Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu) Natáčení páté série začalo a již máme první fotografii

Natáčení páté série začalo a již máme první fotografii

Natáčení páté série začalo a již máme první fotografii

Natáčení páté řady Peaky Blinders bylo oficiálně zahájeno. Přečtěte si nejnovější informace vývoji osudů klanu Shelbyů a podívejte se na první oficiální fotografii.

22 0
8.10.2018

Jak se předpokládalo, tak podzimní termín se dodržel a pátá řada Peaky Blinders má první klapku za sebou. Současně bylo do světa vypuštěno několik bližších informací týkajících se děje, pojďme se tedy podívat, co můžeme očekávat.

Nejnovější řadu Peaky Blinders ovlivní vzestup fašismu v Evropě i krach na newyorské burze v roce 1929 a následná Velká hospodářská krize. Pro Tommyho bude role člena městské rady Birminghamu úplně novou zkušeností a právě komplikovaná situace ve společnosti mu dá šanci využít svůj potenciál nejen pro své podnikání. Tommy bude osloven vlivným politickým činitelem, který se jej bude snažit získat pro svou vizi nové Británie. Rozhodnutí, před které bude vůdce Peaky Blinders postaven, může ovlivnit nejen jeho rodinu, ale celý národ.


Obecně se bude děj tentokrát zaměřovat spíše na politické pletichy. O klasické Peaky Blinders však nepřijdeme. Díky Tommyho angažmá v politice si samozřejmě polepší celý jeho byznys. Získají tím mnohem větší výhody nad konkurencí, protekci, krytí i podporu policie. O firmu se bude primárně starat Arthur. I ten získá konexe i když se politiky aktivně účastnit nebude. Paul Anderson, představitel Arthura Shelbyho slibuje, že „Arthur bude Arthurem víc než kdy předtím", takže se máme nač těšit.

Nesmíme též opomenout ženy kolem Tommyho. Příchod nové postavy se neočekává. Tommy bude mít plné ruce práce s těmi stávajícími. Lizzie se bude snažit ze své role matky Tommyho dítěte vytěžit co nejvíc, jej to však, jak obchodně, tak srdcem, potáhne spíše k Jessie. Nicméně lze očekávat, že zneužije Jessienina vlivu v řadách komunistů pro své podnikání, zatímco bude podporovat jejich připravovanou revoluci.

Na konci čtvrté série jsme přišli o jednu významnou a ne zrovna jednoznačnou postavu. Na otázku, zda je prohnaný obchodník s lihovinami skutečně mrtvý, tvůrci odpovídají velmi vyhýbavě. Jeho představitel se sám vyjádřil, že ze seriálu odejít nechce a jelikož jsme jej vlastně neviděli skutečně zemřít, tak lze o jeho smrti stále pochybovat. S přihlédnutím k tehdejšímu stavu postavy však nedává příliš smysl jej do seriálu vracet, a tak možná tvůrci svým mlžením jen schválně odvádějí pozornost.

(Vrátí se postava, o jejíž osud se Tommy postaral? Foto: BBC Two)

Očekává se návrat všech hlavních postav, tedy Tommyho, Arthura, Lizzie a Polly Finn v rodinném byznysu zaujme Johnovo místo. Z postav čtvrté série jsou potvrzeni Jessie Eden a Bonnie Gold. Ačkoliv Bonnie vždy pracoval společně se svým otcem, účast Aidana Gillena pro pátou sérii není potvrzena.

Režisérskou štafetu všech epizod převezme Anthony Byrne, z jehož práce můžete znát seriály Ripper Street a The Last Kingdom.

Premiéra páté řady Peaky Blinders nebyla zatím stanovena, avšak stejně jako termín začátku natáčení, tak i datum odvysílání se dá odhadnout dle předchozích let, tímto bychom se jí mohli dočkat už na konci jara 2019.

Diskuze /1

Crowder

jenom škoda že bez Hardyho

9.10.2018 | 10:28:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Zajímavosti

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších lokací, kde oblíbený seriál vznikal. Možná se chystáte na dovolenou do Velké Británie. Jste-li oddanými fanoušky seriálu, můžete náš článek brát jako malou inspiraci k sestavení dovolenkového itineráře.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás