Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu) Peaky Blinders trhají rekordy ve sledovanosti

Peaky Blinders trhají rekordy ve sledovanosti

Peaky Blinders trhají rekordy ve sledovanosti

Čtvrtá řada oblíbeného seriálu byla nejsledovanější sérií ze všech a zároveň je vůbec nejúspěšnějším pořadem stanice BBC Two.

26 0
15.1.2018

Peaky Blinders jsou pro stanici BBC Two velkým úspěchem. Tvůrce seriálu Steven Knight se již několikrát zmínil, že BBC Two byla v začátcích jedinou platformou, která byla ochotná zafinancovat takový projekt a současně mu poskytnout téměř naprostou tvůrčí svobodu. Tento risk se vyplatil a Peaky Blinders v letošní sezóně dosáhli na průměrnou sledovanost 3,3 milionu diváků, což z nich dělá nejsledovanější pořad stanice. Finálová epizoda se pak s 3,6 miliony diváků stala vůbec nejsledovanější samostatnou epizodou. Pro srovnání, sledovanost předchozích sérií byla průměrně 2,4 milionu, 2,2 milionu a 2,4 milionu diváků.

Každá z epizod pak zaznamenala více jak milion žádostí o přehrání na BBC iPlayeru, což je aplikace umožňující přehrát si pořad zpětně po odvysílání.


Od 21. prosince jsou Peaky Blinders dostupní už i na Netlixu, který ale čísla nezveřejňuje.

Dalším úspěchem je získání pěti nominací na výroční ceny Irské filmové a televizní akademie, a to pro nejlepšího herce v hlavní roli Cilliana Murphyho, pro nejlepšího režiséra Davida Caffreye, nejlepší herečku ve vedlejší roli Charlie Murphy, která se k Peaky Blinders připojila teprve letos, nejlepší střih a nejlepší kameru. Slavnostní ceremoniál se koná 15. února v Dublinu.

Steven Knight je v současnosti velmi žádaným scenáristou, a i proto se páté série dočkáme nejdříve na jaře 2019. Do té doby si můžete zkrátit čekání některým z jeho dalších počinů, jako je například druhá série Taboo s Tomem Hardym, která nás čeká už letos.

Diskuze /3

anonymuser

Za sebe říkám, že to byla i nejpovedenější řada seriálu vůbec a pro mě vítěz loňské seriálové sezóny.

16.1.2018 | 7:58:16
Spoock

Čtvrtá řada se mi moc nelíbila, záporáci byli dost slabí a ten konec to jen potvrdil. Alfie SOlomon v téhle sezóně moc nenadchl.

16.1.2018 | 16:23:13
fsada

Tak víidím,že Peaky Blinders mají už 4 sérii, tak to se rád podívám a už se těším zároveň na tu pátou.Předchozí 3.série se mi líbily, tak snad ta čtvrtá bude také tak dobrá.....

12.2.2018 | 16:54:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Zajímavosti

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších lokací, kde oblíbený seriál vznikal. Možná se chystáte na dovolenou do Velké Británie. Jste-li oddanými fanoušky seriálu, můžete náš článek brát jako malou inspiraci k sestavení dovolenkového itineráře.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás