Outlander (Cizinka) Velké finále už je za rohem

Velké finále už je za rohem

Velké finále už je za rohem

Už tento víkend odvysílá stanice Starz prodlouženou epizodu závěru druhé řady. Co vše nás čeká a na co se můžeme ještě těšit? Udělejme si malé shrnutí.


26 0
6.7.2016

Hned pilotní epizoda druhé řady přinesla šokující překvapení. Zatímco jsme v závěru první série zanechali Claire a Jamieho na cestě do Francie, kde se chystali překazit jakobitské povstání, nová řada se uvedla totálně zoufalou Claire, která se znenadání zjevila v dobových šatech v roce 1948 u kamenů na Craigh na Dun. Bum!

Nyní nás čeká další zásadní časový posun. V úvodu epizody uvidíme Claire na cestě za smířením s její obdivuhodnou minulostí. Claire společně se svou dcerou a s adoptivním synem zesnulého reverenda Wakefielda pátrají ve Skotsku šedesátých let po událostech, jež následovaly po nešťastné bitvě u Cullodenu. Vlivem náhodných událostí však během jejich bádání dojde k odhalení léta střeženého tajemství a brány minulosti se tak otevřou nejen pro Claire, ale i pro její nyní dospělou dceru. Co tedy čekat? Co je nutné ještě vyřešit? Které otázky zodpovědět?


1. Seznámení s Briannou a Rogerem

Brianna je ta rusovlasá holčička obdivující kresbu volavky v knihovně v Bostonu v roce 1954 v epizodě Faith. Roger je ten okatý chlapec z fary v Inverness v roce 1948, kterého jsme viděli v úvodu k druhé sérii. Pravděpodobně není třeba vysvětlovat, kdo je Briannin otec. Že Rogerova minulost také skrývá tajemství. A že obě nové postavy budou ještě hodně důležité pro budoucí děj. Jak se vám líbí?

2. Jamie se utká s Dougalem

Jamie a Claire vymyslí poslední zoufalý plán na odvrácení masakru u Cullodenu. Tento jejich poslední konspirační pokus má však nechtěného svědka, Dougala. Každý ví, jak těžké je Dougalovi vůbec cokoli vysvětlovat, a že je nasnadě, že ten paličák nebude mít pochopení. Situace vyústí v násilnou konfrontaci. S jakým závěrem?

3. Loučení

Claire je těhotná, pamatujete? Od ztráty Faith nebyla o dalším Claiřině těhotenství dosud zmínka. Bude to teď a tady a bude to srdcervoucí. Historie je neúprosná a Jamie s Claire si musí opravdu říct sbohem. Konečné a nezvratné poslední sbohem. Claire to odmítá, Jamie však ví, jak ji přesvědčit. Tuto pasáž uvidíme několikrát, protože napoprvé to jistě přes slzy nedáme.

4. Kdo přežije?

Culloden bude. To je nezvratný fakt. Zoufalí, vyhladovělí Skotové vyrazí v blátě a zmaru na své setkání se smrtí. Se kterými postavami se budeme muset nadobro rozloučit? S věrným Murtaghem , jednookým Rupertem, odvážným Rossem a s ostatními muži z Lallybrochu či se zbožňovaným Fergusem?

5. Věštba

Čas se naplnil, Claire tenkrát ve Wentworthu prozradila Jack Blackovi datum jeho smrti. Dojde na její slova, nebo Odporný Nechuťák nakonec vyklouzne svému osudu ze spárů, aby mohl páchat svá nechvalně proslulá zvěrstva i v dalších sériích?

6. A konečně… co se, sakra, stalo s Jamiem a co bude dál?

Ať to bude jakkoli, ani v nejmenším nekončíme! Až se dostatečně vypláčeme, můžeme se začít těšit na třetí sezónu. Přípravy na natáčení už běží, první klapka má padnout velmi brzy, už na sklonku léta. Jestliže tedy nedostaneme uspokojivé odpovědi na všechny otázky již nyní, najisto na ně odpoví v příštím roce Mořeplavec.

Foto: Starz, Entertainment Weekly

  • 000229732hr-0-cc1f5c18cc8e3d7e1bb42a63f12aed0e.jpg
  • 000229733outlander0052284-0-ab9955948b1d84bf8197005172db8fea.jpg
  • 000229734outlander000014410-0-19ea9c5a6abace5a925be2e7f438b2b2.jpg

Diskuze /26

vivien29

Jezuskote to je luxusně napsaný článek!!! Honem palec nahoru! Převeliký dík!!! Teď nebudu onlajn, ale večer si ho přečtu a prohlídnu ještě jednou – stojí opravdu za to!! :-)

p.s.: Bude i nějaký článek o infarktovkách?

6.7.2016 | 15:37:06
24ron 24

Super článek díky. Knihy som nečítal, len minimálne a už sa teším na Briannu a Rogera v budúcich sériách si toho ešte užijú a hlavne bod 3. bude masaker. Hláška „Tuto pasáž uvidíme několikrát, protože napoprvé to jistě přes slzy nedáme.“ ma totálne odrovnala!! :D :D Veľká pravda autor článku. Ja už čítam prečo tú pasáž uvidím víckrát, čo sa k nej ešte budú vracať a potom čítam ďalej lebo na poprvé to cez slzy nedáme a ja som totálne vybuchol :D Je to bohužiaľ tak, už mám pripravený kartón kapesníkov, u nás na dedine bude poriadna potopa vďaka mne ;) :D

6.7.2016 | 15:43:46
bina23

Moc hezky napsané-paráda a gratuluji k redaktorskému postu-všimla jsem si až nyní. Nezapomeň na nás se všemi novinkami a zajímavostmi . Je to super.:-) "-)

6.7.2016 | 18:57:54
jasonpileek

" Tuto pasáž uvidíme několikrát, protože napoprvé to jistě přes slzy nedáme ", tak toto mi fakt dostalo :D :D Jináč přiznávám, že u celé druhé série mám nějak nedostatek testosteronu, takže už teď vím, že to bude totáč :-P Ted jsem si znova pustil první díl druhé série a už jsem z toho zase rozklepaný. Ten Ron mi zase dává. Ten mi dokázal takhle vydeptat už během BSG a Caprica :-P Jinak super článek ;-)

6.7.2016 | 19:29:04
siri

Moc vám děkuju za milé reakce na mou premiéru na Edně. Pokud jsem vás pobavila, jsem úplně nejšťastnější. Viv – myslím, že tobě by to psaní taky šlo… ;)

#7 vivien29
webmaster
6.7.2016 | 22:35:43
kristynak

Ježíši, už jen jak to čtu, tak se mi svírá srdce… Těším se a bojím zároveň..

#7 vivien29
7.7.2016 | 10:53:40
vivien29

#5 siri: ano, moc pobavila!!:-) Je bezva, že mají naši adminové výpomoc:-) Máš moji plnou důvěru – je zbytečné, abych něco psala taky, když ty píšeš, jako kdybys mi viděla do hlavy:-))) (a nám všem do srdce):-) Zůstanu u vykecávání se v diskuzích – doufám, že to diskutování teď nebudeš flákat!!! Po poslední epizodě bude určitě co rozebírat!!

#6 kristynak: Tak já to mám úplně stejně! Nejradši bych premiéru odložila ještě o týden:-)))

#8 siri
7.7.2016 | 19:01:43
siri

#7 vivien29: Nemám v plánu se flákat, jen jsem teď dva dny těžce nestíhala ;).

Kdyby proběhla premiéra opravdu v úterý, určitě bych to nevydržela a jakmile by byla k dispozici, hned bych se koukla. Přestože mám, podobně jako vy, smíšené pocity. Ale přistihla jsem se, že už pomalu ztrácím pozornost a poohlížím se jinde, jak je ta pauza mezi epizodami nezvykle dlouhá.

webmaster
7.7.2016 | 19:41:40
viki2

Ahojky.Nejsem vůbec seriálový tip, ale Outlander mě dostal :-) V mém okolí to snad nikdo nesleduje, tak se nemám o své zážitky a pocity z tohoto díla s kým podělit.V televizi mě popravdě zaujala upoutávka a hudba…mám slabost pro tuto muziku…Tak jsem shlédla první díl, po té jsem čekala nedočkavě týden na další.U třetího dílu jsem si vzpomněla na internet a začla pátrat po stahování. A po shlédnutí díla v originálu jsem už na telku koukat prostě nemohla. Dabing..bez komentu…kdo vymyslel například dát Randalovi hlas Čenského nebyl při smyslech.A i kdyby to dabovali sebevíc lépe, byl by hřích nechat si ujít originál.Jsem nadšená z dost přesných titulků…za což moc děkuji :-) Jsem nadšená ze skvělých výkonů všech herců, přírody, hudby a hlavně furt přemýšlím o tom, jak někoho mohlo napadnout tak úžasné téma, smyšlené a přesto prolnuté pravdivou historií, kde se to v té ženské vzalo :-) a že to vzali do rukou pro ztvárnění seriálu ti praví, to je zbytečné připomínat. Prostě všemi směry bomba.

#10 kristynak #11 siri #15 kelpie
7.7.2016 | 21:03:29
kristynak

#9 viki2: Fakt ho mluví Čenský?? To jsem snad ani neměla vědět..

#11 siri
7.7.2016 | 21:24:21
siri

#10 kristynak: Jo, Čenský mluví Franka/Black Jacka v české verzi na Prima Love, na AXN ho mluví Jiří Ployhar, což je taky blbý, protože má na tu roli mladě a sympaticky znějící hlas (přestože je jen o dva roky mladší než Tobias Menzies).

#9 viki2: Viki, mrkni taky do diskuze, jestli trpíš komunikační nedostatečností ve svém okolí, tam se můžeš s námi vyřádit ;).

#12 LadyAn #13 ScaryX
webmaster
7.7.2016 | 21:59:46
LadyAn

#11 siri: Já jsem viděla dabovanou první serii od AXN a na Primu se vůbec nemohu podívat, ty hlasy jsou strašné.Originálu nerozumím ale s titulky si to užívám!
A poslední díl? Těžký rozpor-1.velká nedočkavost a za 2.připravené kapesníky a sevřený žaludek už dopředu.

7.7.2016 | 22:13:45
ScaryX

#11 siri: Na AXN je i zajímavé, že Franka a Black Jacka prý mluví rozdílní herci. Celkem zajímavý nápad.

#14 siri
webmaster
7.7.2016 | 22:19:18
siri

#13 ScaryX: Máš pravdu! Koukám na Dabingforum a jako Black Jack je uvedený Luboš Ondráček. Tak to se omlouvám za mystifikaci, já s AXN dabingem viděla jen začátek prvního dílu, k Black Jackovi jsem se nedostala a udělala si rychlý závěr. Tudíž ten Jiří Ployhar jako kultivovaný Frank bude nakonec OK. Nic to ovšem nemění na faktu, že seriál na AXN běžel v krácené verzi, to by mě štvalo možná víc než špatný dabing.

#18 vivien29
webmaster
7.7.2016 | 22:30:09
kelpie

#9 viki2: Pravdivá historie,tak o tom se dá diskutovat .Když jsem to četla poprvé,byla jsem naštvaná. nicméně chápu,že je to kniha, ne historický dokument. Leccos si spisovatelka posunula v čase- např.vztah s Louisou,, Cbumberlandovy narozeniny,… Bonnie Prince Charlie první rytíř Evropy,který se už ve 13-ti letech zúčastnil obléhání Gaety,byl hrdina,který bojoval za náboženskou toleranci v Británii , žil s pocitem hrdosti a neochvějně věřil v právo krále .na vedení svého národa,.což byla jeho povinnost, svěřená mu bohem O svůj trůn bojoval ještě v roce 1759,kdy byl i v Londýně,i když riskoval svůj život. Pít začal později.A po Cullodenu se bojovalo ještě u kasáren u Ruthvenu následující den.. Ale příběh Jamieho a Claire je skvělý.

7.7.2016 | 23:28:05
viki2

Já se moc do konverzace zapojovat asi nebudu, není moc času, ale ráda si tu pročítám. A chtěla jsem se vypsat z těch dojmů, jak to na mě celé zapůsobilo. Všichni hrají tak uvěřitelně, že je to fakt estráda pro oko i ucho. Chtěla jsem si koupit knihy, jenže mě tak zklamaly recenze na překlad, že si je snad objednám v originále.Ne­rozumím anglicky ani kvák, učím se tak leda s dcerou základní věty a pár slovíček, ale snad se do ní kvůli těm knihám pustím :-) a třeba je do důchodu i přečtu.:-)

#17 kelpie #21 jasonpileek
7.7.2016 | 23:57:16
kelpie

#16 viki2: Tak strašné to není,preferovala bych češtinu,pokud neumíte dobře anglicky.V ori­ginále ale objevíte i to,co se ztratilo v překladu.Třeba když paní Murrayová sedí na posteli a vykřikuje kdo,kdo jako stará tlustá sova. Přeložte si paní do angličtiny a vidíte to směšnější.

8.7.2016 | 13:32:53
vivien29

#14 siri: Dabing AXN jsem slyšela omylem, vydržela jsem asi 20 vteřin. Již nikdy více. Dabing na Primě jsem vzdala, viděla jsem celkem tři epizody, víc jsem nevydržela. Vystřižená scéna byla na Primě hned v první epizodě, všimla jsem si toho, protože jde o jednu z mých oblíbených (zařadila bych ji mezi svých 25 nejlepších), dalo by se říct, že tím byl můj pokus sledovat Cizinku v TV prakticky u konce:-)))

8.7.2016 | 14:57:46
kristynak

Já viděla na Primě jen první díl, než mě nějaká dobrá duše nasměrovala sem ;). Dabing Claire se mi zprvu docela líbil, jenže pak jsem zjistila, že ji mluví Lucie Benešová a v tu chvíli jsem už viděla jen ji. No a když jsem slyšela Claire v originále, tak bylo rozhodnuto, ten hlas je naprosto jiný!

Další věc je, že v dabingu neslyšíte to skotské nářečí, ostré R, prostě to nemá ten šmrnc. Anglicky rozumím asi tak každou čtvrtou větu, takže jsem velmi vděčná za titulky od Edny ;)

8.7.2016 | 15:13:02
kelpie

Ano,seriál je lepší v originále, s titulky nebo bez.nich
Knihy jsou dlouhé, ,pokud neumíte excelentně anglicky, je to ubíjející. Proto bych volila raději dostupný překlad,– pokud je přeloženo.

8.7.2016 | 15:51:05
jasonpileek

Tak to je jasný, že přízvuky a dialekty se prostě nedají nadabovat, proto když jsem viděl upoutávky na Love , tak jsem se radši ani neodvážil si to s dabingem pustit :) A Čenský Blackjacka ? To jste mi docela dostali :)
#16 viki2: Doporučuji, jestli máš email u googlu (či android v telefonu), tak si tu knihu najdi na „google play“. (Je to tam jako The Outlander Series Bundle: Books 1, 2, 3, and 4) Máš tam i dost dlouhý ukázky zdarma, aby sis mohla udělat obrázek, jestli si to opravdu chceš louskat sama :) Já to tak udělal, skončil po pár stranách a usoudil, že je to asi zbytečně :)

8.7.2016 | 17:37:43
Samema

Miluju tento seriál a druhá série se mi líbí víc něž první,přidávám se k ostatním a děkuji za krásný článek a už tu mám přichystanou krabici s kapesníčkama na poslední díl :-D,originál s titulkama super,všem překladatelkám a překladatelům velké díky a dabing na prima je fakt dost šílenej :-D Tento seriál je skvělej a budu se moc těšit na třetí sérii :-D

8.7.2016 | 23:07:05
viki2

Díky za rady. Prubnu to na tom google play. Já už si ten seriál přehrávám snad čistě z pracovních důvodů :-) fakt jsem se začla učit anglinu. Pouštím si to každý večer místo pohádky a mám úspěchy ! Už jim občas i rozumím :-) …píšu si fráze, vytahla jsem gramatiku z kdysi, kdy se pokoušel učit manžel a nakoupil učebnice. No, trochu jsem se pravda při prolistování knih orosila, ale nehodlám se vzdát jen tak lehce !

#25 vivien29
8.7.2016 | 23:29:09
Dana Fana

viki2, obdivujem Vasu odvahu pri vasich zakladnych znalostiach anglictiny a verte mi, ze tie knihy naozaj budete citat az do duchodu a este aj potom…Videli ste hrubku tych knih? A je vam jasne ze do filmu sa dostali len casti deja z knih? Ak to zvladnete, tak naozaj klobuk dolu :-)

10.7.2016 | 1:01:01
vivien29

#23 viki2: viki, já nerozumím tvému hodnocení aktuální epizody a počtu udělených procent. To hodnotíš to, že jsi nerozuměla textu nebo to, že jsi nerozuměla těhotenství Claire nebo jde skutečně o hodnocení epizody – jakože se ti nelíbila a nezaslouží si lepší hodnocení?

10.7.2016 | 11:49:05
40440

Knihy si rozhodně přečtěte, pokud nechcete čekat ještě 8 roků, než dokončí natáčení celé deseti dilné knižní série. Jak již bylo řečeno, jsou tam sice chyby, ale není to až zase tak podstatné. Serial je sice pěkný ( mě se líbila více první řada), ale není tam rozhodně všechno co je v knize.Docela mě mrzelo, že některé pro mě důležité věci vynechali. Dali tam zase věci, které v knize vůbec nejsou. Jako vzpomínky Claire na druhou světovou válku. Rovněž zatčení mladého Grey není natočeno, tak jak bylo popsáno.

10.7.2016 | 22:50:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E09: The Doldrums

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují: @hermionablack, @LadyAlex, @siri a @Miss.Fine.
Přečasy: @ScaryX

Překlad sedí na verze:

  • WEB.h264-CONVOY
  • WEBRip.x264-RARBG
  • NF.WEBRip.DD5­.1.x264-NTb
  • AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete ve fóru.

Kategorie Hodnocení epizody slouží pouze k hodnocení epizody. Své případné dotazy prosím směrujte do všeobecné diskuze.

Odhadované dokončení překladu je pouze orientační, podle potřeby se může změnit.

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás