Outlander (Cizinka) Reverend Reginald Wakefield

Reverend Reginald Wakefield

Reverend Reginald Wakefield

Reverend Dr. Reginal Wakefield, místní kněz v Inverness, je amatérský historik a sběratel a dobrý přítel Franka Randalla.

Sezóny 2
2015 - 2016


Reverend je důstojný, milý a vstřícný člověk. Žije na faře v Inverness, kde s pomocí hospodyně, paní Grahamové, vychovává svého osiřelého prasynovce Rogera.

Reverendovým koníčkem je historie, vlastní mj. největší sbírku knih týkajících se tragické bitvy u Cullodenu. Během pobytu Claire a Franka Randallových v poválečném Skotsku pomáhá Frankovi pátrat po místní historii jeho rodiny. Společně sledují horkou stopu okolo Frankova předka Black Jacka Randalla a odhalí jeho spojení s vévodou ze Sandringhamu.


Základní informace

Celé jméno: Reginald Wakefield
Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- Roger Wakefield MacKenzie (prasynovec a adoptivní syn)
- Marjorie Wakefieldová MacKenziová (reverendova neteř a Rogerova matka)

Ostatní
- paní Grahamová (farská hospodyně, která pomáhala s Rogerovou výchovou)
- Fiona Grahamová (nová farská hospodyně)
- Frank Randall (reverendův blízký přítel)

Reverend v první řadě seriálu Outlander 

S reverendem se poprvé setkáváme v úvodu seriálu v Inverness, jak s paní Grahamovou hostí Randallovy na své faře čajem. Reverend se s Frankem věnuje historickému výzkumu, zatímco paní Grahamová věští Claire budoucnost. Poté v epizodě Castle Leoch reverend s Frankem objevují Claiřino opuštěné auto na kopci Craigh na Dun.

Dále v epizodě Rent, kde reverend v Claiřiných vzpomínkách hovoří s Frankem o druhém jakobitském povstání a v Both Sides Now pomáhá zoufalému Frankovi Randallovi s pátráním po jeho záhadně zmizelé ženě Claire. A v první řadě pak naposledy vidíme pana Wakefielda v desáté epizodě, když Claire vzpomíná, jak reverend s Frankem hovořili o vévodovi ze Sandringhamu.

Reverend v druhé řadě seriálu Outlander 

Reverenda také potkáváme v úvodu druhé sezóny seriálu, kdy na své faře Randallovým poskytne útulek po Claiřině nevysvětlitelném návratu z minulosti.

závěrečné epizodě jsme pak opět na faře v Inverness už jen hosty na reverendově pohřbu.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás