Outlander (Cizinka) Vyšel soundtrack k druhé řadě

Vyšel soundtrack k druhé řadě

Vyšel soundtrack k druhé řadě

Nezaměnitelná hudba Beara McCrearyho doprovázela osudy hrdinů i tuto sérii a ke starým známým dudám přibyly i další nástroje a motivy. A co všechno provázelo tvorbu soundtracku? Dozvíte se v článku.


14 0
6.11.2016

O skladateli

Nemá smysl se dlouho vypisovat – Bear McCreary se proslavil už originálními motivy pro seriály Da Vinci's Demons nebo Battlestar Galactica. Do širšího povědomí ho ale dostala až hudba k první řadě seriálu Outlander. Všichni si zamilovali už úvodní znělku a spousta objevila, že tvrzení Nikdo nemá rád dudy se naprosto nezakládá na pravdě.
S o to větším nadšením jsme vyhlíželi soundtrack k druhé řadě – jak si skladatel poradí s přechodem ze Skotska do noblesní Francie? A poradil? No to každopádně.

Kdopak by se Francie bál…

Sám mistr McCreary a zpěvačka úvodní skladby Raya Yarbrough.


Nový soundtrack čítá celkem 22 skladeb – dohromady 1 h a 16 minut hudby. Za pozornost určitě stojí hned první song – úvodní znělka The Skye Boat Song předělaná do francouzské verze, která nás každý díl uváděla do děje. Pak se tento motiv objevil v další verzi – tentokrát jakobitské.

Každou pozornost divačku pak určitě zaujme skladba jako Je suist prest nebo Faith. Bojovější atmosféru pak zajisté navodí Moch sa mhadainn, The Uprising Begins nebo samotné Prestopans.

Svou píseň dostala také Brianna v Tales of Brianna, nám ale bude muset stačit i píseň The Fraser Officer Survived a snad nám její poslech zkrátí čekání na třetí sérii, která se právě natáčí.

Kde si to pustit?

Ukázka notového zápisu motivu Claire a Jamieho.

Až si najdete tiché místečko, kde vás nikdo (manžel/přítel/šéf/dě­ti nebo jiná verbež) nebude rušit, můžete si hudbu pustit a aspoň v duchu se přesunout do vzdáleného Skotska či Francie. Soundtrack je možné zakoupit nebo poslouchat zdarma na https://play.spotify.com/…G3FCDObTbTsI. Doporučujeme dávkovat opatrně, protože hrozí záchvaty hysterie kvůli hudební dokonalosti.

Pokud budete mít čas a chuť, BearMcCreary velmi podrobně popsal proces skládání hudby na svém blogu, odkud jsme čerpali informace a obrázky i my.

Jak se vám soundtrack líbí? Našli jste si svou oblíbenou píseň? Podělte se s námi o zážitky v komentářích.

Diskuze /2

ScaryX

@YGHY007: Poprosím bez toho odkazování na warez. :-)

webmaster
6.11.2016 | 20:27:01
Kate.elf

soundtrack jsem vyhlížela už od září :-D hned jsem si ho pořídila. Teď mám v mp3jce kompletní hudbu ze seriálu a ráda si připomínám (hudbou) co se v seriálu dělo. Ještě má vyjít v roce 2017 Oficiální průvodce první a druhou sérií neboli „Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2“

redaktor
7.11.2016 | 17:23:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás