Outlander (Cizinka) Brianna Randallová

Brianna Randallová

Brianna Randallová

Dcera Claire Fraserové a Jamieho Frasera, kterou Frank Randall přijal za vlastní a vychovával ji v manželství s Claire. Studentka historie žijící v Bostonu. Pravdu o svém skutečném otci odhalila až v dospělosti během svého pobytu ve Skotsku.

Sezóny 1
2016 -

Brianna je mladá, inteligentní a tvrdohlavá, má zálibu v historii, kterou studuje na Harvardu. Také velmi obdivuje svého adoptivního otce Franka Randalla, zatímco o matce tvrdí, že žije v jiném světě. Frank se ve své osvojené dceři viděl a poskytl ji vlídnou a inspirativní výchovu, byli si velmi blízcí a otec nyní Brianně velmi chybí. Po jeho smrti přijíždí s matkou poprvé na návštěvu do Evropy, aby poznala svoje kořeny.

Na pohřbu reverenda Wakefielda se poznává s jeho adoptivním synem Rogerem. Brianna má pocit, že s její rodinou není něco v pořádku, tak společně s Rogerem pátrají v reverendově pozůstalosti po událostech z minulosti rodiny Randallů. Výsledkem jejich pátrání je odhalení dosud skrývaného tajemství o Claiřině záhadném zmizení před 20 lety a také pravda o Briannině skutečném otci.


Brianna je krásná a elegantní po své matce Claire, také je rudovlasá a nápadné podobná svému otci Jamiemu Fraserovi, který nese rodinnou podobu MacKenziů z Leochu z dědictví po své matce, Briannině babičce, Ellen MacKenziové Fraserové.

Základní informace

Celé jméno: Brianna Ellen Randallová
Narození: 23. 11. 1948
Národnost: americká
Alias:
- Bree (familiární oslovení)

Vztahy

Rodiče a sourozenci
- Claire Fraserová (matka)
- James Fraser (otec)
- Frank Randall (adoptivní otec)
- Faith (†) (sestra)

Širší rodina
- Fraserové z Lovatu
- MacKenziové z Leochu
- Murrayové z Lallybrochu

Herečka
- Niamh Elwell (malá Brianna)

Brianna v druhé řadě seriálu Outlander 

S Briannou se poprvé setkáváme v druhé sezóně seriálu v epizodě Faith. V úvodu epizody sedí šestiletá Brianna u stolu v knihovně v Bostonu a prohlíží si encyklopedii vodních ptáků, kde ji zaujme obrázek volavky.

Poté se Brianna objevuje už ve své dospělé podobě v poslední epizodě druhé řady. Brianna s matkou Claire přijíždějí v roce 1968 do Inverness na pohřeb reverenda Wakefielda, kde se setkávají s Rogerem. Matka se chová zvláštně a Brianna s Rogerem docházejí ke zjištění, že se tu před dvaceti lety odehrálo něco zásadního. Také zjišťují, že Frank Randall nemůže být Brianniným otcem. Brianna konfrontuje matku a ta jí poví pravdu o jejím otci. Brianna je vzteky bez sebe. Claire nevěří a nemůže jí odpustit, že jí po celý život lhala. Až průchod Gillian Edgarsové zkrze kameny na Craig na Dun, kterého jsou s matkou a s Rogerem svědky, ji přesvědčí, že její matka není šílená. V závěru epizody požádá Brianna Rogera, aby Claire prozradil dobrou zprávu, kterou se jim podařilo vypátrat o jejím otci, Jamesi Fraserovi.

Foro: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Doctor Baelish

Proč sakra nemá modré oči?

28.2.2019 | 21:00:22
Zuzanej

Postava Brianny je taková, jakou ji Diana napsala, občas mi leze na nervy, občas se chová nerozumně.

27.1.2019 | 20:51:50
Whitewolf114

Ze začátku jsem jí měla docela ráda, ale od té doby, co se setkala se svým otcem jí nenávidím. Je mi tak nepříjemná a nesympatická. Je tak namyšlená, všichni jsou kolem ní špatní, jen ona je ta oběť. Poslední dobou je tam pořád jen ona, jakoby by byla nějak víc úžasná než její rodiče a to fakt není, nikdy se jim nevyrovná. V knížce mi připadá, že se na svou novou rodinu těší a zároveň se bojí jak jí příjmou a dokonce i k Jamiemu se začátku chovala jinak. Dokonce mu řekne, že ho má ráda a v seriálu mi připadá, že jí je úplně jedno, co si o ní všichni budou myslet a Jamie jí je úplně ukradený podle jejího výrazu soudím..No prostě jí už nenávidím a dál se nevyjadřuju!

16.1.2019 | 16:48:45
silwiniel

Upřímně ji nesnáším. Chová se jako malé dítě, absolutně nevyspělá, jedná nelogicky a je neskutečně protivná. Nevím, proč ji Claire nevychovala líp.

8.1.2019 | 23:21:30
Ája010

Kráva.

6.1.2019 | 23:04:52
piperw

Briana je prostě skvělá. Typická americké teenagerka, kterou nezajímá svět. Hodně se podobá otci a matce, ale její postavu mám prostě strašně ráda, možná víc než rodiče

19.11.2018 | 10:22:20
Denny 007

Bree je celá Jamie( tvrdohlavá,do­brosrdečná,chá­pající,někdy trochu výbušná) dcera svého otce.Po Clarie je silná,nebojác­ná :)

15.11.2017 | 22:05:21
cukerinecek

Kravka..

2.11.2017 | 15:51:55
Kothy

kocka :)

28.8.2016 | 15:12:58
Angelikaclare

Tak ještě aby tvrdohlavá nebyla, když má takové předky! :D

25.8.2016 | 12:57:13

Stav překladu

Epizoda S05E07: The Ballad of Roger Mac

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují: @hermionablack, @LadyAlex, @Blythe a @Miss.Fine.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete ve fóru.

Kategorie Hodnocení epizody slouží pouze k hodnocení epizody. Své případné dotazy prosím směrujte do všeobecné diskuze.

Odhadované dokončení překladu je pouze orientační, podle potřeby se může změnit.

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás