Outlander (Cizinka) Ross

Ross

Ross

Kovář z Lallybrochu povolaný svým pánem pro jakobitské povstání.

Sezóny 1
2016 -

Ross je statný kovář z usedlosti na Lallybrochu. Je to dobrý přítel dalšího povolaného leníka, Kincaida. Společně se stanou Jamieho nejlepšími vojáky. Během válečného tažení se špičkují s muži od MacKenziů, ponejvíce s Angusem a s Rupertem. Po bitvě u Prestonpans se Ross velice spřátelí právě s Rupertem.

Základní informace

Národnost: skotská


Vztahy

Rodina
- Bess (manželka)

Ostatní
- James Fraser (lenní pán)
- Kincaid Fraser (nejlepší přítel)
- Rupert MacKenzie (přítel ve smutku)

Ross v druhé řadě seriálu Outlander 

S Rossem se poznáváme v epizodě Je Suis Prest, kde se v roli brance cvičí pod sdíleným dohledem Fraserů a MacKenziů na vojáka. Poté, už jako řádní vojáci, s kumpánem Kincaidem nedostatečně hlídají tabor a ráno se za to dočkají pěkných pár na záda. Ve scéně s Williamem Greyem dostane tato dvojice za úkol eskortovat zajatce z tábora a poté v terénu ověřit pravdivost jeho tvrzení. V závislosti na svých zjištěních jej pak mají buď zabít, nebo ho nechat být.
Na začátku Prestonpans se Rossův přítel Kincaid poškorpí s Angusem, který ho provokuje. Večer před bitvou si Ross s Kincaidem slíbí, že se navzájem postarají o rodiny toho druhého pro případ, že by jeden z nich padl v boji. Tato dohoda se ukáže být na místě, protože po bitvě Ross přináší Claire do lazaretu Kincaidovo mrtvé tělo. Večer pak společně s Rupertem uctí své mrtvé kamarády notnou dávkou alkoholu a zpíváním pijácké písně Down Among the Dead Men (Dole mezi mrtvými – což v písni značí muže opilé do bezvědomí).

V posledních třech epizodách se objevuje Ross mezi vojáky z družiny z Lallybrochu, vystupuje jako jejich mluvčí a drží se blízko Ruperta, se kterým se spřátelí. V jedenáctém dílu si nejprve v dočasném táboře po cestě do Inverness nechá od Claire ošetřit ruku, následně při obraně druhů v kostele málem omylem střelí svého lenního pána mušketou. V závěru druhé série pak přináší Jamiemu vzkaz ve vypjatém okamžiku v domě u Inverness a poté pod vedením Murtagha opouští ztracenou válku a vrací se domů na Lallybroch.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás