Outlander (Cizinka) Rozbor první upoutávky

Rozbor první upoutávky

Rozbor první upoutávky

První záběry z nové ukázky máme za sebou, ale čeho všeho jsme se tam dočkali? Podívejte se s námi na rozbor toho, co nás čeká a jaká dobrodružství nová řada skýtá.


15 1
17.4.2017

Lhal jsem, zabíjel a neplnil své sliby. Ale když předstoupím před Boha, budu moct říct jednu věc, která vyváží všechno ostatní.

Těmito slovy začala upoutávka nové série podle Mořeplavce, třetího příběhu z knižní série Cizinky. Takzvaná „Suchozinka“ je tak s novými záběry snesitelnější, ale opět o něco bolestnější, když si uvědomíme, že premiéra je stále téměř v nedohlednu. Spolu s hloubkovým rozborem ze serveru Entertainment Weekly vám přinášíme náhled za oponu první ukázky. Dozvíte se tak, na co která scéna odkazuje podle knih. Důležité momenty však zůstanou ukryty za spoilery, pokud si nechcete zkazit překvapení.


Upoutávka začíná posledním společných rozloučením Jamieho a Claire. Jak je jen možné, že jediný Claiřin pohled dokáže vyjádřit bolest, touhu a bolestné zjištění, že už nikdy neuvidí svého milovaného Jamieho? Claire se právě chystá na cestu skrze kameny v Craigh na Dun do 20. století, aby obnovila svůj starý život s prvním manželem Frankem Randallem. Kam je asi osud oba zavede?

Nyní jsme svědky sekvence, kdy se procházíme Cullodenským bojištěm a vší tou zkázou, kterou za sebou bitva zanechala. Výkonný producent seriálu Ronald D. Moore se dříve vyjádřil, že by divákům bitvu u Cullodenu rád plně zprostředkoval. Snad se tedy v začátku série dočkáme surovosti oné slavné bitvy, která určila další směřování historie.

Jamie se probouzí z děsivého snu Cullodenské vřavy zpátky k životu. Přežil bez zranění? Co si pro něj nyní osud přichystal? Kam ho jeho cesta zavede a jaký ho teď čeká život bez jeho milované Claire?

Tady nám někdo nestárne… Byť od událostí mezi druhou a třetí sérií uběhlo 20 let, ve tvářích Claire a Jamieho to příliš znatelné není. „Myslím, že nechtěli, abychom se příliš změnili“, svěřila se Caitriona Balfe během natáčení v jižní Africe. „To stárnutí je opravdu jen jemné. Jen nás trochu vystavili zubu času, ale jinak je to velmi jemné.“

Ach, ty překrásná Sophie Skelton. Jak rádi tě opět vidíme v roli dcery Jamieho a Claire, Brianny. Ale jak to bude s tvým účinkováním po boku matky Claire a adoptivního otce Franka během třetí řady? Nebo se tě více dočkáme teprve až ve čtvrté sérii?

Scéna, která nerezaví. Záběr na ruku, která se sentimentálně vláčí nad flórou krajiny, jako by z oka vypadl scéně z filmu Gladiátor. Zdála se Maximovi (Russell Crowe), když kráčel vstříc své jisté smrti. Kampak asi tohle rozmýšlení zavede chudáka nebohého a ztraceného Jamieho?

Brie snad zažije po boku své matky a domnělého otce i mnohé příjemné okamžiky, než se jim do života opět připletou odhalená tajemství a skotská minulost.

A kdopak nám to skončí v Jamieho objetí? Získá snad jeho obdiv další z řady dívek propadnuvší Fraserovkému kouzlu, nebo půjde o něco víc? Tahle otázka vám jistě nedá klidného spánku.

Nemocniční scéna, která by tak trochu jako z oka vypadla sbíhajícím se doktorům (a sestrám) z rozličných úvodních znělek seriálů (MASH nebo třeba Pohotovost). Ale ať už Claire pospíchá kvůli čemukoliv, jistě odvede svou práci na sto procent.

Páni, to tedy bylo něco! Jedná se snad o jednu z důležitých scén Mořeplavce?

Je tohle možná ta chvíle, kdy Jamie zasáhne výstřelem hraběte z Ellesmere kvůli jeho výhrůžkám jistému dítěti?

Pokud se i vám honí hlavou, odkud tahle scéna pochází, tak nejste sami. Bylo však osvětleno, že se nejspíš jedná o jistý tajemný ostrov, skýtající další dobrodružství.

Řeč je o ostrovu se skrytým pokladem. Sama autorka Diana Gabaldon se popisu ostrova v knize příliš nevěnovala, a tak mohli o to víc tvůrci seriálu popustit uzdu svým fantaziím.

Pokračování příběhu nás čeká až v září tohoto roku. Do té doby vytrvejte a mějte pevné nervy s blížícím se ohlášením konkrétního termínu premiéry.

Foto: STARZ

Jak zapůsobila první upoutávka na vás? Plnohodnotného traileru se dočkáme až za delší dobu, ale i tak mohou být nové záběry našich hrdinů malou náplastí. Jaká máte od nadcházející série očekávání?

Diskuze /3

Ptolemai

Právě jsem dokoukala druhou sérii a bože, čekat 5 měsíců bude mazec :/ Tenhle seriál ze mě dělá měkotu :D

#2 SaDiablo
17.4.2017 | 22:58:56
SaDiablo

#1 Ptolemai: 5 měsíců. :D Mně přijde, že čekám už nejmíň 5 let. :D

17.4.2017 | 23:59:30
tigy

Na tej štvrtej foto od konca to vyzerá, akoby Jamie niesol nejaké dieťa…

18.6.2017 | 0:13:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás