Outlander (Cizinka) John O'Sullivan

John O'Sullivan

John O'Sullivan

Vrchní velitel zásobování v jakobitské armádě a Karlův pochlebovač.

Sezóny 1
2016 -


John O'Sullivan je vrchním velitelem zásobování v Karlově armádě. Princ mu důvěřuje, ale mezi ostatními jakobitskými vůdci není příliš oblíbený. Nejen proto, že je Ir, ale také proto, že neprokázal dostatečné schopnosti odpovídající jeho pozici. Je tím pádem v neustálé při s vrchním armádním velitelem, lordem Georgem, a také s ostatními důstojníky, Jamieho nevyjímaje. Princ se na slovo svého vrchního zásobovatele spoléhá z důvodů, které nejsou ostatním špičkám jakobitského povstání zcela jasné. Coby Ir O'Sullivan navíc svou účastí na povstání neriskuje to samé co Skoti.

Protože má k proviantu blízko nejen profesně, je spíš blahobytný typ a vypadá víc jako pekař než voják. Stejně tak má jeho chování blíž k manipulativnímu vyjednávání, než že by podléhal vojenskému drilu.


Základní informace

Národnost: irská

Vztahy

Ostatní
- Karel Eduard Stuart (vůdce jakobitské armády)

John O'Sullivan v druhé řadě seriálu Outlander 

O'Sullivan se v epizodě Prestonpans uvede hádkou na štábu ohledně terénu na Tranentské louce. Záměrně podceňuje situaci a neodpustí si pochlebovačný proslov adresovaný princi, spojený s urážlivým slovním útokem na Jamieho a především na lorda generála George. Poté společně s princem přihlíží Dougalově empirickému testu sporného terénu. Následně se pase na generálových těžkostech s princem kvůli lordově návrhu na ústup do Edinburgu.
V úvodu následující epizody Vengeance is Mine, po vítězství u Prestonpans a několika dalších vojenských úspěších, zapomene O'Sullivan na chvíli na svou zášť, překvapivě podpoří lorda George a vystoupí proti princovu záměru pokračovat dál na Londýn.

Je to však právě John O'Sullivan, kdo v následujícím díle na poradě vedení navrhne Cullodenské pole jako ideální místo pro rozhodující střet. Jamiemu se střet na čas podaří oddálit pokusem o noční přepad Cumberlandova tábora. Ten ale bohužel vrchní velitel zásobování společně s princem zhatí svou malou schopností orientace v nočním terénu. A tím se s Johnem O'Sullivanem také loučíme.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás