Outlander (Cizinka) Příště uvidíte: Je Suis Prest

Příště uvidíte: Je Suis Prest

Příště uvidíte: Je Suis Prest

Čekají nás přípravy na válku. A zatímco Jamie má rozpory s Dougalem ohledně velení, na Claire dopadá tíha světové války, kterou sama zažila.

14 0
29.5.2016

Thumbnail Play icon

Diskuze /11

vivien29

Je mi z toho smutno už teď, masakr (a konec série) se blíží… A přestože se tvůrci někdy méně, někdy více odchylují od knižní předlohy, v takovou odchylku asi doufat nemůžeme, že by se našim pletichařům povedlo budoucnost opravdu změnit…:-) Podle jedné z ukázek jde tušit, že by se mělo v této epizodě, tak jako v knize, odehrát ještě jedno významné setkání (pro další sérii), ale zároveň jde z obou upoutávek vidět, že nás čeká zase určité odchýlení od knihy – příprava na válku a strategii dostává mnohem víc prostoru. Myslím, že je to dobře.

#3 siri
29.5.2016 | 18:51:09
ScaryX

Ten druhý trailer na mě působí dojmem, že to bude parádní děj :-) Bojová epizoda je přesně to, co bych uvítal.

#3 siri
webmaster
29.5.2016 | 18:56:19
siri

#1 vivien29: taky to setkání vyhlížím :) ano, závěr série bude nápor na slzné kanálky, věřím, že seriálová verze bude parádně udělaná, a taky se moc těším na „flashforwardy“ (nebojaktonazvat) do Claiřiny současnosti, na nové postavy a jejich interakci, nejspíš jich ale moc nebude, vzhledem k tomu, kolik je toho ještě třeba odvyprávět

#2 ScaryX: souhlas

#4 vivien29
webmaster
29.5.2016 | 19:41:23
vivien29

#3 siri: Tak nad tím přemýšlím pořád, jak to proboha chtějí do konce série všechno stihnout?? Nejspíš budou některá setkání v minulosti i budoucnosti vypuštěna. :-) Také přemýšlím, co to bylo za prsten, který Claire hledala a bez vsazeného drahokamu našla v první epizodě v trávě po průchodu časem z minulosti do současnosti – v knize o něm není ani píp. A pořád koukám na ten okatě ukazovaný pečetní (?) prsten, co má v této sérii Jamie na malíčku pravé ruky – na prstenu je znak – jelen. Skotský jelen na nás taky kouká na začátku každé epizody. Vůbec si nepamatuju, od kdy Jamie ten prsten má? Má ho od Jareda? Jsem si myslela, že znak Fraserů je jahoda? Na prolínání se současností se také moc těším :-)

#5 siri
29.5.2016 | 20:11:50
siri

#4 vivien29: tak až takhle všímavá nejsem :) prsten se ztraceným kamenem jsem v první epizodě zaznamenala, v této souvislosti mě zaujal neznámý osud perel, případně dalších osobních věcí; co nosí Jamie na malíčku jsem považovala za „otcův prsten“, no, už se vcelku brzo dozvíme, co má to všecko znamenat ;)

webmaster
29.5.2016 | 20:39:29
kristynak

Prosím vás, kolik dílů má tato série?? Pořád si nějak nepřipouštím konec..

#7 Sachikocz
30.5.2016 | 8:50:29
Sachikocz

#6 kristynak: 13, o tři méně než první série

#8 kristynak
30.5.2016 | 9:53:26
kristynak

#7 Sachikocz: Děkuji!

30.5.2016 | 10:24:08
jasonpileek

Když to tak vidím, jak z toho máte všichni hlavu v pejru, tak jsem snad i rád, že jsem romány nečetl a nemusim být nervózní z toho co tam je a co ne :D

#10 vivien29
30.5.2016 | 22:28:16
vivien29

#9 jasonpileek: no :-) to máš nejspíš pravdu! Rozhodně to ale neznamená, že nejedeš na stejné vlnové délce jako my všichni ostatní. Jinak bychom tu nebyli :-D

Já jsem ale typický čtenář. Seriály mi absolutně nic neříkají, TV k životu nepotřebuju a vůbec si nevzpomínám, že by mě nějaký filmový přepis knihy zaujal tak, jako Outlander. A že už těch zfilmovaných knih, více či méně povedených, bylo! U mě ve srovnání s fimovým zpracováním vždy zvítězila kniha. První moje srovnání, na které si vzpomínám, byla Planeta opic a druhé Ostrov doktora Moreaua. To jsem si říkala, že je lepší nečíst nikdy knihu jako první, protože pak film vždycky prohraje. Což je ale u mě zcela vyloučeno, když jsem takový čtenář :-) Rovnováha mezi filmem a knihou u mě nastala u Pána prstenů (atd.) – povedené, dokonce po shlédnutí filmů mě pak už nebavilo knihy číst (omluva panu Tolkienovi, ale je to tak) a Harry Pottera – ještě povedenější. Ovšem Outlander je u mě první případ, kdy filmové zpracování absolutně překonává knižní předlohu.

Četla jsem všech sedm knih a s každým dalším dílem jde kvalita dolů. Tvůrci seriálu ale mají moji plnou důvěru – dokáží vycizelovat podstatu, dodat uvěřitelnost, hloubku a logiku. Navíc šťastná ruka s výběrem herců – super! Dianě samozřejmě nikdo nemůže upřít autorství atraktivního nosného námětu, který nás nejspíš všechny tady spojuje – cestování časem a prolínání současnosti s minulostí, s historií, plus obrovská dávka romantiky (ovšem cestování časem do minulosti už jsme v Česku dávno měli – výlety pana Broučka od S. Čecha, že, tam ovšem zásadně chyběla ta romantika) :-D Jsem ale ráda, že v ostatním si seriál píše vlastní scénář, který ne zcela dodržuje všechen balast knih (díky Bohu).

Takže závěrem – mě baví tohle srovnávání a očekávání a hodnocení. Mrzí mě, že už brzy bude konec. A držím v sobě naději na další skvělou zábavu – třetí, čtvrtou, pátou atd. sérii :-D

31.5.2016 | 0:42:11
1.6.2016 | 21:27:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E06: A. Malcolm

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravuji: @hermionablack, @LadyAlex, @siri a @Miss.Fine.
Přečasy: @ScaryX

Překlad sedí na verze:

  • WEB.H264-STRiFE
  • WEBRip.x264-RARBG

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete ve fóru.

Kategorie Hodnocení epizody slouží pouze k hodnocení epizody. Své případné dotazy prosím směrujte do všeobecné diskuze.

Odhadované dokončení překladu je pouze orientační, podle nutnosti se může změnit.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás