Penny Dreadful Co skrývá Ethan Chandler?

Co skrývá Ethan Chandler?

Co skrývá Ethan Chandler?

Přijel z Ameriky, aby ve Velké Británii hrál malé divadlo o tom, jak vypadaly boje za oceánem. Jeho přestrojení ale Vanessa Ives rychle prokoukla. Sama ale neví, stejně jako my, co se skutečně skrývá za očima Ethana Chandlera.


2 0
24.5.2014

Kdo je Ethan Chandler?

Ethan Chandler, kterého hraje Josh Hartnett, je už od začátku seriálu jednou z jeho hlavních postav. Poprvé se s ním setkáváme jako s kočovným hercem, který umí skvěle zacházet se zbraněmi a rád plete hlavu ženám. Jeho talentu si všimne i Vanessa Ives a osloví ho s nebezpečnou nabídkou.

Jakmile ji přijme, vstoupí do takzvaného Mezisvěta – polovičního světa mezi tím, co známe, a tím, čeho se bojíme. V něm se setká s velmi vražednými stvořeními, podle všeho upíry, a se stvořením pokrytým egyptskými hieroglyfy. Mnohé by něco takového vyděsilo, on však zůstává docela klidný.


Nakonec se však chce od celé výpravy vzdálit. Tvrdí, že musí odjet do Paříže s divadlem. A právě tehdy to s tajemným panem Chandlerem začíná být zajímavé.

Nevídáme ho s žádnými jinými herci, o své divadlo se nadále nestará a do Paříže se vůbec nechystá. Místo toho popíjí a zůstává trčet v Londýně, kde se seznámí s prostitutkou Bronou Croft. Dostává zároveň dopis od svého otce z Ameriky, z něhož se dozvídáme, že za sebou Ethan zanechal nějaké problémy se zákonem, ale který je jeho otec schopný vyřešit. Co se v Americe stalo a před čím Ethan utíká?

Další podivností je, že se na začátku druhé epizody probouzí na zemi v přístavišti. Je zraněný a vypadá to, jak by si nepamatoval, co minulou noc dělal. O své minulosti nemluví. Svěřuje se pouze, že býval žoldák, a že „pokud by se musel ohlédnout přes rameno, věci, které dříve spáchal, by ho zabily.“

Thumbnail Play icon

Ethan Chandler je…

člověk, který ve Spojených státech spáchal vraždu (nebo i víc), a teď uniká před zodpovědností a tamními zákony. Útočiště našel v Evropě, kde se opíjí, zvyká si na bídu a snaží se zapomenout na to, co se událo. Nemá žádné zvláštní schopnosti.

Jack Rozparovač. Jak víme, v Londýně řádí brutální vrah či brutální stvoření, které vraždí a ze zohavených těl si odnáší trofeje v podobě končetin či vnitřních orgánů. Rozparovač byl však proslulý tím, že zabíjel prostitutky. Může Ethan Chandler udělat i něco Broně Croft, o níž projevil zájem?

doktor Jekyll i pan Hyde. Ráno spořádaný muž s čistými úmysly, v noci divoké a nezastavitelné vraždící zvíře, které se další ráno opět mění v muže, který si nemusí nic pamatovat. Ethana Chandlera si můžeme zcela bez problému představit jako muže s rozdvojenou osobností, která mohla dříve páchat špatné věci. A možná je páchá i doteď.

vlkodlak. Jak vyplývá z ukázek ke třetí epizodě, v příštím díle se Ethan s ostatními vydá do londýnské zoo, kde se setkají mimo jiné s vlky. Záběry na ně vypadají docela významně a skvěle by to zapadalo do rovnice, v níž je Ethan mužem, který se mění v divoké zvíře a který umí s vlky komunikovat.

všechno z toho, o čem jsme psali výše. Jak je známo, tvůrci seriálu se vůbec netají tím, že se inspirují literárními figurami z viktoriánské éry. Už teď minimálně víme o tom, že se v seriálu kromě Viktora Frankensteina a jeho monstra objevuje také Wildův Dorian Gray a postava (Wilhel)Miny z Drákuly. Ethan Chandler by zcela klidně mohl být člověkem měnící se v zrůdu (vlkodlaka/pana Hyda), která po nocích brutálně vraždí (jako Jack Rozparovač) a z Ameriky utíká proto, že tam spáchal něco tak ohavného, jako třeba vražda.

Co si o tom myslíte vy? Kdo je podle vás opravdový Ethan Chandler? Myslíte, že se to dozvíme už v příštím díle?

Diskuze /14

SerFirox

Je to Drákula! Drákula everywhere.

webmaster
24.5.2014 | 22:10:11
AleboBard

Myšlenka jekyla a hyda se mi líbí, ale nejspíš to bude obyčejná vražda, nejspíš omylem zabil svou lásku.

24.5.2014 | 22:25:06
DexTeR_X5

Mohol by byť vlkolak, ale Dr Jekyll a Mr. Hyde to nie, pretože taká postava by mala byť doktorom, a to pán Chandler nie je ani náhodou. :)

25.5.2014 | 10:08:46
Hrach0r

Já jsem za Jacka Rozparovače!

25.5.2014 | 12:43:16
Irish.Mist

Je vlkodlak. Chci věřit že je „hodný“ vlkodlak který s těmi vraždami nemá nic společného a naopak pomáhá v boji proti upírům…

25.5.2014 | 14:17:04
happy-strawberry

Už jednou jsem tu psala, že Ethan je vlkodlak, nebo spíše Van Helsing. Protože Van Helsing trpý lykantropií je američan a jeho hlavní znak je kloubouk na hlavě a dvě pistole u stehen, které zakrývá kabát. Stejně jako u Ethana. ;)

#8 SerFirox
25.5.2014 | 15:16:56
alexis

Sázím na Rozparovače, ovšem nikde není psáno, že Rozparovačovy zločiny ná na svědomí vlkodlak jménem Talbot (ten ze starého filmu, který byl nedávno přetočený). To by i odpovídalo americkému původu. Pro rozparovače mluví dvě věci: podle Vanessy má sklony k násilí a má tajemství, za druhé: když sleduje policisty vynášející ostatky zmasakrované matky a dcery, vypadá, že se ho situace nějak osobně dotýká. Další věc – dosud se neví, jaké byly Rozparovačovy motivy ani kdo to byl – klidně to mohl být Američan. Na druhou stranu – Rozparovač pracoval s noži, Ethan je specialista na střelné zbraně. Napadá mě ovšem jeden Američan, který se objevil v románu Drákula: Quincy P. Morris.Věkem by odpovídal, a Quincy byl určitě muž činu. Taky se ale může ukázat, že je to – co já vím – Buffalo Bil, o těhle hrdinech z divokého západu mám minimální znalosti.

25.5.2014 | 16:06:21
SerFirox

#6 happy-strawberry: Super teorie! :)

webmaster
25.5.2014 | 18:55:18
barsina

No Van Helsingom nie je , ani vlkodlakom nie je , ale objavom dielu je , že potreboval stretnút Doriana a absint aby si uvedomil, že ho berú teplúšske mecheche

#10 Irish.Mist #12 titiniti
2.6.2014 | 18:55:39
Irish.Mist

#9 barsina: Tedy to mecheche na konci čtrvtého dílu, to je tedy síla! O kom ted budu před spaním snít, když se Ethan takhle spustil?! To zachrání pouze tři hodiny u klasické romantiky Pearl Harbor :-)

#11 barsina
2.6.2014 | 21:26:50
barsina

Veď to , iba na Ethana sa dalo pozerať :) Ostatni sú skvely herci ale nie prototypom pre dievčenske romanticke sny počas noci :) No mne už asi ani Pearl Harbor nepomôže, pri scéne milovania sa medzi zavesmi sa mi vybavi Dorianova telesna schranka a mam po romantickom zážitku . #10 Irish.Mist:

3.6.2014 | 0:25:42
titiniti

#9 barsina: to by i vysvětlovalo, proč se mu dělá tak zle při pohledu na krev :D

#14 barsina
3.6.2014 | 14:07:34
Tanein

Ethan mě jako chlap vůbec nebere, i když dějovou linku s ním a Vanessou a Dorianem mám raději, než tu s „monstrem“ a „pánem“. A vývoj ve čtvrtém díle to pěkně okořenil :-)

4.6.2014 | 14:16:42
barsina

#12 titiniti: :D To by aj vysvetľovalo , prečo nechcel pristúpiť na transfúziu krvi

4.6.2014 | 23:47:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E09: The Blessed Dark

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky překládáme na verze:

  • Penny.Dreadful­.S03E09.WEBRip­.XviD-FUM
  • Penny.Dreadful­.S03E09.HDTV.x264-FLEET
  • Penny.Dreadful­.S03E09.PROPER­.720p.HDTV.x264-FLEET

Plánované dokončení: 23. 6. v pozdních večerních hodinách.

Reklama

Třetí řada

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

Třetí řadu hororového Penny Dreadful uvidíme už příští rok a její natáčení už samozřejmě začalo. V nových epizodách uvidíme kromě starých známých taky nové herce a jednu divácky úspěšnou postavu z druhé řady. Ta se objevila na prvním oficiálním snímku z natáčení.

Momentka

Momentka

Narozeniny

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás