Outlander (Cizinka)
95/100 - 311×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Brianna Randallová

Brianna Randallová

Dcera Claire Fraserové a Jamieho Frasera, kterou Frank Randall přijal za vlastní a vychovával ji v manželství s Claire. Studentka historie žijící v Bostonu. Pravdu o svém skutečném otci odhalila až v dospělosti během svého pobytu ve Skotsku.

Sezóny 5
2016 -

Brianna je mladá, inteligentní a tvrdohlavá, má zálibu v historii, kterou studuje na Harvardu. Také velmi obdivuje svého adoptivního otce Franka Randalla, zatímco o matce tvrdí, že žije v jiném světě. Frank se ve své osvojené dceři viděl a poskytl ji vlídnou a inspirativní výchovu, byli si velmi blízcí a otec nyní Brianně velmi chybí. Po jeho smrti přijíždí s matkou poprvé na návštěvu do Evropy, aby poznala svoje kořeny.

Na pohřbu reverenda Wakefielda se poznává s jeho adoptivním synem Rogerem. Brianna má pocit, že s její rodinou není něco v pořádku, tak společně s Rogerem pátrají v reverendově pozůstalosti po událostech z minulosti rodiny Randallů. Výsledkem jejich pátrání je odhalení dosud skrývaného tajemství o Claiřině záhadném zmizení před 20 lety a také pravda o Briannině skutečném otci.

Brianna je krásná a elegantní po své matce Claire, také je rudovlasá a nápadné podobná svému otci Jamiemu Fraserovi, který nese rodinnou podobu MacKenziů z Leochu z dědictví po své matce, Briannině babičce, Ellen MacKenziové Fraserové.

Základní informace

Celé jméno: Brianna Ellen Randallová
Narození: 23. 11. 1948
Národnost: americká
Alias:
- Bree (familiární oslovení)

Vztahy

Rodiče a sourozenci
- Claire Fraserová (matka)
- James Fraser (otec)
- Frank Randall (adoptivní otec)
- Faith (†) (sestra)

Širší rodina
- Fraserové z Lovatu
- MacKenziové z Leochu
- Murrayové z Lallybrochu

Herečka
- Niamh Elwell (malá Brianna)

Brianna v druhé řadě seriálu Outlander 

S Briannou se poprvé setkáváme v druhé sezóně seriálu v epizodě Faith. V úvodu epizody sedí šestiletá Brianna u stolu v knihovně v Bostonu a prohlíží si encyklopedii vodních ptáků, kde ji zaujme obrázek volavky.

Poté se Brianna objevuje už ve své dospělé podobě v poslední epizodě druhé řady. Brianna s matkou Claire přijíždějí v roce 1968 do Inverness na pohřeb reverenda Wakefielda, kde se setkávají s Rogerem. Matka se chová zvláštně a Brianna s Rogerem docházejí ke zjištění, že se tu před dvaceti lety odehrálo něco zásadního. Také zjišťují, že Frank Randall nemůže být Brianniným otcem. Brianna konfrontuje matku a ta jí poví pravdu o jejím otci. Brianna je vzteky bez sebe. Claire nevěří a nemůže jí odpustit, že jí po celý život lhala. Až průchod Gillian Edgarsové zkrze kameny na Craig na Dun, kterého jsou s matkou a s Rogerem svědky, ji přesvědčí, že její matka není šílená. V závěru epizody požádá Brianna Rogera, aby Claire prozradil dobrou zprávu, kterou se jim podařilo vypátrat o jejím otci, Jamesi Fraserovi.

Foro: Starz

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Doctor Baelish

Proč sakra nemá modré oči?

28.2.2019 | 21:00:22
Zuzanej

Postava Brianny je taková, jakou ji Diana napsala, občas mi leze na nervy, občas se chová nerozumně.

27.1.2019 | 20:51:50
Whitewolf114

Ze začátku jsem jí měla docela ráda, ale od té doby, co se setkala se svým otcem jí nenávidím. Je mi tak nepříjemná a nesympatická. Je tak namyšlená, všichni jsou kolem ní špatní, jen ona je ta oběť. Poslední dobou je tam pořád jen ona, jakoby by byla nějak víc úžasná než její rodiče a to fakt není, nikdy se jim nevyrovná. V knížce mi připadá, že se na svou novou rodinu těší a zároveň se bojí jak jí příjmou a dokonce i k Jamiemu se začátku chovala jinak. Dokonce mu řekne, že ho má ráda a v seriálu mi připadá, že jí je úplně jedno, co si o ní všichni budou myslet a Jamie jí je úplně ukradený podle jejího výrazu soudím..No prostě jí už nenávidím a dál se nevyjadřuju!

16.1.2019 | 16:48:45
silwiniel

Upřímně ji nesnáším. Chová se jako malé dítě, absolutně nevyspělá, jedná nelogicky a je neskutečně protivná. Nevím, proč ji Claire nevychovala líp.

8.1.2019 | 23:21:30
Ája010

Kráva.

6.1.2019 | 23:04:52
piperw

Briana je prostě skvělá. Typická americké teenagerka, kterou nezajímá svět. Hodně se podobá otci a matce, ale její postavu mám prostě strašně ráda, možná víc než rodiče

19.11.2018 | 10:22:20
Denny 007

Bree je celá Jamie( tvrdohlavá,do­brosrdečná,chá­pající,někdy trochu výbušná) dcera svého otce.Po Clarie je silná,nebojác­ná :)

15.11.2017 | 22:05:21
cukerinecek

Kravka..

2.11.2017 | 15:51:55
Kothy

kocka :)

28.8.2016 | 15:12:58
Angelikaclare

Tak ještě aby tvrdohlavá nebyla, když má takové předky! :D

25.8.2016 | 12:57:13

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Cizinka se vrátí v létě

Cizinka se vrátí v létě

Fanoušci seriálu Cizinka se mohou těšit na letošní léto. Stanice Starz totiž informovala, že sedmá série si právě tehdy odbude svou premiéru a rovnou nám naservírovala teaser se záběry z připravované sezóny.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama