Perception (Prozíravost) S01E03: 86´d

S01E03: 86´d

S01E03: 86´d

Daniel a Kate pátrají po sériovém vrahovi, který zabíjel už v létě roku 1986. V pátrání jim pomáhá i Katin otec, který už tehdy na případu pracoval.

cz sk
23.7.2012
4 540 000
43 minut

Tentokrát Kate přijde za Danielem, protože potřebuje pomoct s případem sériového vraha z léta roku 1986, jehož oběti byly unášeny v pátek večer a v neděli ráno byly nalezeny znásilněny, zbity a zabity na skládce.

Vraždy najednou samy ustaly, vraha nikdy nechytili a nyní začal po více než dvaceti letech znovu zabíjet. Nikdo neví proč a policie nemá žádné stopy, podle kterých by ho mohla nalézt. Jejich největší šancí k jeho dopadení je vrahova jediná přeživší oběť Lacey Penderhaltová, kterou díky výbuchu domu našli včas a živou, ale která ovšem po traumatickém zážitku z únosu, znásilnění a zbytí není při smyslech a žije v psychiatrické léčebně. A proto Kate potřebuje Danielovu pomoc, protože doufá, že on by mohl být schopný k ní proniknout.

Když ovšem Lacey navštíví, je jasné, že v současném stavu jim nijak nepomůže. Ale nebyl by to Daniel, kdyby si neprostudoval její kartu a nezjistil, jak špatně vyhodnotili lékaři její stav a nenašel způsob, jak ji vrátit do běžného života. Tedy teoreticky. Lacey totiž, jak se ukáže, si myslí, že jí je stále sedmnáct, i když jí je kolem čtyřiceti a zcela přišla o schopnost vytvářet si nové vzpomínky. Poslední den, který si pamatuje, je čtvrtek před jejím pátečním únosem. V praxi to vypadá tak, že se jí v jednu chvíli představíte a za hodinu už neví, kdo jste.

Ovšem Daniel optimista v tom vidí paradoxně výhodu, protože to znamená, že si Lacey pamatuje události z týdne před jejím únosem stejně jasně, jako my si pamatujeme dnešní ráno. A protože mají vrahův deník, snaží se ho mezi osobami, které Lacey ten týden potkala, identifikovat. Samozřejmě se to ukáže nebýt tak snadné, jak to vypadalo.

Než se jim povede se někam dostat, je unesena další žena a začíná závod s časem, protože nedělní ráno se blíží.

Jak to dopadne, můžete vidět ve třetím díle s názvem 86´d.

Tento díl je celkově laděný trochu jinak, než dva předchozí. Není to jen o výsleších a honění zločinců. Dozvíme se i řadu věcí z Danielovy, Katiny, NataliinyMaxovy minulosti, které se můžete dočíst, když se přes prokliky kouknete na profily postav.

V dalších rolích se představí: Pamela Reed jako Laceyina matka a Armin Shimerman (hrál ve Star Treku a Buffy přemožitelce upírů) jako psycholog oběti.

A s jakými nemocemi jsme se v této epizodě setkali?
Anterográdní amnézie
Anterográdní amnézie je vzácná porucha, při které není subjekt schopný si vytvářet nové vzpomínky.

Foto: TNTHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Perception (Prozíravost)
90/100 - 25×

Perception(Prozíravost)

Doktor Daniel Pierce je excentrickým učitelem neurovědy na univerzitě, který svět a lidskou mysl vnímá trochu jinak – na jedné straně pro něj nejsou nezvyklé halucinace a iracionální chování, na straně druhé ale až neuvěřitelně rozumí lidské mysli a zná lidské chování. Své bývalé studentce Kate Moretti teď kývne na spolupráci s FBI a bude pomáhat řešit ty nejzapeklitější případy.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | TNT | 43 minut
žánr
Detektivní, Drama, Romantický
hrají
Eric McCormack (Daniel Pierce), Rachael Leigh Cook (Kate Morettiová), Arjay Smith (Max Lewicki), Kelly Rowan (Natalie Vincent)

Budoucnost seriálu

Seriál Perception byl bohužel po třech řadách zrušen a dalších dílů se již nedočkáme. Patnáctou epizodou dáváme tedy doktoru Danielu Piercovi sbohem.

Stav překladu

Epizoda S03E15: Run

cz100%
DOKONČENO

Tento díl pro vás překládá Milenka

Reklama

Viděli jste...

Viděli jste...

Reklama