Outlander (Cizinka) Monsieur Forez

Monsieur Forez

Monsieur Forez

Vykonavatel královské spravedlnosti na dvoře Ludvíka XV. a dobrovolný chirurgeon v L'Hôpital des Anges.

Sezóny 1
2016 -

Monsieur Forez je muž poněkud démonického vzezření, což je vcelku nasnadě, vzhledem k náplni jeho zaměstnání. Pana Foreze najal král Francie pro práci popravčího. Ve volném čase pan Forez dochází jako dobrovolník do nemocnice matky Hildegardy, kde provádí chirurgické úkony. K léčbě pacientů občas používá netradiční postupy a léčiva.

Základní informace

Národnost: francouzská


Vztahy

Ostatní
- Ludvík XV. (zaměstnavatel)
- Matka Hildegarde (matka představená v L'Hôpital des Anges)

Monsieur Forez v druhé řadě seriálu Outlander 

Pana Foreze potkáváme obvykle v nemocnici, kam chodí Claire dobrovolničit stejně jako on. Ti dva se seznámí v epizodě La Dame Blanche při nápravě ošklivé otevřené zlomeniny holenní kosti, kdy doktor Forez obratně znecitliví pacientovu poraněnou nohu napíchnutím nervu vedoucího do postižené oblasti. Po nápravě nohy doporučí pacientovi na popáleniny mast ze sádla oběšence. Informace o původu mazadla nijak nepotěší ani Claire, tím méně asistující Mary Hawkinsovou.

V epizodě Best Laid Schemes… vyjádří před Claire svou obavu o osud jejího přítele mistra Raymonda v souvislosti s čistkami, které provádí král ve snaze zbavit Paříž okultistů. A ve Faith nejprve monsieur Forez asistuje matce Hildegardě při Claiřině předčasném porodu. Posléze je ze své pozice králova kata přítomen u procesu s předpokládanými čaroději, hrabětem St. Germainem a mistrem Raymondem, v Hvězdné komnatě na zámku ve Versailles.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaDiablo

Sice ne tak významná, ale pro mě celkem zajímavá postava.

21.8.2016 | 15:51:16

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás