Perception (Prozíravost) S01E09: Shadow

S01E09: Shadow

S01E09: Shadow

V první finálové části se Danielův stav rapidně zhorší, stráví celý víkend v deziluzím stavu a skončí na psychiatrickém oddělení, aby ho stabilizovali.

cz sk
10.9.2012
3 540 000
43 minut

Lewicki odjíždí na oslavu výročí svatby svých rodičů domů a nechává Daniela na víkend samotného. Všichni si říkají, co by se asi za jeden víkend tak mohlo stát.. Opak je ovšem pravdou.

Danielovi přijde dopis od jeho bývalého studenta Wesleyho Sumtera, který ho naléhavě prosí, aby se s ním ve dvě v noci setkal v areálu univerzity. Daniel tam samozřejmě jde a poté, co mu Wesley řekne o spiknutí, které vyústilo v zabití senátora, je zastřelen šípem do oka. Když vrah vystřelí i po Danielovi, Daniel uteče a zavolá Kate, aby okamžitě přijela i s forenzním a prohledali místo činu. Bohužel ale když Kate se všemi lidmi dorazí, žádné místo činu není. Nikde není žádná mrtvola, stopy krve, ani nic podobného. Dokonce i Kate pochybuje, zda se to skutečně stalo a zda to nebyla jen Danielova představivost.

Nicméně přesto se pokouší najít nějaké důkazy na vlastní pěst. A nakonec najde studenta, který to celé natočil na video. Video je sice rozmazané a zatím není možné identifikovat střelce, ale Kate na to nasadí své lidi, aby se to pokusili vyčistit. Mezitím jdou po dalších stopách a nacházejí sérii mrtvol a další informace o tom spiknutí.

Pak ovšem k Danielovi domů přijde Probert a zatkne ho za vraždu Wesleyho Sumtera, protože se jim povedlo zaostřit ono video a tam je Daniel, jak utíká z místa činu. Při výslechu to vypadá, že mu nevěří dokonce ani Kate, ovšem když ho s Probertem vezou do vazby, Kate Proberta omráčí a pomůže Danielovi utéct. Pošle ho, aby se na pár hodin schoval, že ona zatím dá do Verteronu odposlech a pak se sejdou na smluveném místě. Než se rozloučí, dojde mezi nimi k jejich prvnímu polibku.

Kate ale na smluvené místo nedorazí, proto jde Daniel za ní do Verteronu. A dostane se přímo doprostřed té tajné schůze. Bodyguard se ho snaží vyvést ven, Daniel křičí, ať z něj dá ruce pryč a najednou se ukáže, že to není bodyguard, ale Lewicki snažící se Daniela vytrhnout z transu, ve kterém byl celý víkend. Okolo něj je rozbordelený dům půlný novinových výstřižků a kdo ví čeho a do toho přijde Kate. Ukáže se, že Kate Daniela viděla posledy, když ho přivezla z univerzity poté, co nenašli Wesleyho tělo a Daniel strávil celý víkend blouzníce po domě.

Když to Danielovi dojde, jde se umýt do koupelny, kde jsme svědkem jeho srdceryvného loučení s Natálií, protože mu dojde, že musí jít do nemocnice, aby ho stabilizovali, což znamená, že mu nasadí prášky a jeho halucinace přestanou, tudíž přijde i o svou nejlepší přítelkyni Natálii.

Potom poprosí Maxe a Kate, aby ho odvezli na psychiatrii, kde se Daniel zapisuje se slovy: „Jmenuji se doktor Daniel Pierce. Jsem paranoidní schizofrenik a musím si to přiznat.“

A díl končí tím, jak se Kate v práci dívá na video na Youtube, které tam uveřejnil Wesley: „Jmenuji se Wesley Sumter. Zařídil jsem, aby se toto video zveřejnilo pouze v případě mé smrti. Jestli se na tohle díváte, tak už jsem byl zavražděn.“ Takže se ukazuje, že něco z tohoto víkendu zjevně bylo skutečné. Ale kolik?

Foto: TNTHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
phoebess

Nejlepší díl první série, bez debat.

redaktor
24.6.2013 | 20:18:25
danyssimo

Parádní zakončení první řady.

10.3.2013 | 0:00:43

Perception (Prozíravost)
90/100 - 25×

Perception(Prozíravost)

Doktor Daniel Pierce je excentrickým učitelem neurovědy na univerzitě, který svět a lidskou mysl vnímá trochu jinak – na jedné straně pro něj nejsou nezvyklé halucinace a iracionální chování, na straně druhé ale až neuvěřitelně rozumí lidské mysli a zná lidské chování. Své bývalé studentce Kate Moretti teď kývne na spolupráci s FBI a bude pomáhat řešit ty nejzapeklitější případy.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | TNT | 43 minut
žánr
Detektivní, Drama, Romantický
hrají
Eric McCormack (Daniel Pierce), Rachael Leigh Cook (Kate Morettiová), Arjay Smith (Max Lewicki), Kelly Rowan (Natalie Vincent)

Budoucnost seriálu

Seriál Perception byl bohužel po třech řadách zrušen a dalších dílů se již nedočkáme. Patnáctou epizodou dáváme tedy doktoru Danielu Piercovi sbohem.

Stav překladu

Epizoda S03E15: Run

cz100%
DOKONČENO

Tento díl pro vás překládá Milenka

Reklama

Viděli jste...

Viděli jste...

Reklama