Outlander (Cizinka) Ohlédnutí za epizodou A. Malcolm

Ohlédnutí za epizodou A. Malcolm

Ohlédnutí za epizodou A. Malcolm

Tiskárna – toto slovo bylo skloňované ve všech pádech už dlouho před odvysíláním toužebně očekávané epizody. Očekávání bylo velké. Bylo ale naplněno?

18 0
30.10.2017

Čekali jsme dlouho. Přesně 468 dní (ne, že by to někdo počítal), i když nám se to zdálo jako 20 let, které od sebe ve skutečnosti dělily Claire a Jamieho. K tomu všemu si producenti dali záležet a slíbili nás odškodnit extra stopáží v délce 74 minut. Ale dost tlachání, jdeme na to.

Jamieho svět

Jak bylo slíbeno, vrátíme se v čase na začátek dne setkání Jamieho a Claire a prožijeme jej z Jamieho pohledu. Děj epizody začal velmi nezvykle už před tradiční znělkou. Nějaká ženská ruka upravuje Jamieho košili, a Claire to není! Očividně se znají dlouho a dobře, pohledy mezi nimi poukazují na rozvinutější vztah. Navíc mu ona žena podsouvá myšlenky na to, aby se oženil, protože kdo se o něj postará? Každý správný fanoušek i fanynka Outlanderu si už zapisuje její (zatím neznámé) jméno do svého zápisníku smrti hned za Laoghaire a další pochybné existence, které se o Jamieho pokoušely. Jenže divíte se? Jamie vypadá i na prahu padesátky pořád velmi mužně (a to je ještě oblečený).


Co tu vlastně dělám?

Následuje dlouhý pochod ulicemi Edinburghu. Ten byl na můj vkus až příliš dlouhý, ale budiž, z něčeho se ta dlouhá stopáž uvařit musela. Zajímavé je opět zastavení u vývěsního štítu, u něhož se v minulém díle zastavila Claire (viz minulé ohlédnutí).

Samotná tiskárna působí velmi profesionálním dojmem. Tedy až do chvíle, než se na scéně objeví dva Jamieho spoluvězni z ardsmuirského vězení a kterým zadá úkol, aby roznesli protestní pamflety, za což jim nehrozí nic menšího než trest smrti. Jak už jsme u Jamieho zvyklí, ani s věkem se nepřestal pohybovat na tenkém ledě a stále bojuje za „správnou“ věc. Také zaměstnává pro nás novou postavu, Geordieho. Pro něj bychom měli přezdívku hned – osina v zadku.

Špatně vidím, hlasy slyším?

A stane se to přesně v tom okamžiku, kdy Geordieho pošle pro sodu, kdy se v okně zjeví Claire. Postavení Jamieho dole a Claire nahoře v okně se bezpochyby inspirovalo slavnou balkonovou scénou z Romea a Julie – přece jen neexistuje osudovější příběh lásky. Jamie poté trochu méně romanticky omdlí a už podruhé k naší umocněné zlosti je děj přerušen, tentokrát klasickou pasáží znělky, kterou musíme přetrpět, abychom se konečně dozvěděli, co se stalo dál.

Ahoj, známe se?

Konečně jsme se posunuli dál v ději, Claire schází dolů k Jamiemu a čeká, než se vzpamatuje. Ten si teprve teď začíná připouštět možnost, že je Claire skutečná a není to opět jen výplod jeho fantazie. Dokonce vysloví její jméno, což za posledních 20 let dělal jen velmi zřídka, protože mu samozřejmě přinášelo jen bolest. Romantické ladění scény přeruší Jamieho pohled níže, kde můžeme vidět mokrou skvrnu v inkriminované oblasti rozkroku. K našemu údivu se Jamie uklidní a prohlásí: „Myslel jsem, že jsem se počůral, ale jen jsem rozlil pivo.“ V knize si do toho piva přímo sedl, ale to je asi jedno, efekt je stejný.

Následuje trapný moment, kdy si Jamie chce sundat kalhoty. Ne že by chtěl jít hned „na věc“, ale není dvakrát důstojné pobíhat před vaší životní láskou s výmluvnou mokrou skvrnou v intimních partiích. Claire se sice zprvu otočí, ale pak mu přece jen připomene, že jsou manželé a ukáže mu prsten, který jí nasadil v den jejich svatby. „Nikdy jsem ho nesundala,“ přiznává a Jamieho opouští rozpaky. Když pak odvětí, že by ji rád políbil, vlastně se jí ptá na svolení. Neviděli se přece 20 let a Jamie je i po té doby stále tím galantním kavalírem (až na výjimky). Jakmile se políbí, skoro by to chtělo bouchnout šampáňo, zatleskat a říct: „Konečně! To vám to trvalo!“

Smím tě políbit?

V této epizodě očividně začal úřadovat velmi zlomyslný šotek, který ničí veškeré romantické momenty. Jakmile se začne napětí stupňovat a polibky prohlubovat, naběhne do tiskárny Geordie a vyplísní svého zaměstnavatele, že tu pořádá orgie a že v takovém prostředí pracovat nebude. No, však ho nikdo nenutí.

Děti jsou radost

Po přerušení se Jamie a Claire usadí v zadní části tiskárny, kde si Jamie k našemu zklamání obleče suché kalhoty, a začnou spolu probírat život, který vedli. První otázky samozřejmě míří na děti – Claire Jamiemu představí jejich dceru, Briannu, kterou pojmenovala podle Jamieho otce. Když mu navíc ukáže fotky, nedokáže skrýt dojetí. V knize je totiž Brianna Jamiemu velmi podobná – vysoká, modrooká a rudovlasá. Když si nasazuje brýle, aby si mohl fotky lépe prohlédnout, trochu se před Claire zastydí a zeptá se, jestli s nimi vypadá staře. Když ho Claire ujistí, že ne, a položí mu podobnou otázku, odpoví jí, že na čase nezáleží. Nádherná ukázka jejich vzájemné nejistoty.

U fotky Brianny v bikinách se Jamie jako správný starostlivý otec samozřejmě velmi pohorší. Takhle Claire nechala jeho dceru chodit na veřejnosti? Je to důležitý okamžik? Ano, zapamatujte si jej do další epizody. Pak se Jamie ale odhodlá odhalit Claire pravdu o svém životě, konkrétně jí ukáže portrét svého syna, Willieho, kterého nechal v péči lorda Greye. Tuto zásadní informaci Jamie v knize odtajnil Claire až mnohem, mnohem později a moc nedává smysl, aby na ni v druhé větě jejich společné konverzace po dvaceti letech vybalil to, že má nemanželské dítě. Claiřina reakce v knize byla také mnohem méně umírněná, v seriálu to přijala až neuvěřitelně klidně.

Fergus vyrostl

Claire a Jamie z rozhovoru opět vytrhne neodkladná záležitost – Jamie musí pracovat, ale Claire vezme s sebou. Je očividné, že se s ní nedokáže rozloučit – co kdyby se mu zase vypařila? Po cestě Claire Jamiemu vypráví, co se stalo s jakobitským povstáním a Karlem Stuartem, který zbaběle prchl v převlečení za dívku na ostrov Skye, o čemž se zpívá i v úvodní znělce Skye Boat Song. Najednou se z davu vynoří Fergus a vřele se s Claire vítá. Na nového herce si ještě naše redakce moc nezvykla, k srdci nám vyrostl malý Fergus mnohem víc, ale dáme mu šanci ukázat se v pravém světle.

Fergus a Jamie aneb zosobnění francouzského šarmu a skotské tvrdohlavosti.

Pokračujeme do baru, kde se potkáváme s Jamieho společníkem, panem Willoughbym. To není nikdo jiný než Číňan, kterému Jamie zachránil život. Mimoděk se tak dovídáme, že Jamie mluví „trochu“ čínsky a přidává tak tento jazyk do svého bohatého repertoáru jazyků: gaelštině, angličtině, francouzštině a řečtině. Zatímco Jamie zanechá Claire ve společnosti pana Willoughbyho, který jí zasvěcuje do svého života, Jamie se střetává se záhadným mužem a dohadují se o výši (asi) úplatku, který na Jamiem vymáhá. Nedozvíme se sice nic konkrétního, ale jeden si dokáže spočítat, že se James zase zapletl do nějakého nekalého obchodu.

Večeře v nevěstinci

Vracíme se s Claire a Jamiem do podniku k madam Jeanne, což byla ona protivná ženština, která Jamieho osahávala na začátku epizody. Navíc je to majitelka nevěstince. Jak jí ale zamrzl úsměv na rtech, když Jamie představí Claire jako svou manželku! Až mi jí bylo skoro líto… na zlomek sekundy. V pokoji se Claire osmělí a lehce naznačí, že se jí tento podnik moc nezamlouvá a co v něm Jamie vlastně dělá? To je tu zákazník? James samozřejmě vysvětluje, že nikoliv a jeho motivy jsou čistě praktického a obchodního rázu.

Před výkonem je nutné se řádně posilnit.

Claire ale není sama, kdo má pochyby. Jamie ji konfrontuje a ptá se, proč se vrátila. Po dvaceti letech, kdy si oba prošli nejedním dobrodružstvím, změnili se. Vlastně se ani neznají. Vzala to v potaz? Claire ho ujistí o svých citech a odhodlání být znovu jeho ženou, ať už je kýmkoli. Napětí znovu narůstá, jenže zase zaúřaduje zlomyslný skřítek, ničitel romantiky, a servíruje se večeře. U té si opět vypráví, ale to je jen předzvěst nadcházejícího znovushledání v plné míře. Ano, čeká nás to opět…

Svatební noc č. 2

Abych vám řekla pravdu, měla jsem z psaní Ohlédnutí za touto epizodou upřímnou hrůzu, a to právě kvůli této části, kdy se slovní zásoba hrdinů poněkud omezí na citoslovce a krátká podstatná jména, zato obrazový materiál se stane mládeži nepřístupný. Určitě chápete, že takový slušný portál si nemůže dovolit popisovat detaily intimních scén, ale naštěstí jsem při sledování našla spoustu jiných, podnětných, a hlavně publikovatelných zajímavostí.

Tak například trvalo celých 5 minut 40 sekund, než se Jamiemu a Claire povedlo svléknout. Už chápete, proč má tahle epizoda 74 minut? Pak následují další obligátní otázky. „Jsem ještě hezká? Změnila jsem se za 20 let?“ Ne, nezměnila. Podle tvůrců tohoto seriálu totiž vypadá žena v padesáti letech a po 1 dítěti jako modelka Victoria’s Secret. Dá se pochopit, že se chceme v televizi dívat jen na hezké lidi, ale opravdu si myslí, že když někomu nasadí brýle, přidá mu to na věku 20 let? To je asi stejná logika, s jakou se Superman pomocí brýlí proměnil na Clarka Kenta. Když k tomu ještě přidáte vyrýsovaného Jamieho a Claiřiny poznámky o tom, že vůbec nepřibral, jak se to většinou děje mužům středního věku, nelze tu situaci popsat jiným slovem než absurdní.

Kdo taky počítal rozepnuté knoflíky?

Když pak Jamie konečně s Claire „hupsne“ do postele, podaří se mu s pomocí skřítka zlomyslníka vrazit jí čelem do nosu. Doktorka Randallová si okamžitě stanoví diagnózu – zlomený nos, což jí zkušený Jamie vyvrátí tím, že by bylo slyšet křupnutí. Tato scéna v knize nebyla, ale je roztomile trapná, uvolňuje všechno to nahromaděné napětí a zároveň krásně ukazuje, že nic není dokonalé. Pak už se všechno odehrává tak, jak má.

Posléze Jamie v pauze na noční svačinku odhaluje, že kromě tiskařiny se věnuje ještě dalším zálibám. Třeba pašování alkoholu, a tak trochu pobuřování, za což jen tak mimochodem hrozí trest smrti. Je trochu s podivem, že si třeba tuhle podstatnou informaci neřekli už při večeři, ale to už bych byla až moc velký hnidopich.

Fyzická podstata byla pro Jamieho a Claire vždy jedním ze stavebních kamenů jejich vztahu. Ukázalo se to už při jejich svatební noci a teď je to znovu utvrdilo v tom, že se v tomto ohledu nic nezměnilo. Dojemný je určitě moment, kdy oba vzpomínají na společné začátky, kdy ani jeden nevěděl, co je to k sobě tak táhne. Ale ať je to cokoliv, nevymizelo to a nadále je to spojuje a dá se čekat, že i spojovat bude.

Nechybí detailní záběry na všechny zajímavé části Jamieho těla. Třeba záda.

Poučná snídaně

Nejdřív se Jamie samozřejmě ve velkém stylu rozloučí a pak už musí za „businessem“. Zatímco se Claire rozvaluje v posteli, vtrhne jí do pokoje mladý Ian, který ji prve pokládá za zaměstnankyni místního podniku, ale nakonec mu Claire vysvětlí, že je jeho dlouho ztracená teta, kterou všichni pokládali za mrtvou. Ian se dokonce ptá, jestli odešla za vílami, protože to je přece první „logické“ vysvětlení, které pověrami posedlé Skoty napadne. Když se dozví, že si jen udělala výlet do Ameriky, trochu ho to zklame. K samotné postavě mladého Iana mám trochu výhrady. Dle popisu v knize je to rebelantská povaha, má tmavě hnědé vlasy i oči a je opálený, prostě typický dobrodruh a Jamieho druh v každé nepravosti. Pokud jste někdo četli knihy, víte, že tohoto mladého muže čeká velká budoucnost. Zatím si jeho představitele vůbec nedokážu spojit s postavou, kterou má ztvárňovat a zatím je to můj kandidát na nejhorší castingovou volbu třetí série.

Vybraná společnost u stolu? Není problém.

Ale zpět do bordelu, pardon, nevěstince. Po náročné noci jednomu vyhládne, a tak se příjemně vyčerpaná Claire vydá ulovit si snídani pouze v noční košili. Ta ženská je s oblékáním nepoučitelná, takže není divu, že si ji nevěstky spletou s novou kolegyní a hned jí začnou dávat rady do života. Ty se samozřejmě točí kolem toho, jak se vyhnout nechtěnému početí či jak se vypořádat s neodbytným zákazníkem a co na koho platí. Řeknu vám, překládat tuhle část byla opravdu výzva pro mou slovní zásobu. Claire se ale mezi nevěstkami necítí nijak špatně do chvíle, než na scénu vpluje madam Jeanne a odkáže ji do patřičných mezí. Ani to Claire nezkazí dobrou náladu a bez protestů se vrátí do pokoje.

Mysleli jste si, že se v této epizodě nedočkáme žádného šokujícího zvratu nebo nebezpečné situace? To jste se zmýlili. Nebezpečně vyhlížející muž totiž šmejdí v Claiřině pokoji a hledá Jamieho nebo aspoň jeho účetní knihy. Aby toho nebylo málo, považuje Claire za nevěstku a nemalý podíl na tom má i její nedostatek oblečení, což je jen zopakování té samé chyby, kterou udělala už při prvním setkání s Black Jackem Randallem a kterou jsem kritizovala jen před pár řádky.

Jenže Claire se nehodlá dát jen tak, nastává zápas a jak si už tvůrci seriálu poslední dobou umanuli, scéna končí v tom nejnapínavějším okamžiku. Konec šmytec, pokračování příště.

FOTO: Starz

Jaké pocity vyvolala epizoda ve vás? Byli jste zklamaní nebo naopak příjemně překvapení? A jak na vás působily staro/nové postavy?

Diskuze /17

zvedavá

Bola som nemilo prekvapená z časti o deťoch. Malá radosť z dcéry a čo tam už teraz robil syn to som akosi nepochopila. Scény ja nepíšem, knihu mám prečítanú, moje hodnotenie – 80%. Ale výborne som sa pobavila na tomto " Ohlédnutí " za ktoré dávam 100%

30.10.2017 | 18:28:47
sebemi

Tak teď jsem se skvěle pobavila, děkuji za skvělé ohlédnutí :D Epizoda se mi moc líbila, tajila jsem dech u jejich setkání, ale je to prostě jiné. Ještě aby ne po 20 letech, ale chybí mi tam ten starý dobrý Jamie. A rozčilovala mě pořád ta otázka: „Proč ses vrátila“? Chtělo se mi řvát, protože tě miluje, nééé? :D Mám zkouknutou i nejnovější epizodu a napětí mezi nimi se hodně stupňuje, jsem na to zvědavá :)

30.10.2017 | 19:01:47
pet_a

Na tuhle epizodu jsem se šíleně těšila a musím přiznat, že jsem byla lehounce zklamaná. Problém jsem měla s některými scénami, které se liší od knihy. Ale stejně se mi díl líbil a těším se na další. Fakt jsem se u tohohle ohlédnutí výborně pobavila, díky moc. A taky moc díky za titulky.B-)

30.10.2017 | 19:05:39
diverti.mento

Líbilo se mi natočení z pohledu Jamieho. Přišli mi zbyteční jeho kumpání z vězení. Geordie byl vtipný. Líbil se mi i Ian, v tom kukuči něco bude. Mrzí mě, že vypustili scénu z knihy, jak Claire poprvé uviděl. Moc mi neseděl Fergus, ale dávám mu čas. Celkově se mi díl líbil. Výstižně natočené důležité momenty, oba herci zahráli scény bezvadně. Spousta lidí poukazuje na těla. Když vezmu, že Sama Heughana dělí od postavy 7 let, tak to není tak moc. V knize bylo, že Claire je v podstatě stejná, jen má jizvy po porodu. Byla to hezká scéna, škoda, že ji vypustili. Díky za ohlednutí a za kouzelné postřehy. A moc díky za titulky. Jen takový detail…v knize je, že Jamie čelem narazil do jejího nosu ;) Přišlo mi to vtipné už v knize.

30.10.2017 | 19:34:55
Lovila veverky

Mě se to líbilo hodně. Právě zmínka o Jamieho synovi mi přišla dost logická. Zajímalo by mě odhalení dalšího tajemství, které je v tomto díle naznačeno, ale v knize z toho Jamie vyjde jako „hajzlik“, ikdyz samotná scéna odhalení je dost vtipná. Uvidíme. Celkově změny oproti knize mi přišly fajn. Tam to bylo nějak moc přeplácaný. Vyrušení v romantických okamžicích taky schvaluji. Tohle nikdy nebyla jen klasická limonada, tak proč to trochu „neshodit“? Že se Jamie ptal proč se vrátila? Byl prostě nejistý a bál se zklamání. Potřeboval ujistit. Fergus je prostě boží, úplně ho žeru. A mladý Ian? No taky mi moc nesedí. Možná ale bude zajímavé sledovat jeho proměnu. Třeba byl záměr právě tohle.

30.10.2017 | 20:18:47
terari

Epizoda za mě byla super, knihu jsem ještě nečetla takže to porovnat nemůžu. Fergus je skvělý hraje to dobře ale i tak mi tam nějak prostě nesedí :/ Chtěla jsem se zeptat tvůrci seriálu říkali že v tomto díle by se měl schovávat nejaký Easter egg všimli jste si ho někdo? Ja jsem vůbec nic nenašla :/

#7 pet_a
30.10.2017 | 22:21:09
pet_a

#6 terari: Ano, siri už prozradila v jiné diskuzi: https://www.edna.cz/…teho-dilu-1/#…

31.10.2017 | 7:54:05
Jarka62*

Epizoda se mi moc líbila, splnila mé očekávání i přes drobné odchylky. Fergus je ohromný sympaťák, mladý Ian trochu jiný než v knize, ale uvidíme jak se vyvine. A kdo říkal, že Jaime nebyl vždy galantní? Galantní chlapi jsou vymírající druh, ale Jaime to drží na 100 % :) A ta scéna s nosem v knize opravdu byla…

31.10.2017 | 8:32:20
hermionablack

Děkuji velmi za chválu i vaše postřehy. A scéna s nosem opravdu byla, tak já se jdu chytnout za nos a opravit to :D

#15 Jarka62*
webmaster
31.10.2017 | 9:29:48
Zuzanej

Krásně shrnuto, díky moc. Mě se epizoda až na drobnosti líbila moc, ani tak mi nevadilo dlouhé svlékání, myslím, že to k tomu patří, krásně vystupňovat napětí. Co mě ale vždy štve jsou právě ty scény , kdy se Claire chová trochu jako blbka . Potuluje se po nevěstinci v noční košili…( no jak už bylo řečeno, scénář nepíšu) Taky nemám srovnání s knihami, ale to se chystám napravit, už mám připravené Bubny podzimu a Hořící kříž. Mladý Fergus se mi líbí moc a Ian v podstatě také, má taková nevinná kukadla a vzezření jelimánka, scéna kdy v 7. dílu vyřvává píseň byla boží.

31.10.2017 | 10:03:51
Veru.nka

Díky za skvělý ohlédnutí, u kterého jsem se upřímně zasmála :D Já jsem z tohodle dílu stále rozpačitá, těším se, až se konečně dostanu k četbě Mořeplavce a spravím si chuť …

31.10.2017 | 11:08:34
Slunicko26

Také se přidávám k pochvale za hodnocení a potvrzuji scénu s nosem – četla jsem to mnohokrát. Ještě chyběla odchylka s číňanem, který v knize nezvaného návštěvníka zastřelil – konec konců, měl nakázáno ženu Jamieho chránit. Tím se úplně nově vytvořila situace s operací hlavy v dalším díle. Co se mi moc líbilo a myslím, že to tvůrci scénaře vymysleli lépe, že se Jamie přizná, že má syna. V knize jsem nechápala, proč to nechtěl říct, přišlo mi to zbytečné tajení. To s Loagharii chápu, tady je třeba vyčkat na vhodný okamžik a moc se mi líbí, jak je mezi řečí s Fergusem tento problém naznačen. Celkově se mi tento díl moc líbil a zcela naplnil mé očekávání. Bylo to vzrušující, napínavé, erotické, vtipné i romantické. Jo, co se týče stáří postav. Nevidím to tak nereálné. Samovi je skutečně 37 let a Caitriona má 38 (můj ročník) a to je zhruba jen o 6 let méně, než jejich postavy. Těla herců jsou v podstatě pracovní náčiní a oni je mají sakra pěkná. Sam se mi víc líbí jako Jamie. V knihách je pak dále popisován jako chlapák, z kterého je až strach – Rudý „ďábel“, mohutný a silný. Já osobně jsem s jeho podobou ve filmu velice spokojená – pastva pro oči a ty jeho oči, no prostě hrdina pro romantické seriály na výbornou. Neslintám, jen tiše vzdychám......

#13 Zuzanej
31.10.2017 | 13:30:09
Zuzanej

#12 Slunicko26: Ano, ano zcela souhlasím se vším a ještě mám takový osobní „voajérský“ postřeh: připadá mi že Claire má postavu ještě hezčí než před třemi roky, asi malinko přibrala a vrazilo se jí to jen do prsou.:-) Ach jo má to někdo štěstí.

31.10.2017 | 13:53:31
Slunicko26

Mě by se moc líbilo, kdyby byli pár i ve skutečnosti. Nevěřím, že spolu nic doopravdy nemají – to by nemohl nikdo ustát. Navíc, když je sleduji v rozhovorech, tak mají k sobě hodně blízko, podobný humor, baví se tím, co dělají a připadají mi spolu spokojení. Musí to být úžasná práce. Podle mě to dělají naplno, také tím seriálem žijí, jako my diváci. Jsou úžasní, celý tým kolem Outlendru mi přijde báječný. Těším se na scény u moře a na lodi a také na setkání s Brianou. A někdy, když je mi smutno, tak si pustím jejich svatbu v 1. sérii, ta mě vždy dokáže vynést „do nebe“.

#17 kuba2008
31.10.2017 | 15:08:36
Jarka62*

#9 hermionablack: Netřeba se omlouvat, my všichni jsme tu rádi zato co pro nás děláte, za titulky i rozbory. Díky moc!

31.10.2017 | 15:44:38
Radka2

Epizoda byla moc pěkná, hezky je zde shrnuta. :) Fergus je fešák, hezky se z kluka vyloupl, Ian je správňácký, je to ještě skoro dítě, bude bezva vidět, jak z něj zážitky udělají chlapa. Setkání J a C mi přišlo reálné, poplakala jsem si. Děkuji za hezký článek a samozřejmě za titulky, bez nich bych z toho moc neměla.

31.10.2017 | 19:52:14
kuba2008

#14 Slunicko26: Souhlasím, že Sam a Caitriona k sobě mají hodně blízko. Na všech besedách s fanoušky jsou užasně příjemní, uvolnění, usměvaví, vtipní. Vzájemně se dotýkají, líbají. A není to nic hraného, je to úžasně přirozené. Je vidět rozdíl, když je pak fotí profesionálové. To se chovají trochu jinak. A jejich role v tomto seriálu? Věřím jim každé slovo, každé gesto. Oni to prostě prožívají.

10.11.2017 | 21:28:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás