Outlander (Cizinka) Reverend Reginald Wakefield

Reverend Reginald Wakefield

Reverend Reginald Wakefield

Reverend Dr. Reginal Wakefield, místní kněz v Inverness, je amatérský historik a sběratel a dobrý přítel Franka Randalla.

Sezóny 2
2015 - 2016

Reverend je důstojný, milý a vstřícný člověk. Žije na faře v Inverness, kde s pomocí hospodyně, paní Grahamové, vychovává svého osiřelého prasynovce Rogera.

Reverendovým koníčkem je historie, vlastní mj. největší sbírku knih týkajících se tragické bitvy u Cullodenu. Během pobytu Claire a Franka Randallových v poválečném Skotsku pomáhá Frankovi pátrat po místní historii jeho rodiny. Společně sledují horkou stopu okolo Frankova předka Black Jacka Randalla a odhalí jeho spojení s vévodou ze Sandringhamu.


Základní informace

Celé jméno: Reginald Wakefield
Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- Roger Wakefield MacKenzie (prasynovec a adoptivní syn)
- Marjorie Wakefieldová MacKenziová (reverendova neteř a Rogerova matka)

Ostatní
- paní Grahamová (farská hospodyně, která pomáhala s Rogerovou výchovou)
- Fiona Grahamová (nová farská hospodyně)
- Frank Randall (reverendův blízký přítel)

Reverend v první řadě seriálu Outlander 

S reverendem se poprvé setkáváme v úvodu seriálu v Inverness, jak s paní Grahamovou hostí Randallovy na své faře čajem. Reverend se s Frankem věnuje historickému výzkumu, zatímco paní Grahamová věští Claire budoucnost. Poté v epizodě Castle Leoch reverend s Frankem objevují Claiřino opuštěné auto na kopci Craigh na Dun.

Dále v epizodě Rent, kde reverend v Claiřiných vzpomínkách hovoří s Frankem o druhém jakobitském povstání a v Both Sides Now pomáhá zoufalému Frankovi Randallovi s pátráním po jeho záhadně zmizelé ženě Claire. A v první řadě pak naposledy vidíme pana Wakefielda v desáté epizodě, když Claire vzpomíná, jak reverend s Frankem hovořili o vévodovi ze Sandringhamu.

Reverend v druhé řadě seriálu Outlander 

Reverenda také potkáváme v úvodu druhé sezóny seriálu, kdy na své faře Randallovým poskytne útulek po Claiřině nevysvětlitelném návratu z minulosti.

závěrečné epizodě jsme pak opět na faře v Inverness už jen hosty na reverendově pohřbu.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás