skotsku :(

#3 Allien9
9.10.2015 | 15:28:48
Allien9

#2 skot11: Dějově by to mělo být půl na půl. ;-) A pak se to zase stočí zpět ke Cullodenu. :-)

10.10.2015 | 3:35:26
feefee

to datum premiéry by mě docela zajímalo…ale jelikož je to na starzu, je dost dobře možné, že se to vystřídá s Black sails a ty mají premiéru někdy v půlce ledna a deset dílů…tákže by to mohlo být už koncem dubna? ;) jinak škoda. že info o natáčení v Praze nepřišlo ještě dokaď tam byli…

#5 Arwenka
11.10.2015 | 0:36:21
Arwenka

#4 feefee: Fanoušci byly na natáčení celý týden. Datumy natáčení byly známé.

#6 Allien9
11.10.2015 | 18:57:36
Allien9

#5 Arwenka: Ale jen pro hodně úzký okruh.

4.11.2015 | 13:42:18
Dutch Dupree

Ahoj všichni, jsem velký filmový nadšenec, rád bych si prošel všechna místa v Praze, kde se Outlander natáčel. Pomohl byste mi, prosím prosím, s tímto někdo z Vás? Třeba je někdo z Vás takový fanoušek-maniak :), že má seznam uliček, kde natáčení probíhalo? Děkuji předem! Dutch Dupree

#8 Allien9
2.12.2016 | 12:48:38
Allien9

#7 Dutch Dupree: Kampa, Karlův most, zahrady pod Pražským hradem, Radnické schody, Ministerstvo kultury, Vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého, Strahovský klášter…

4.11.2017 | 17:47:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E10: Heaven & Earth

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují: @hermionablack, @LadyAlex, @siri a @Miss.Fine.
Přečasy: @ScaryX

Překlad sedí na verze:

  • WEB.h264-CONVOY
  • WEBRip.x264-RARBG
  • NF.WEBRip.DD5­.1.x264-NTb
  • AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete ve fóru.

Kategorie Hodnocení epizody slouží pouze k hodnocení epizody. Své případné dotazy prosím směrujte do všeobecné diskuze.

Odhadované dokončení překladu je pouze orientační, podle potřeby se může změnit.

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás