Outlander (Cizinka) Začalo natáčení třetí řady

Začalo natáčení třetí řady

Začalo natáčení třetí řady

Skotský deník Daily Record přinesl informaci, že byl štáb seriálu Outlander znovu spatřen ve své dřívější natáčecí lokaci v prostorách bývalé nemocnice v Glasgow. Informaci o začátku natáčení třetí sezóny potvrdil také Sam Heugan na svém Twitteru. Pojďme si shrnout, co vlastně víme o třetí řadě.


29 0
5.8.2016

Sam Heughan (James Fraser) potvrdil natáčení v konverzaci s Williamem Shatnerem, který byl prvním představitelem kapitána Kirka v seriálu Star Trek, a nyní je také zapáleným fanouškem seriálu Outlander a Samovým dobrým přítelem.

Co můžeme ve třetí sérii očekávat?

Seriálová adaptace se sice celkem věrně drží knižní předlohy, ale s časem si nakládá podle svého. Jelikož je natáčení na samém počátku, můžeme jen spekulovat, do které doby nás příští sezóna uvede, koho v prvním díle uvidíme a v jaké situaci ho zastihneme.

Následující text odhaluje některé události z nadcházející třetí série.

Ve třetí řadě, která je adaptací knihy Mořeplavec, se však dozvíme vše, co se událo během doby, po kterou Jamie a Claire žili v odloučení. Potvrzení opětovného setkání ústřední dvojice není žádným překvapením, Claire byla v závěru finální epizody více než odhodlaná riskovat cestu do minulosti, aby napříč staletími znovu vyhledala svou životní lásku. Tito dva se nyní znovu setkají, aby jejich dobrodružství pokračovalo dál na nová místa. Kromě Skotské vysočiny a amerického Bostonu se v příští sérii podíváme také na Jamajku. Otázkou zůstává, kolik epizod si na jejich emotivní znovushledání budeme muset počkat.

Někteří z herců už také upustili drobty ze svých scénářů: S Nell Hudson (Laoghaire) prý máme počítat i nadále, protože se znovu připlete Jamiemu do života.
Tobias Menzies (Frank Randall) naznačil, že budeme svědky postupného úpadku manželství Randallových v Bostonu padesátých a šedesátých let.
Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová) pak fanoušky vyzvala, aby se připravili na velmi odlišnou Claire a velmi odlišného Jamieho.

A na jaké nové postavy se můžeme těšit? Zatím nejsou potvrzeny žádné posily, castingy jsou ale v plném proudu. Už můžeme prozradit, že se hledá představitel Johna Greye. Tento anglický aristokrat je ve světě Diany Gabaldon důležitým charakterem, autorka tuto postavu přenesla do spin-off série detektivních příběhů, kde vystupuje v hlavní roli. Většina příběhů o lordu Greyovi časově spadá do období Mořeplavce, tvůrci však potvrdili, že nebudou z odvozených knih pro seriál čerpat.
Ve druhé sezóně se lord John mihl v epizodě Je Suis Prest jako šestnáctiletý britský voják William Grey, ztvráněný mladým britským hercem Oscarem Kennedym, ten bude nyní nahrazen starším představitelem. Zároveň běží casting na obsazení nové postavy: mladého Iana, svéhlavého syna Jenny a Iana, Murrayových a Jamieho milovaného synovce. Ian je zábavná postava, v lecčem je podobný Fergusovi.

Co se vlastně stalo s Fergusem? A s Murtaghem a Rupertem? Jak dopadl Black Jack? Uvidíme v další řadě seriálu také jejich starší verze, nebo je potkáme jen v prostřizích z Cullodenu? Tyto odpovědi zatím neznáme, ale o situaci okolo natáčení vás budeme i nadále sledovat.

V komentářích se můžete vyjádřit, co vás podle knihy na třetí řadě nejvíc láká a zajímá. Buďte však ohleduplní a pozor na spoilery!

Jak trávíte čas v pauze mezi sériemi – už jste se pustili do čtení knih?

Diskuze /23

Thundeus

Už se těším na novou řadu.

5.8.2016 | 21:07:46
Lady Vamp

Mám objednanou Vážku v jantaru, co vyjde v září, tou si hodlám zkátit čekání na třetí sérii,na kterou se těším hrozně moc! Mám v plánu pořídit si všechny knihy, které budou postupně vycházet,některé prý u nás ještě nevyšly,..

#3 siri
5.8.2016 | 21:35:23
siri

#2 Lady Vamp: V češtině zatím vyšly překlady prvních pěti dílů (u nás je to šest knih, protože pátý díl byl kvůli své tloušťce rozdělený na dvě samostatné knihy, i tak požehnaně tlusté). Cizinka, Vážka v jantaru, Mořeplavec, Bubny podzimu, Hořící kříž I. a II. Celkem je originálních knih zatím osm, vydání deváté je na spadnutí. K sérii se vážou ještě další dodatkové drobnější novely, které vyšly v různých sbornících, ale do češtiny přeložené zatím nejsou. Od hlavních knih se odvodila spin-off série s lordem Johnem v hlavní roli (z této série u nás zatím vyšly dvě knihy, ještě poměrně nedávno byly k dostání v Levných knihách). Dále existuje grafický román (komiks), který popisuje události prvního dílu z pohledu Jamieho. Vyšla kuchařka inspirovaná světem Cizinky (pouze v angličtině) a také antistresové omalovánky s motivy z prvního dílu.
Co se týká koupě knih. První vydání všech pěti dílů je dosud možné sehnat na internetu (například ve VO knihy Novotná). Druhé vydání Cizinky (se seriálovou obálkou) je opět skladem na eshopu nakladatelství. Vážka v jantaru v druhém vydání se seriálovou obálkou bude v prodeji od září. Na sklonek jara příštího roku se údajně chystá první vydání šestého dílu s názvem Ledový dech (orig. A Breath of Snow and Ashes).

#4 Lureyya
webmaster
5.8.2016 | 23:05:37
Lureyya

#3 siri: Já bych možná s objednáváním knih počkala až postupně vyjdou v novém vydání. Starší překlad je mizerný a plný chyb a mě donutil přečíst si radši celou sérii v originále (a stálo to za to). Aktuálně jsem začala číst novely a romány s Lordem Johnem.

#5 siri
6.8.2016 | 9:41:55
siri

#4 Lureyya: To je rozumná úvaha ;) jenže nové vydání Cizinky vyšlo v tom samém překladu jako vydání první (včetně všech překladatelských nesmyslů). Pouze prošlo korekturou a „Sassenachová“ se změnila v „Saxonku“. Pokud tento trend bude pokračovat dál, stále nebude moc o co stát, a ty zbytky prvních vydání, co ještě tu a tam leží v regálech velkoobchodu, jsou alespoň za poloviční cenu… ;) Překlad a vůbec celková úroveň textu jsme hojně řešili v této diskuzi.

webmaster
6.8.2016 | 10:17:27
medvídek2016

Tak to už se těším na 3 sérií :)

6.8.2016 | 15:40:55
vivien29

Tedy velice mě potěšila informace, že tvůrci seriálu nebudou čerpat z bokovek. Myslím, žes to, siri, někde v diskuzi vystihla naprosto přesně: příběh potřebuje spíš očistit a zjednodušit, než zanášet dalším balastem. Na výběr mladého Iana i Lorda Johna se moc moc moc těším! Problém je, že mám díky knihám o nich tak naprosto jasnou představu, že někdy musím přemýšlet, jestli jsem je náhodou neviděla někde na fotkách :-D Doufám, že jejich výběr bude odpovídat tomu, jak je vidím. Aby to nedopadlo jako např. s Jenny, která pokaždé, když se v seriálu objeví, vytrhne mě z děje (dosud se mi seriálová Jenny s tou knižní nespojila). Také se hodně těším na dospělého Ferguse! A vůbec! Pevně věřím, že Mořeplavec bude – stejně jako v tištěné podobě – naprostá bomba! (a doufám, že hlavně poslední třetina knihy dojde velmi výrazného očištění a zjednodušení děje).

#11 siri
6.8.2016 | 22:07:28
Devon

Strasne sa tesim !!!

6.8.2016 | 22:55:54
bina23

Díky siri za nové zprávy a souhlasím s tebou a Viv – určitě je lepší nechat čistě jen Mořeplavce a nepřidávat nic ze sérií s Lordem Johnem. " Čistý" Mořeplavec je skvělý sám o sobě ! Mladého Iana si dokážu představit podle knihy hned, ale na Ferguse jsem zvědavá, určitě musí mít kudrny a franc.šmrnc .

Trochu mě děsí vyjádření Cait, že se máme připravit na „velmi odlišného Claire a Jamieho“ ! Kriste snad to nepřeženou s těmi šedivými vlasy u Claire a dlouhým copem u Jamieho (jak se stále dohadujeme) Jak se v „moudré“ knize(Mořeplavec) píše čas je tolik nepoznamenal…:-) Hlavně atˇoba mají svoje kudrliny – budou skvělí !! A hlavně jsem zvědavá na stávající i nové autory, kteří budou psát podle knižní předlohy (jak to vymyslí, zaonačí popř.mírně znění, aby nám to logicky vysvětlili a vše šlo plynule…)

#12 siri
7.8.2016 | 14:18:48
SaDiablo

Na všechna obsazení se moc těším; mladý Ian, Fergus, ale i na Johna Greye, na toho jsem snad nejvíce zvědavá.

7.8.2016 | 16:21:00
siri

#7 vivien29: Rozumím, rozumím, těším se na lorda Johna, v zahraničním tisku se spekuluje, že by ho mohl hrát Tom Felton (Draco Malfoy z HP), ale ten to jistojistě někonec nebude, protože se nedávno upsal pro seriál The Flash. Další jména (údajně) ve hře jsou: Neil Jackson a Oliver Jacskon-Cohen. Zahraniční tisk je plný spekulací, jako nejzajímavější téma se v souvislosti s castingem na nové role rozebírá polibek Jamieho a lorda Johna ;). Nová sezóna určitě bude mít co nabídnout :D.

#13 bina23
webmaster
8.8.2016 | 11:17:33
siri

#9 bina23: Ta odlišnost není ve vzhledu (alespoň ne moc: Claire bude mít ty své dva bílé prameny a Jamieho nechají trochu zarůst – alespoň doufám, na internetu kolují dost děsivé fan arty s postaršeným Samem, naštěstí tyto počiny obvykle bývají dost vzdálené realitě…).
Caitriona se vyjádřila v tom smyslu, že ta naznačovaná jinakost bude spočívat v jejich vztahu, ten bude odlišný. Po těch letech odloučení se budou muset nejprve identifikovat s realitou, opustit ty „duchy“, které si dvacet let hýčkali v paměti, a zvyknout si na svoje nové verze. Očekávám spíš humorné okamžiky než nějaké drámo ;).

webmaster
8.8.2016 | 11:24:23
bina23

#11 siri: No asi mi už vynechává pamět´, ale nebylo tam jen vroucí obětí, polibek snad ne nebo jo ? Neil i Oliver jsou šikulové těžko vybrat

P.S. Kde všechny jste? Byla jsem pracovně pryč a je tu pár dní ticho.

#14 siri #15 vivien29
8.8.2016 | 12:24:33
siri

#13 bina23: Polibek jo ;)
Jsme na FB, protože naše diskuze se už hodně odchýlila od tématu, tak jsme to tu nechtěly plevelit, pojď za náma.

webmaster
8.8.2016 | 12:48:49
vivien29

#13 bina23: Za mě rozhodně Oliver :-D Ale nechci si na tu představu zvykat, protože nakonec to může být někdo úplně jiný, dosud nejmenovaný :-D

Polibek byl. A myslím, že je to jeden z nejvýznamnějších zlomových bodů knih. Znamená osudové spojení mezi Jamiem a Johnem. Něco jako pokrevní svatební slib mezi Jamiem a Claire. Není to sexuální polibek, je to jakési vnitřní přijetí LJ Jamiem do nejužšího kruhu s ním spojených osob. Není to o sexu. Je to o vděku. LJ dal „něco“ Jamiemu, Jamie dal „něco“ Johnovi (nechci prozrazovat konkrétněji) – pro oba tento počin představoval celoživotní oběť i celoživotní dar. Tento příslib provázaného přátelství nešlo odbýt jen objetím.

#19 bina23
8.8.2016 | 13:48:11
40440

Neumím si představit o jakou odlišnost se jedná, když již ve 13 díle druhé série je o dvacet roku starší a vypadá přitom skoro jako by byla mladší než před dvaceti lety.Ten šedivý pruh jí rozhodně na věku nepřidal a to že byla výrazně nalíčena jí naopak udělalo hezčí. Vztahovou odlišnost si rovněž neumím představit. Mořeplavce jsem četla několikrát a kromě toho, že se Claire musela vypořádat s faktem sňatku s Loghaire, tak se jejich vztah stal zrovna tak silným a byly ochotni udělat cokoliv, aby mohli být spolu. Rovněž o vášnivé milostné scény není v Mořeplavci nouze. No snad z nich neudělají stárnoucí pár ve středních letech skoupí na vášně. Už druhá série mě zklamala, co se týkalo vášně. Všechny milostné scény (až na jednu) co jsou popsány v knize vynechali.No snad to nebude jenom o plavbě a ztroskotání, tak jako v první polovině druhé série to byly kecy o politice a šachy. Druhá polovina vylepšila skore.

#17 wolftail #21 bina23
8.8.2016 | 14:56:53
wolftail

#16 40440: Snatek s Loghaire? No to snad ne, ja knihy necetla, ale mela jsem tuseni, ze kdyz se Claire setka s Jamiem, tak ona tam bude nekde pobliz. Jak jinak. Ale divim, se, ze si tu muru vzal.Ta tam jeste udela peknou paseku podle me. Claire mela manzela, protoze ho mela i pred prvnim pruchodem kameny.

8.8.2016 | 18:31:50
hermionablack

Pozor na spoilery!!! V této diskuzi to zatím necháváme, ale pro příště prosíme buď schovat daný text za spoiler nebo pokračovat v diskuzi Knižní předloha

#22 vivien29
webmaster
8.8.2016 | 22:09:11
bina23

#15 vivien29: Ach ano máš pravdu(máte pravdu obě) já hlava děravá, jak jsem mohla zapomenout. Takový výrazný moment-ostuda. Už vím kdy a kde a proč. To bylo tenkrát v Angl........ A mé uvedené vroucí obětí bylo na Jamajce za přítomnosti tajného svědka( a bez polibku)-omluva!! A opět Viv hezky vyjádřeno !!!

P.S. Včera jsem narazila na toto. Je to novinka (?) od NW, pokud jsi viděla (viděly děvčata) tak ignorujte, pokud ne kukněte- ja to druhá část k jinému klipku- zde odkaz.https://y­outu.be/at7YA­WIgUyM

#20 bina23
9.8.2016 | 6:55:12
bina23

#16 40440: Taky si myslím, že by mohli (měli !) prodloužit každý díl aspoň o 10 minut – kvůli milostným scénám, v knize jsou, autorka je chce taky a my na 100% ! Kdo ví proč je tak omezily…

9.8.2016 | 7:28:41
vivien29

#18 hermionablack: Přimlouvala bych se za odstranění tak závažných spoilerů, zejména, když nejsou v diskuzi, ale na úvodní stránce v článcích.

9.8.2016 | 8:15:07
vivien29

#20 bina23: ááááno, znám, moc pěkné! :-)

9.8.2016 | 8:17:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E05: Freedom & Whisky

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravuji: @hermionablack, @LadyAlex, @siri a @Miss.Fine.
Přečasy: @ScaryX

Překlad sedí na verze:

  • WEB.H264-STRiFE
  • WEBRip.x264-RARBG
  • NF.WEBRip.DD5­.1.x264-NTb
  • AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete ve fóru.

Kategorie Hodnocení epizody slouží pouze k hodnocení epizody. Své případné dotazy prosím směrujte do všeobecné diskuze.

Odhadované dokončení překladu je pouze orientační, podle nutnosti se může změnit.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás