Penny Dreadful Tvůrci Penny Dreadful

Tvůrci Penny Dreadful

Tvůrci Penny Dreadful

Děsivý viktoriánský Londýn netvoří jen úžasná výprava, dechberoucí hudba nebo skvělé herecké výkony. Aby mohla celá směsice správně fungovat, musí nad ní stát někdo s pevnou rukou a jasnou představou. V článku vás seznámíme s pěti nejdůležitějšími lidmi, kteří drží v rukou otěže k divokému Penny Dreadful.

2 0
8.6.2014

John Logan

John David Logan je duchovní otec celého seriálu a zároveň i jeho scénáře. Narodil se 24. září 1961 v americkém San Diegu. Jeho kořeny však sahají do Severního Irska, odkud jeho rodiče emigrovali do Spojených států. Podílel se například na scénářích k filmům Gladiátor, Poslední samuraj nebo Sweeney Todd: Ďábelsky holič z Fleet Street, napsal také scénář k Letci, Rangovi, Hugovi a jeho velkém objevu a v neposlední řadě k bondovce Skyfall, na níž spolupracoval zároveň s režisérem Samem Mendesem, který Penny Dreadful produkuje. Logan i Mendes také pracují na dalších filmových dílech agenta 007.

Byl třikrát nominován na Oscara (Gladiátor, Letec, Hugo), vyhrál cenu BAFTA (Skyfall) a cenu amerických scenáristů WGA (RKO 281). Za život už posbíral přes dvacet nominací včetně Zlatých glóbů, Emmy a řady festivalových cen.


J. A. Bayona

Juan Antonio Bayona se narodil 9. května 1975 v Barceloně. Do diváckého povědomí se dostal až v roce 2007 se svým hororem Sirotčinec, který režíroval, a později filmem Nic nás nerozdělí. Za oba filmy dostal čtyři evropské ceny Goya, dvě ceny Gaudí a dvě ceny Capri Awards. V seriálu Penny Dreadful režíroval první dvě epizody: Night Work a Séance. Aktuálně pracuje na na pokračování zombie thrilleru Světová válka Z s Bradem Pittem.

Dearbhla Walsh

Dearbhla Walsh pochází z Irska, kde také, krom Velké Británie, pracovně působí. Je známá hlavně pro svou režisérskou práci na seriálech EastEnders, Shameless, Little Dorrit, The Tudors a Borgia. Za svou práci byla už šestkrát nominována v Irish Film and Television Awards a jednou ji dokonce vyhrála. Za práci na Little Dorrit vyhrála v roce 2009 cenu Emmy. Pro Penny Dreadful režírovala třetí a čtvrtou epizodu: Resurrection a Demimonde.

Coky Giedroyc

Coky Giedroyc, plným jménem Mary-Rose Helen Giedroyć, pochází z Hong Kongu, kde se v roce 1962 narodila. Svou práci zasvětila hlavně televizi a režírovala například některé epizody seriálu Blackpool, historickou minisérii Oliver Twist, detektivku What Remains a také původní neodvysílaný pilot seriálu Sherlock. Svou režisérkou ruku v Penny Dreadful držela nad pátou a šestou epizodou: Closer Than Sisters a What Death Can Join Together.


James Hawes

James Hawes se narodil ve Wimbledonu a stejně jako Coky Giedroyc se vrhnul na dráhu televizní režie. Natočil pět epizod kultovního sci-fi Doctor Who a podílel se i na vzniku seriálů Merlin, Mad Dogs a The Mill. Velké pozornosti se mu také dostalo za televizní filmy The Challenger a Enid. Je držitelem šesti cen, mimo jiné i ceny BAFTA za svou práci na vánočním speciálu Doctora Who. V první sérii Penny Dreadful režíroval dvě závěrečné epizody: Possession a Grand Guignol. Na ně navázal hned v druhé řadě režií dvou prvních epizod Fresh Hell a Verbis Diablo.

Související články

Diskuze /2

Anelopa

Ty bláho, skvělý štáb! :) Pardon, že budu na chvilku hnidopich, ale John Logan nemá Oscara..byl pouze nominován za scénář, právě u těchto tří filmů ;)

#2 iHyi
9.6.2014 | 0:11:52
iHyi

#1 Anelopa: Zatracená Wikipedie, já jí bláhově věřil. Děkuju :-)

webmaster
9.6.2014 | 9:26:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Třetí řada

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

Třetí řadu hororového Penny Dreadful uvidíme už příští rok a její natáčení už samozřejmě začalo. V nových epizodách uvidíme kromě starých známých taky nové herce a jednu divácky úspěšnou postavu z druhé řady. Ta se objevila na prvním oficiálním snímku z natáčení.

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Reklama

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás