Outlander (Cizinka)
95/100 - 311×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Vysílá se
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Mistr Raymond

Mistr Raymond

Pařížský lékárník se zalíbením v mystice, který s Claire naváže vřelé přátelství.

Sezóny 1
2016 -

V roce 1744 se mistr Raymond v Paříži poprvé setkává s Claire Fraserovou a pozná ji jako jednu ze svých potomků.

Claire konfrontuje Raymonda poté, co byla otrávena hořkou cascarou a chce vědět, komu ji prodal. Odpoví, že ji prodal dvěma sluhům – jeden sloužil u vikomta de Rambeau a druhého muže nepoznal. Raymond varuje Claire, že může být neustále v nebezpečí a proto ji dává bílý krystal, který změní barvu v přítomnosti jedu.


Raymond přikrášlí a šíří příběho tom, že je Claire La Dame Blanche, aby ji ochránil. Souhlasí také s tím, že Claire sdělí jakékoli informace, které kdy o princi Karlovi Stuartovi uslyší.

Raymond se vplíží do nemocnice des Anges, poté co Claire potratí a je vážně nemocná. Raymond použije své léčivé schopnosti k zastavení infekce v jejím těle. Když se dostane do jejího lůna, požádá ji, aby volala Jamieho, a síla, kterou tím Claire získá, způsobí vyléčení z infekce. Raymond se pak ve spěchu schová pod postel, zatímco jeptišky přibíhají, aby Claire začaly oplakávat.

Hrabě St. Germain a mistr Raymond jsou obviněni z čarodějnictví a převezeni do paláce, aby čelil obvinění před králem. Ludvík přivádí Claire a instruuje ji, aby vyslechla jejich svědectví a pak použila své schopnosti jako La Dame Blanche, které jí umožňují vidět do duše muže, aby zjistila, kdo říká pravdu. Když Claire prohlásí, že je hrabě spojen se skupinou nazvanou Les Disciples du Mal, hrabě to Claire oplácí tím, že je služebnicí Satana ve spolku s mistrem Raymondem. Vytáhne hada ze své košile a cituje pasáž z Bible, která říká, že služebníci pravého Boha dokážou zacházet s hady, aniž by jim bylo ublíženo.

Mistr Raymond pak promluví a poskytne zbytek citátu, který říká, že služebníci pravého Boha nezemřou, pokud vypijí smrtící jed. Protože Claire, hrabě a Raymond byli nyní všichni obviněni z čarodějnictví, Raymond navrhuje, aby všichni vypili nějaký jed, aby dokázali svou nevinu. Vyrobí láhev ‚Dračí krve‘ a nalije tři šálky. On i Claire to vypijí bez efektu, ale hrabě se svíjí a padá na zem a upadá do ochablosti.

Když se Claire vrátí do Skotska, Raymond jí posílá nepodepsané balíčky zvláštních věcí, jako jsou vzácné bylinky, malé krystaly, hladké kameny s postavami a písmeny vytesanými do nich a kosti.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Cizinka se vrátí v létě

Cizinka se vrátí v létě

Fanoušci seriálu Cizinka se mohou těšit na letošní léto. Stanice Starz totiž informovala, že sedmá série si právě tehdy odbude svou premiéru a rovnou nám naservírovala teaser se záběry z připravované sezóny.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama