Outlander (Cizinka) Brianna Randallová

Brianna Randallová

Brianna Randallová

Dcera Claire Fraserové a Jamieho Frasera, kterou Frank Randall přijal za vlastní a vychovával ji v manželství s Claire. Studentka historie žijící v Bostonu. Pravdu o svém skutečném otci odhalila až v dospělosti během svého pobytu ve Skotsku.

Sezóny 1
2016 -


Brianna je mladá, inteligentní a tvrdohlavá, má zálibu v historii, kterou studuje na Harvardu. Také velmi obdivuje svého adoptivního otce Franka Randalla, zatímco o matce tvrdí, že žije v jiném světě. Frank se ve své osvojené dceři viděl a poskytl ji vlídnou a inspirativní výchovu, byli si velmi blízcí a otec nyní Brianně velmi chybí. Po jeho smrti přijíždí s matkou poprvé na návštěvu do Evropy, aby poznala svoje kořeny.

Na pohřbu reverenda Wakefielda se poznává s jeho adoptivním synem Rogerem. Brianna má pocit, že s její rodinou není něco v pořádku, tak společně s Rogerem pátrají v reverendově pozůstalosti po událostech z minulosti rodiny Randallů. Výsledkem jejich pátrání je odhalení dosud skrývaného tajemství o Claiřině záhadném zmizení před 20 lety a také pravda o Briannině skutečném otci.


Brianna je krásná a elegantní po své matce Claire, také je rudovlasá a nápadné podobná svému otci Jamiemu Fraserovi, který nese rodinnou podobu MacKenziů z Leochu z dědictví po své matce, Briannině babičce, Ellen MacKenziové Fraserové.

Základní informace

Celé jméno: Brianna Ellen Randallová
Narození: 23. 11. 1948
Národnost: americká
Alias:
- Bree (familiární oslovení)

Vztahy

Rodiče a sourozenci
- Claire Fraserová (matka)
- James Fraser (otec)
- Frank Randall (adoptivní otec)
- Faith (†) (sestra)

Širší rodina
- Fraserové z Lovatu
- MacKenziové z Leochu
- Murrayové z Lallybrochu

Herečka
- Niamh Elwell (malá Brianna)

Brianna v druhé řadě seriálu Outlander 

S Briannou se poprvé setkáváme v druhé sezóně seriálu v epizodě Faith. V úvodu epizody sedí šestiletá Brianna u stolu v knihovně v Bostonu a prohlíží si encyklopedii vodních ptáků, kde ji zaujme obrázek volavky.

Poté se Brianna objevuje už ve své dospělé podobě v poslední epizodě druhé řady. Brianna s matkou Claire přijíždějí v roce 1968 do Inverness na pohřeb reverenda Wakefielda, kde se setkávají s Rogerem. Matka se chová zvláštně a Brianna s Rogerem docházejí ke zjištění, že se tu před dvaceti lety odehrálo něco zásadního. Také zjišťují, že Frank Randall nemůže být Brianniným otcem. Brianna konfrontuje matku a ta jí poví pravdu o jejím otci. Brianna je vzteky bez sebe. Claire nevěří a nemůže jí odpustit, že jí po celý život lhala. Až průchod Gillian Edgarsové zkrze kameny na Craig na Dun, kterého jsou s matkou a s Rogerem svědky, ji přesvědčí, že její matka není šílená. V závěru epizody požádá Brianna Rogera, aby Claire prozradil dobrou zprávu, kterou se jim podařilo vypátrat o jejím otci, Jamesi Fraserovi.

Foro: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

kocka :)

28.8.2016 | 15:12:58
Angelikaclare

Tak ještě aby tvrdohlavá nebyla, když má takové předky! :D

25.8.2016 | 12:57:13

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás