Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu)
95/100 - 178×

Peaky Blinders(Gangy z Birminghamu)

Příběh opravdového gangu z Birminghamu, který své jméno získal podle žiletek, které si jeho členové zašíval do svých pokrývek hlav. Gang se během první světové války dostane do hledáčku britského inspektorka a irského konstábla, kteří se rozhodnou, že jejich kriminální činnost jednou provždy zastaví.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
5 sezón | BBC Two | 42 minut
hrají
Annabelle Wallis (Grace Burgess),


Noví herci, příběhy i tvůrci míří do Birminghamu za Peaky Blindery

Noví herci, příběhy i tvůrci míří do Birminghamu za Peaky Blindery

Natáčení Peaky Blinders je v plném proudu, a tak Steven Knight, tvůrce a scenárista seriálu, prozrazuje řadu nových informací o tom, na co se můžeme těšit ve třetí řadě. Jde jak o mezinárodní trable, tak i svatbu, nové herce, tvůrce a podle Cilliana Murphyho lze očekávat i dosud nejlepší sérii.


10 0
30.10.2015

Třetí řada seriálu stanice BBC Two Peaky Blinders se začala natáčet na začátku letošního září. Již před tím prozradil Steven Knight, tvůrce, scenárista a výkonný producent, společně s Cillianem Murphym (Tommy Shelby), na co se lze těšit v nadcházející sérii. O něco později si ještě před začátkem čtyřměsíčního natáčení Knight a Murphy našli chvíli, aby opět pro web Deadline odhalili něco více o třetí sérii, která dorazí na kanál BBC Two (v Británii) a streamovací službu Netflix (v Americe) nejspíše v první půlce příštího roku.

Příběh třetí řady se začíná rýsovat

Ve třetí řadě uvidíme Tommyho zataženého do atraktivního a zároveň nebezpečného světa mezinárodních podvodů v dvacátých letech dvacátého století v Británii. To vystaví jak jeho organizaci, tak celou rodinu nebezpečí a donutí ho se zamyslet nad svými ambicemi a touhami.


(Blindeři budou muset znovu vyrazit do boje)

Svatbou to nekončí, ale začíná

Kromě trochu bližšího nastínění příběhu třetí série, prozradil Steven Knight také, o čem bude první epizoda nadcházející řady, a čím vůbec vše začne. Celý příběh nové série by měl započít Tommyho svatebním dnem, ostatně naposledy jsme se s Thomasem loučili jeho slovy: "A budu se nejspíše ženit. Není tak čemu se divit. Otázka visí pouze nad tím, s kým se Thomas Shelby ožení. Nejpravděpodobnější je Grace Burges, jelikož ale není ani zdaleka jedinou ženou v jeho životě, nelze to prohlásit s jistotou.

(Ožení se vůdce Peaky Blinderů s Grace Burgess?)

Scénář je doposud ten nejlepší ze všech, tvrdí Murphy 

Knight k Shelbyho svatbě navíc prohlásil: „Jsem skutečně nadšen z toho, jaké má třetí řada vyhlídky. Myslím, že to bude doposud nejlepší série. Je v ní řada dobře známých věcí, ale také plno nových. Stále je to příběh z Birminghamu a vždy tomu tak bude. Nyní to má ale navíc mezinárodní rozměr. Sám se nemohu dočkat, až to uvidím.“

S tvrzením, které jsme mohli slyšet již na konci léta, souhlasí i představitel hlavní role, Cillian Murphy, který prohlásil: „Když je druhá nebo třetí řada opět o něco bohatší než ta předchozí, značí to dobrý seriál. Scénář je doposud ten nejlepší ze všech.“

(„Scénář je doposud ten nejlepší ze všech“, tvrdí představitel Thomase Shelbyho)

Nové herecké přírůstky

Knight dále odhalil i nováčky nadcházející řady. První na seznamu je Paddy Considine. Toho mohou diváci znát například z Kurzelova Macbetha nebo jako investigativního novináře z The Bourne Ultimatum. Za zmínku jistě stojí také jeho role v Child 44, kde se objevil po boku Toma Hardyho, jenž si taktéž zahraje ve třetí řadě Peaky Blinders. O roli Considina zatím nebylo příliš prozrazeno. Víme pouze, že půjde o reprezentativního představitele skupiny větší a silnější, než se kterou se kdy Shelbyho gang setkal.

Druhým přírůstkem je Dina Korzun, v českých a britských vodách ne příliš známá ruská herečka, která je za hranicemi své země známá asi pouze z festivalového snímku Last Resort. Poslední posilou hereckého ansámblu je poté Jan Bijvoet. Opět se nejedná o britského herce. Bijvoet pochází z Belgie a některým divákům může být jeho tvář povědomá z filmů Dirty Mind či The Broken Circle Breakdown. Oba herci by měli v seriálu vystoupit jako dva běženci z cizí země, kteří nutně potřebují Tommyho pomoc.

(Do třetí řady Peaky Blinders míří i Paddy Considine)

Staré dobré tváře se vracejí

V nadcházející řadě se dočkáme nových přírůstků, zároveň ale nebudeme ochuzeni ani o staré dobře známé tváře. O návratu Toma Hardyho jsme psali již dříve, dále byl pak nově oznámen návrat Heleny McCrory jako tetičky Polly, Paul Anderson si opět zahraje roli Arthura Shelbyho, a Sophie Rundle se objeví coby Ada Shelby a nebudou chybět ani bratři Joe (John Shelby) a Finn (Michael Gray) Coleovi.

(Do třetí řady se vrací i Joe Cole jako John Shelby)

Věrný zůstal jen Steven Knight

Zatímco herecké obsazení se hojně vrací zpět, u týmu tvůrců tomu už tak není. Samozřejmě „otec“ celého projektu, a zároveň jeho scenárista a výkonný producent, Steven Knight, zůstal gangu z Birminghamu věrný, zbytek tvůrčího týmu se však vyměnil. Na režisérskou židli všech šesti epizod tak tentokrát usedne Tim Mielants, jenž má za sebou režírování televizních sérií jako The Tunnel či Cordon. Simon Maloney, který stojí za režírováním některých epizod seriálů Luther nebo Penny Dreadful, si pak poprvé vyzkouší, jaké je to dohlížet na tvorbu seriálu z pozice hlavního producenta.

UPOUTÁVKA a INFORMACE k seriálu │ O TŘETÍ ŘADĚ

Foto: BBC Two, Summit Entertainment 

Diskuze /1

Aleix

Tak jsem zvědav zda se to nezvrhne v megalomanství a business. To by byla škoda ,protože atmosféra industrialního Birminghamu by byla ta tam…

20.11.2015 | 12:33:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!