Outlander (Cizinka) Ohlédnutí za epizodou The Fox's Lair

Ohlédnutí za epizodou The Fox's Lair

Ohlédnutí za epizodou The Fox's Lair

S novým týdnem jsme konečně dopluli do Skotska a dočkali se spousty důležitých zvratů. Jamie je nucen jít do války a shání proto co největší podporu, aby zvrátil výsledek povstání. Pojďte si s námi připomenout, co se stalo v díle s názvem Liščí doupě.


18 0
3.6.2016

Ahoj, Lallybrochu. Sbohem, Lallybrochu

Konečně jsme se vrátili do Skotska! Bohužel to ale netrvá dlouho a idylka skončí. Na můj vkus až moc rychle. Pokud vím, i v knize dostali Jamie a Claire trochu času, aby si užili Lallybroch a rodinu, než odešli do války. Každopádně až příliš brzy dorazí dopis, ve kterém je Jamie podepsaný jako podporovatel Karla, a tím pádem nemá jinou možnost, než skutečně vytáhnout do jakobitského povstání. Úplně jsem nepochopila, kdo v seriálu padělal Jamieho podpis (Karel?), ale pokud si dobře pamatuju, v knize to byl Dougal.

Lord Lovat

Karel nakáže Jamiemu, že musí sehnat co nejvíc mužů a jemu nezbývá nic jiného, než odjet za svým dědou, lordem Lovatem, aby ho požádal o podporu a muže. Lovat ale není kdovíjaký lidumil, je to úskočný lišák, který nepohne ani prstem, pokud se mu to nehodí do krámu. V knize mi přišel zlověstnější než v seriálu, ale to už tak bývá. V knize jsem měla z celé návštěvy u Lovata docela guláš, tady se to docela hezky vykrystalizovalo.


Muži, nebo Lallybroch

Lovat, jak už jsem psala, touží jen po vlastním prospěchu. Navíc má s Jamiem a hlavně jeho otcem pohnutou historii, na kterou evidentně ještě nezapomněl. Souhlasí, že bude podporovat Karla a poskytne muže, ale pouze pod podmínkou, že na něj Jamie napíše milovaný Lallybroch. Jinak podepíše dohodu s Columem o tom, že zůstanou mimo celé povstání a nepodpoří ani jednu stranu. Jamie je zoufalý, ale na rozdíl od ostatních ví, jak fatální by bylo, kdyby se povstání nezdařilo. Užuž chce podepsat, když to zachrání Claire svou „vizí“ a před jistou smrtí ji zachrání Lovatův syn. Lovat se nakonec rozhodne poskytnout synovi muže, aby s nimi mohl jít do války. Přiznávám se, že netuším, jak tohle bylo v knize, takže mě klidně můžete doplnit.

Kajícná Laighaire?

Diana se zmínila, že se v nadcházejících dílech dočkáme velkého rozdílu oproti knize, který se jí osobně moc nelíbil. A skutečně jsme se ho dočkali. Na scéně se objevila Laoghaire, kterou si určitě všichni pamatujeme z první série, protože málem kvůli ní zemřela Claire a na smrt poslala i Geillis. Laoghaire Claire přísahá, že se napravila a že jen touží po jejím a Jamieho odpuštění. Jo, to ti tak všichni věříme… Claire ji využije, aby získala Lovatova syna na svou stranu, což se jim nakonec povede. Jaký bude Laoghaiřin další osud a jestli se ještě v seriálu objeví, to je ve hvězdách (my, co jsme četli knihy, víme své, ale jak vidíte, tvůrci se rádi odklánějí od skutečného děje a vymýšlejí si svůj). Mně osobně se objevení Laoghaire v téhle sérii nezamlouvá a souhlasím s Dianou, že to asi neměli dělat.

Monolog k miminku

Kdo ze čtenářů se na tuhle scénu netěšil? Já sama jsem ji hodně prožívala i v knize a protože už to je chvíle, co jsem ji četla, zapomněla jsem na ni. Proto mě mile překvapilo, když se nám tady objevila. Jamie, který musel být uvnitř naprosto zoufalý, navenek ale hraje silného muže, který vydrží cokoliv, měl alespoň na jednu noc pro sebe někoho, kdo ho vyslechne, nesoudí a hlavně nikomu neřekne nic z toho, s čím se mu Jamie svěřil. Opravdu skvělá scéna.

@LadyAlex
Jak už napsalo velké množství fanoušků, návrat do Skotska se jim opravdu moc nevyvedl. Opravdu si myslím, že měli alespoň půl dílu nechat, aby si Fraserovi užili trochu klidu. Ale je jasné, že pokud chtějí stihnout všechen děj, který nás čeká, musí tvůrci trochu zrychlit tempo.

@hermionablack
Tentokrát bude mé hodnocení trochu povrchní, ale návrat přece jen přinesl nějaká pozitiva – Jamie se dal konečně ostříhat a vrátil se do kiltu (hurá), k tomu nás zase může ohromovat skotská nespoutaná příroda (hurá podruhé) a pravý skotský přízvuk (to už tak hurá na překlad není) a Laoghaire navíc tentokrát hodně utře (hurá potřetí), takže suma sumárum, za mě ok a těším se na více akce a méně slz.

@ScaryX
Velmi krátký klidný pobyt na Lallybrochu je už tak omývané téma, že ho nemá smysl dále kritizovat. Stejně tak často citovaná slavná scéna s falešnými zuby lorda Lovata, kterou nahradila jakási lampulka, která stejně jako dřevěné zuby skončila efektně v krbu. A teď nás podle všeho zase čeká bojové Skotsko.

Diskuze /3

kelpie

V knize podepsal Jamieho Bonnie Prince |Charlie.V dopise mu poslal omluvu, prý nebylo dost času k zaslání, ,aby to Jamie podepsal osobně.

4.6.2016 | 9:39:30
siri

„Ahoj, Lallybrochu. Sbohem, Lallybrochu“ :D

Jj, byl to Karel, kdo Jamieho podepsal.

Lord Lovat perfektně obsazen (Bryndenem Černou Rybou), mě mrzí, že neproběhla nějaká větší interakce mezi ním a Claire, v knize tak kompromisní nebyla, ale souhlasím, že dění v Liščím doupěti bylo vcelku přehledně podáno. Nedivím se Dianě, že se jí vpravení Laoghaire do děje nelíbilo, ale jak už jsem psala jinde, nejspíš je třeba ji nečtenářům průběžně připomínat… A líbila se mi Maisri. O mladém Simonovi už jsem se vyjádřila, brrr. :D

webmaster
4.6.2016 | 20:51:39
LadyKamčatak

Zápletka s Laoghaire mě také dost zaskočila, na jednu stranu scéna kdy ji Claire konečně setřela byla cool :D a je dobře tu malou mrchu připomenout, ale jestli tímhle způsobem no nevím, s tím co vím z knihy mi to zkrátka nesedělo a nemohla jsem jí ty její omluvná očka věřit ani na vteřinu. :D

Ani mě netrápilo, že ten Lallybroch zkrátili, jen ať ten děj sviští.. jen mě zamrzela předělaná scéna s první úrodou brambor.. V knize se odehrávala přímo na poli a bylo to více takové slavnostní a mělo to hloubku – oslava úrody.. v tomto díle to působilo strašně obyčejně..jo máme brambory, no a co :D Můžou pochopit asi jen ti kdo četli..:)

5.6.2016 | 1:51:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E10: Heaven & Earth

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují: @hermionablack, @LadyAlex, @siri a @Miss.Fine.
Přečasy: @ScaryX

Překlad sedí na verze:

  • WEB.h264-CONVOY
  • WEBRip.x264-RARBG
  • NF.WEBRip.DD5­.1.x264-NTb
  • AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete ve fóru.

Kategorie Hodnocení epizody slouží pouze k hodnocení epizody. Své případné dotazy prosím směrujte do všeobecné diskuze.

Odhadované dokončení překladu je pouze orientační, podle potřeby se může změnit.

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás