Zdroj: BBC
Jednou z jistot seriálu Doctor Who je i výskyt vánočních epizod. Letos si ale na takovou epizodu budeme muset počkat ještě o pár dní déle, z vánočního speciálu se totiž stane speciál novoroční.
Letošní rok je skutečně začátkem nové éry Doctora Who. O tom svědčí nejen regenerační změna hlavní postavy, nezvyklý počet společníků a celkový výběr témat, která se jedenáctou sérií prolínají, ale také rozhodnutí vynechat tradiční vánoční epizodu a místo toho divákům nabídnout speciál díl až prvního ledna nového roku.
„Jsme nadšení z toho, že Doktorka a její společníci přivítají diváky BBC One v novém roce s touto vzrušující epizodou. Fanoušci Doktora se mohou těšit na opravdu speciální podívanou,“ uvedla Charlotte Moore, která je zodpovědná za programové plánování stanice.
(Foto: BBC)
O speciální novoroční epizodě toho zatím moc nevíme, protože autoři o jejím obsahu mlží, ale přece jen máme v pár věcech jasno. Epizoda se bude vysílat v podvečer prvního ledna 2019 a bude mít hodinovou stopáž. Podle showrunnera Chrise Chibnalla se Doktorka a její společníci objeví tváří v tvář děsivému mimozemšťanovi, zároveň ale uvedl, že to bude dobrodružství pro celou rodinu. Scénář napsal Chris Chibnall, epizodu režíroval Wayne Yip a těšit se můžeme na tradiční sestavu Jodie Whittaker, Tosin Cole, Bradley Walsh a Mandip Gill.
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
VB | 2005 | Ukončeno
13 sezón
| AXN Sci-fi, BBC One
| 45 minut
Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.
Obsazení:Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)
(více)
Diskuze /23
Dragon94
Ježiš vy jste mě vyděsili. Já se bál, že nebude žádný speciál.
NewPerson
Autorka píše na Idnesu?
#3 Veruli147Veruli147 webmaster
#2 NewPerson: Nepíše. :)
monikash překladatel
No, ani se nedivím. Vždyť to bylo plné vánočních stromečků, červených vousatých mužíků, punčoch nad krbem. Příští speciál už možná bude k ukončení ramadánu.
toayen
Ještě stále to vnímám jako spin-off, takže mi toto posunutí ani nevadí.
Okantehan
ja uz to ani nevnimam, takze je mi to jedno
Kiwi29
To je škoda, byla to taková klasika u Doctora :(
doublej
Mám trochu blbou otázku. Doctora jsem přestal sledovat, když odešla Clara, takže skoro přesně před třemi lety. Jaký jsou poslední dvě série? Má smysl znovu začít sledovat? Capaldi je super a nemám problém ani s Jodie. Spíš mi jde o companions a zápletky :)
Loki2.4
Tak minimálně ty dva speciály byly super, 10. série dobrá (měla slabší díly, ale která ne) a z té 11. vybrat epizody, které za něco stály, takže by to tak chtělo tu první a pak od Kerblam to celkem jde, (popř. i The Tsuranga Conandrum, kde je Dotor poprvé 13. Doktorem a ne směskou doktorů předchozích). Ale kdybys ty epizody nedával, jdi rovnou na finále, což byla asi nejlepší epizoda série
bublifuk
Já třeba Bill v 10. řadě měl docela rád. Přišla mi jako fajn holka, byť svou orientaci řešila možná až příliš často. Hlavně mi ale přišlo, že fungovala s Capaldiho Doctorem lépe, než sekýrnice Clara.
Coccinelle
Kdy se objeví novoroční epizoda u nás v ČR?
#12 DharterDharter
#11 Coccinelle: Za mnoho let.
monikash překladatel
Už tu je, má cca 2,4GB, buď jako 11. díl nebo 00 díl.
Xegiie
lol, stále žádně info že byl nějaký asi nezajimavý silvestrovský díl?? to je ostduda
#15 Dharter #16 Alert03Dharter
#14 Xegiie: Na konkurenčním českém webu to zasekli u 2. epizody a neinformují ;) :)
Alert03
#14 Xegiie: Tak ono se není co divit když se uvažuje o tom, že seriál zase na pár let zruší…
Xegiie
co jsem četl, tak letos už doktor nebude, ale až příští rok, ale o zrušení na x let jsem se nikde nedočetl
#18 Alert03Alert03
#17 Xegiie: Tak co jsem četl já a to informace sleduji hodně, buď se seriál na nějakou dobu zruší a nebo zruší samotná „doktorka“ a její tým… Já s touto sérií problém něměl, ale jinak se nějak extra dobře nepřijala…
bublifuk
No a co jsem četl já, tak Doktorka bude v r. 2020 (což může být třeba krátce po Silvestru) a s kompletním obsazením. Graham by mě mrzel, Ryan a Yas můžou klidně jít.
7myso7
ziadne novinky ohladom doktora? to uz sa na edne nikto o tom nezaujma?
#21 DharterDharter
#20 7myso7: Lze zkusit konkurenční slovenský web, a tam čekat na titulky. :)
#22 7myso77myso7
#21 Dharter: skoda ze je teraz akysi utlm vsade akosi
Orie88
Tak je vidět, že se snaží, ale prostě je to nuda a nesahá to po kotníky seriím a příbehům s 10 a 11 doktorem.
Ono když si člověk srovná příběh a obsazení např. S04E12 a 13 se silvestrovským speciálem 2018, tak není moc o čem polemizovat…
Doktorka se snaží a né že by mi extra vadila, ale je to takový prázdný a akorát ukecaný, ale nějaká elegance nebo šmrnc prostě chybí…